collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SOMED - obsługa deklaracji uczniów (nowy rok szkolny)  (Przeczytany 3582 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
KS-SOMED - obsługa deklaracji uczniów (nowy rok szkolny)
« dnia: Lipca 11, 2017, 14:35:40 pm »
Hej,

chciałem się dowiedzieć jakie macie patenty na szybką i prostą (no dobra nie musi być taka, ale żeby była najlepsza wg Was) obsługę zmiany w zakresie uczniów ich deklaracji dla pielęgniarki szkolnej (środowiska nauczania i wychowania) w nowym roku szkolnym.
Wcześniej gdy działałem w KS-PPS to najszybciej wg mnie można to było zrobić w excelu. Jak to robicie w KS-SOMED. Chciałbym aby były uwzględnione zmiany związane z odejściem ostatnich roczników, przyjściem nowych a także zmianami między klasami i szkołami, do których chodzi/ł uczeń.
Czy stosujecie w tym celu, np. grupy pacjentów? Wcześniej te wszystkie informacje zapisywałem w polu uwagi każdego pacjenta dzięki czemu mogłem prześledzić całą historię jego edukacji jeżeli trafił do szkół nad którymi sprawujemy opiekę.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: KS-SOMED - obsługa deklaracji uczniów (nowy rok szkolny)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 11, 2017, 16:00:21 pm »
W deklaracjach medycyny szkolnej masz wprowadzoną szkołę i klasę.
Wystarczy filtr na najstarszą klasę, zaznaczyć i wycofać wszystko (oprócz repetowiczów).
Następnie klasa niżej, zaznacz wszystko i przycisk "Zmiana danych" powinien zrobić robotę.
itd.
Ważne, żeby iść od góry ;)

Jeżeli chcesz zobaczyć historię konkretnej deklaracji to chyba tylko przez przycisk archiwum.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SOMED - obsługa deklaracji uczniów (nowy rok szkolny)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 11, 2017, 18:10:58 pm »
Dokładnie robię tak samo. Tylko żeby ktoś nie zapytał jak zmienić datę złożenia odfiltrowanych, nie da się automatem. Czy trzeba, to inna sprawa.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - obsługa deklaracji uczniów (nowy rok szkolny)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 11, 2017, 21:54:04 pm »
Dobra dobra, ale jak wyfiltrować ostatnią klasę? Niestety nigdzie nie widzę filtra gdzie mógłbym wybrać klasę. Chodzi Wam o to żeby po dacie urodzenia wyfiltrować? Tutaj pojawi się właśnie problem repetowiczów. Poza tym jak wyfiltrowanym uczniom zmienić klasę (np. z IIa na IIIa)? Jak wciskam przycisk "Zmiana Danych" to mam do wyboru tylko: "Rozsz. rodzaju", "Pracownik", "Poradnia".
Rozumiem, że mam to zrobić w module Deklaracje --> Lista deklaracji?
Chciałbym to zrobić podobnie jak do tej pory robiłem w excelu. Porównuję listę nowej klasy IIIa ze starą IIa, usuwam ewentualnie zmieniam/pozostawiam bez zmian klasę repetowiczowi dodaje nowego ucznia. Generalnie w excelu mając listę dotychczasowych uczniów i nowych (właściwie tych co będą w nowych roku czyli częściowo też starych) za pomocą funkcji wyszukaj pionowo jestem w stanie bardzo szybko nanieść poprawki w deklaracjach pielęgniarek szkolnych.
Wg mnie powinno się zmienić zmienić datę deklaracji ponieważ już nie raz miałem taki przypadek, że "nasz uczeń" znalazł się "przypadkowo" (a czasami nie przypadkowo bo uczniowie zmieniają szkoły) na liście innego świadczeniodawcy i gdyby nie zmiana daty to inny świadczeniodawca dostałby za niego niesłusznie pieniądze.

PS. W jakiej formie dostajecie listy uczniów?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SOMED - obsługa deklaracji uczniów (nowy rok szkolny)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 12, 2017, 00:31:34 am »
Deklaracje -> deklaracje m. szkolnej
Tam na górze są filtry i można postawić ptaszka przy klasa, wtedy da się to filtrować. Zmiana danych i masz do zmiany fluorki, szkoła, klasa typ szkoły, pracownik i poradnia.
Tylko, że jak masz deklaracje migrowane z PPSa, to info o klasie możesz nie mieć (raczej nie masz, bo PPS nie przechowuje tego). Sprawdź sobie na jednej deklaracji MS czy masz ustawione w polu klasa cokolwiek.
Jak nie, to czeka Cię trochę pracy. Albo wyedytujesz wszystkie deklaracje MS i wpiszesz im klasę - wtedy można będzie zadziałać w dany sposób. Albo wycofanie wszystkich i zrobienie porządku na podstawie list na nowy rok szkolny z wpisaniem już klasy.
Importu w Somedzie z excela nie kojarzę, ale wspomniana na początku funkcja jest szybsza.
Zmiana daty automatem razem ze zmianą klasy? Przerabiałem temat w Kamsofcie i Somed wie lepiej. Może jak nas będzie więcej to zmienią. Uwaga w tym temacie jest jedna - wg Somed jak zmieniamy datę na deklaracji, to powinna być deklaracja aktualna cofnięta i dodana nowa z nową datą. Odpada temat zmiany daty bez wycofania. Ogólnie do mnie to trafia, ale MS jest specyficzna i niekoniecznie musiałoby się to do niej stosować.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - obsługa deklaracji uczniów (nowy rok szkolny)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 12, 2017, 11:21:24 am »
Jakaś pomroczność mnie dopadła, że nie zauważyłem osobnej funkcji dla deklaracji medycyny szkolnej. Teraz to już wszystko jasne. Oczywiście przy imporcie z KS-PPS info o klasie się nie przeniosło (wszędzie jest "0"), więc faktycznie teraz czeka mnie trochę pracy żeby to ogarnąć, ale przynajmniej później będzie szło szybko.
Ja też uważam, że jak zmieniamy datę deklaracji to powinna być nowa z nową datą. Jest jednak jeden wyjątek, którym jest błąd ludzki przy wpisywaniu do komputera. Czasami się zdarzy, że się wpisze datę o jeden dzień wcześniejszą albo późniejszą, a czasami nawet większa różnica jak pacjent przyniesie wypełnione przez siebie deklaracje po kilku(nastu) dniach, aczkolwiek SOMED w przeciwieństwie do PPSa nie podpowiada mi już aktualnej daty, więc może tych pomyłek będzie mniej.
Przypomniała mi się jednak sytuacja z zeszłego miesiąca. Czeski błąd przy wpisywaniu daty zamiast 2017-06-09 wpisałem 2017-09-06. Deklaracja prawidłowo się zapisała i nie dostałem żadnego ostrzeżenia. O dziwo gdy wpisuję aktualną datę to dostaję! (Zgłosiłem już odpowiedni pomysł do KS i jest na liście zgłoszeń oczekujących na wyznaczenie terminu :))
Niemniej jednak później bez problemu mogłem zmienić datę tej deklaracji bez konieczności wycofywania i składania nowej (oczywiście nie chodziło tu o medycynę szkolną, ale myślę że nie ma tu różnicy).
Jeszcze raz dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: KS-SOMED - obsługa deklaracji uczniów (nowy rok szkolny)
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 12, 2017, 13:31:27 pm »
W module deklaracje jest przycisk funkcje serwisowe i tam masz na pierwszej pozycji "Zmiana daty aktywnych deklaracji".
Można też zmienić datę złożenia w oknie "lista deklaracji", ale nie pamiętam czy można zmienić datę deklaracji wysłanej już w raporcie do NFZ. Nawet jeżeli się da to raczej taka deklaracja powinna być wycofana i dodana nowa z poprawną datą.
Niewysłane powinno się dać.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - obsługa deklaracji uczniów (nowy rok szkolny)
« Odpowiedź #7 dnia: Września 05, 2018, 15:55:49 pm »
Odkopuję stary temat. Sorn, podane przez Ciebie sposoby umożliwiają zmianę daty złożenia pojedynczej deklaracji (po odpowiedzi Kamsoftu okazało się jednak, że nie miałem racji), a pech chciał, że potrzebuję zmienić datę złożenia kilkuset deklaracji. Jedna z naszych pielęgniarek szkolnych przeszła na emeryturę i na jej miejsce przyszła nowa. Nie wyobrażam sobie teraz ręcznego dodawania deklaracji dla uczniów szkoły, w której zmieniła się pielęgniarka.
Coś się zmieniło przez ten ostatni rok? Macie jakieś pomysły jak można hurtowo zmienić datę złożenia kilkuset deklaracji?
Wysłałem też zapytanie w tej sprawie przez MRK, ale może ktoś z forumowiczów miał kiedyś podobny problem.

Aktualizacja:
Jest gotowe rozwiązanie, które otrzymałem od Kamsoftu i to w ciągu 10 minut od zgłoszenia (a zgłoszenie poszło o 15:45 czyli zapewne tuż przed końcem pracy). Najlepiej jak zacytuję:

Cytuj
W KS SOMED istnieje możliwość wycofania hurtowego deklaracji i złożenia na nowo. W module Deklaracja wchodzimy na Listę deklaracji filtrujemy deklaracje do konkretnego pracownika, zaznaczamy je i klikamy F9Wyc.zazn. Ustawiamy kod podstawy rezygnacji: zmiana lekarza, wybieramy nowego pracownika, i klikamy OK, wówczas pojawi się informacja
'Wycofanie deklaracji z kodem podstawy rezygnacji ?zmiana oddziału NFZ" lub ?zmiana lekarza" powoduje wycofanie zaznaczonych deklaracji i utworzenie nowych deklaracji z wybranym oddziałem NFZ/ pracownikiem. Czy na pewno chcesz wycofać zaznaczone deklaracje z wybranym powodem odrzucenia?'
Oczywiście użytkownik musi być świadomy tego, że takie deklaracje powinny być podpisane przez pacjenta.
« Ostatnia zmiana: Września 05, 2018, 16:18:33 pm wysłana przez Michał »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 129
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9304 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]