collapse

Reklama


Autor Wątek: wyznaczenie terminu  (Przeczytany 3057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline iwomik192

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Pomógł? 1
wyznaczenie terminu
« dnia: Lipca 20, 2017, 18:59:14 pm »
Mam taki problem.
W 2014 roku w czerwcu mama podjęła decyzję o rezygnacji jej dziecka z terapii ( chodzi o autyzm).
Dodam, że NZOZ został założony przez stowarzyszenie, którego mama była członkiem. W tym czasie zmianie uległa siedziba, ana taką która spełnia oczekiwania mamy.
Obecnie mama postanowiła ze chce wrócic na terapię bo miejsce miało być dla niej trzymane. Argumentuje to tym, że jej jajko członkowi należy się pierwszeństwo. nie rozumie faktu, że NZOZ mając kontrakt z NFZ kieruje się odrębnymi przepisami. W maju dostałą od nas listowną odpowiedź że nie ma miejsc terapeutycznych. Napisała do NFZ a ten chce by się określić w sprawie terminu. Mamie nie odpowiadali też terapeuci - próbowała im jako pedagog narzucić swoje formy pracy.
Moje pytanie czy NFZ może zmusić do objęcia kogoś terapią? Czy opisać NFZ " współpracę" z mamą?
Dwa Pani nie rozumie że NZOZ jest dla wszystkich nie możemy faworyzować członków stowarzyszenia bo inni zarzucą nam stronniczość przy przyjmowaniu dzieci w terapie. Jak wybrnąć z sytuacji.
Nadmieniam , że nie mam miejsc terapeutycznyh.


Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: wyznaczenie terminu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 20, 2017, 21:12:48 pm »
Napisać dla NFZ prawdę, że pacjenci są przyjmowani w kolejności zgłoszenia się, bez znaczenia czy ktoś jest członkiem stowarzyszenia czy trenuje skoki narciarskie z prezydentem...

Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
Odp: wyznaczenie terminu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 20, 2017, 22:01:25 pm »
Tak jak poprzednik napisał ale jak tak czytam to nasuwa mi się wniosek ze wolałbyś mamy nie przyjmować. Tak się chyba nie da. Musisz wyznaczyć termin i weź pod uwagę pierwszy wolny termin i kolejke jakie wysyłasz do NFZ. Bo jeśli z Twojej kolejki wynika ze czeka się z 3 miesiące to jak wyznaczysz termin 2 lata to się na pewno zainteresują w NFZ. Kolejki to ich oczko w głowie.

Offline iwomik192

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Pomógł? 1
Odp: wyznaczenie terminu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 23, 2017, 19:36:21 pm »
tylko ze u mnie kolejka faktycznie może trwać kilka lat. na nową terapię są przyjmowane osoby w miejsce tych którzy sami zrezygnują bo się np.: przeprowadzają.
w pierwszej kolejności są przyjmowani Ci, którzy nie mają nigdzie zabezpieczonej terapii. Są to  z reguły małe dzieci zaraz po diagnozie - 2 - 3 latki. A ten chłopak ma prawie 18 lat i korzysta z terapii w innych miejscach i chodzi do szkoły specjalnej.
Czy to wszystklo opisać w piśmie do NFZ? Dodam, że jest wykazany jako oczekujacy - na dzień dzisiejszy jest to koniec roku czyli tak jak mamy umowę.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: wyznaczenie terminu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 24, 2017, 10:56:11 am »
Dodam, że jest wykazany jako oczekujacy - na dzień dzisiejszy jest to koniec roku czyli tak jak mamy umowę.
Czyli źle prowadzicie kolejki, termin ma być prawdziwy a koniec obowiązywania umowy nie ma tu znaczenia.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: wyznaczenie terminu
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 24, 2017, 13:03:36 pm »
Sytuacja wydaje mi się podobna do tej, jaka była w Pielęgniarskiej opiece Długoterminowej jeszcze kilka lat temu, jak był w niej obowiązek prowadzenia kolejek. Tam miejsce się zwalniało najczęściej jak pacjent zmarł. Przewidzisz? Raczej nie. Dlatego ktoś wreszcie na górze pomyślał i zakres nie podlega sprawozdawczości kolejek.
Często padały wtedy pytania jaki podać termin i sam osobiście na ten temat rozmawiałem z NFZtem i usłyszałem, że trzeba podać "jakiś termin". po przytoczeniu powyższego argumentu (zgon) przyznano mi rację, powiedziano innymi słowy, że te kolejki są bez sensu i jakiś termin może być terminem końca umowy, a oni i tak na to nie patrzą w ogóle. Wiadomo - na piśmie tego nie było, ale do czasu likwidacji kolejek w tym zakresie nie przyczepił się nikt.
Jeżeli tutaj jest taka sama sytuacja, to nieważne co jest podane i tak jest to termin bez sensu.
Natomiast jak się da określić mniej więcej, termin za kilka lat, to ja bym pisał mniej więcej taki za kilka lat. W tym przypadku i tak dokładność utrzymania jest niemożliwa, o czym trzeba pacjentowi powiedzieć, dlatego może być tak, że termin zaproponowany może się dość znacznie zmienić. W tym przypadku jednak trzeba nad taką kolejką czuwać - jak tylko będzie wiadome, że termin zaproponowany się zmienił, to trzeba o tym powiadomić pacjenta. W sumie pewnie jak termin by się wydłużył to i tak będą pretensje, ale NFZ nie powinien mieć w tym zakresie zarzutu.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline iwomik192

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Pomógł? 1
Odp: wyznaczenie terminu
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 24, 2017, 17:16:58 pm »
czyli mogę np.: założyć, że wolny termin będzie w 2018 roku we wrześniu i ewentualnie jeśli będę wiedziała, że ulegnie on zmianie poinformować o tym nfz. czy tak?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 92
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9303 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]