collapse

Reklama


Autor Wątek: Lista oczekujących DiLO KOLCE  (Przeczytany 2948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ewelia123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 0
Lista oczekujących DiLO KOLCE
« dnia: Lipca 04, 2017, 18:42:16 pm »
Zgodnie z komunikatem Centrali NFZ z dnia 28.06.2017 "Komunikat dla świadczeniodawców w sprawie prowadzenia list oczekujących na świadczenia udzielane na podstawie karty onkologicznej" proszę o waszą opinię bo zaczynają mnie gnębić pytania.

Czy mamy stworzyć  nową listę oczekujących w naszym systemie informatycznym dot. pacjentów onkologicznych czy mamy pacjentów onkologicznych i "zwykłych" wrzucać do jednego wora w jedną kolejkę?
Dzwoniłam kilka dni temu do ŚOW i powiedzieli że mamy tych pacjentów wpisywać razem ale po przeczytaniu komunikatu Opolskiego NFZ zaczynam mieć wątpliwości - treść
- "Jednocześnie informujemy, iż od 1 lipca 2017 r. świadczeniodawcy zostają zwolnieni z obowiązku prowadzenia w aplikacji AP-KOLCE list oczekujących na świadczenia udzielane na podstawie karty onkologicznej (kod świadczenia 00000). Listę oczekujących w aplikacji należy prowadzić do czasu skreślenia ostatniej osoby z datą wpisu do 30 czerwca 2017 r. Od 1 lipca 2017 r. listy oczekujących na świadczenia udzielane na podstawie karty DiLO będą prowadzone w aplikacjach świadczeniodawców i będą wyłączone ze sprawozdawczości do NFZ"

Co o tym myślicie?

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Lista oczekujących DiLO KOLCE
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 04, 2017, 23:04:17 pm »
W DOW NFZ stoją na stanowisku, że powinna być osobna, niesprawozdawana,  kolejka w aplikacji  świadczeniodawcy.

KS rozesłał taką informację:

Informujemy, że zgodnie ze zmianą Rozporządzenia o zakresie danych (?) od dnia 1 lipca pacjentów przyjmowanych na podstawie karty DiLO należy rejestrować w systemie wpisując do kolejki stabilnej/pilnej odpowiedniej komórki organizacyjnej, a nie tak jak dotychczas na kolejkę onkologiczną (00000-ŚWIADCZENIA UDZIELANE NA PODSTAWIE KARTY ONKOLOGICZNEJ).
Pacjentów wpisanych do tego typu kolejki  przed dniem 1 lipca 2017 nie należy zbiorczo z niej skreślać czy przenosić do innych kolejek. Skreślenie odbędzie się w dniu udzielenia świadczenia na dotychczasowych zasadach
.

z czego wynikałoby wpisywanie DILO do jednego worka z pozostałymi no ale takie będą sporawozdawane jak te pozostałę.

i bądź tu mądry  ???

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Lista oczekujących DiLO KOLCE
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 05, 2017, 08:10:14 am »
ja w serum mam dodatkowe okienko "świadczenie udzielane na podstawie karty onkologicznej" które wybieram przy tego typu kolejce

Offline ewelia123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 0
Odp: Lista oczekujących DiLO KOLCE
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 05, 2017, 09:29:27 am »
Dzwoniłam do Śląskiego jeszcze raz do innej osoby i zmiana zdania - powinniśmy stworzyć kolejkę onkologiczną, która nie podlega sprawozdawczości d NFZ.
 :D
W Optimedzie też widzę że dodali funkcjonalność kolejka onkologiczna.

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Lista oczekujących DiLO KOLCE
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 05, 2017, 13:20:13 pm »
Podobna argumentacja jak w DOW.
W KS-MEDIS jest taka możliwość (tzw. kolejki prywatne)  ale czy w innych aplikacjach KS - tych ambulatoryjnych
to się da zrobić ??

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 145
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9310 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]