collapse

Reklama


Autor Wątek: Rehabilitacja - rejestracja elektorniczna  (Przeczytany 3447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Rehabilitacja - rejestracja elektorniczna
« dnia: Czerwca 30, 2017, 13:18:01 pm »
Witam.

Czy ktoś ma wdrożoną elektroniczną rejestracje w jakimś systemie gdzie obsługuje rehabilitacje ?

Planujemy coś takiego ale jest dużo niewiadomych i nie wiem na ile to jest wykonalne.

Pytania najistotniejsze to sloty czasowe, które ma Rehabilitacja.
Czyli osoba rejestruje się elektronicznie i jak to ma wyglądać:
-  zgłasza potrzebę rehabilitacji i ktoś w pracowni ustala terminy ?
 - Czy pacjent sam powinien wybrać odpowiadające mu terminy - nie jest pewien jak to się sprawdzi bo to wymagało by idealnego grafiku dla urządzeń rehabilitacyjnych.

Dwa - lekarze piszą jak piszą - skąd pacjent z gryzmołów będzie widział jakie dokładni ma badanie ?

Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2017, 14:41:21 pm wysłana przez Michał P »

Offline scott

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Odp: Rehabilitacja - rejestracja elektorniczna
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 04, 2017, 14:06:10 pm »
Witam,
z tego co się dowiadywałem to Kamsoft u siebie nie ma takiej możliwości i chyba długo mieć nie będzie. (problem dot. planowania cyklu tak żeby pacjent zapisując się np. na 5 zabiegów przez 10 dni miał w miarą możliwości zabiegi skumulowane w określonej godz.) Jedynym rozwiązaniem na chwilę obecną to jest zrobienie slotu czasowego pierwszego dnia cyklu, oddzwonienie do pacjenta i umówienie na kolejne dni.

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Rehabilitacja - rejestracja elektorniczna
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 05, 2017, 08:14:29 am »
Widziałem w jednej z przychodni rozwiązanie, że pacjent wypełnia formularz, który automatycznie zostaje przesłany do rejestracji (tu żeby spełnić dodatkowy wymóg ofertowania dostaje wyznaczony termin powiedzmy Poniedziałek godzina 9:00) ale z zastrzeżeniem, że personel musi potwierdzić termin w ciągu 24h. Oczywiście jest to uciążliwe, bo personel musi się zaangażować w oddzwanianie, ale jak to mi kierownik powiedział "od tego mamy stażystki".

Offline Kor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
Odp: Rehabilitacja - rejestracja elektorniczna
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 05, 2017, 14:18:21 pm »
Ja mam to od niedawna. I powiem tak. Sam pomysł niezły ale w praktyce sporo problemów. Ogólnie  elektroniczna rejestracja pacjentów po stronie programowej sprawia wrażenie  prowizorki. Pierwszy problem program (w moim przypadku KsPPS) strasznie zamula.(żeby nie było komp stacjonarny  z I5 na pokładzie ,8 Gb ramu i szybki dysk SSD 256Gb -w żadnym innym przypadku nawet cienia zwłoki w działaniu)  Non stop łączy się z systemem Osoz sprawdzając elektroniczny terminarz czy przypadkiem ktoś się nie zarejestrował i w drugą stronę wysyła info do sieci o aktualnym terminarzu, nawet gdy nic nowego się w nim nie pojawiło.  Ta operacja jest w programie nadrzędna i co by nie robić (np.aktualizacja programu,kopia bezpieczeństwa czy inne ważne czynności) to pierwsze aktualizuje terminarz. Może to poprawią ,ale na razie jest jak jest.Z tymi problemami trzeba zmagać się samemu i trzeba to polubić albo się tym pasjonować  ;D Właśnie wczoraj robiłem nową instalkę całego systemu PPSa bo przy pewnych problemach jest to najłatwiejsze rozwiązanie. Program wysypał się przy aktualizacji właśnie przez ten terminarz. W rehabilitacji nie wpiszesz całego cyklu np 10 dni wizyt, a tylko pierwszy dzień. Dobre strony to gabinet figuruje w globalnym systemie ,można zrobić internetową wizytówkę ,opisać czym się zajmujesz,stworzyć profil pracowników i ich harmonogram pracy. Podzielić wizyty i rejestrację przez pacjenta na NFZ i prywatną. Jeśli ktoś lubi i nie boi się wyzwań to ok. Myślę ,że są to błędy które z biegiem czasu zostaną wyeliminowane.
Pozdrawiam

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Rehabilitacja - rejestracja elektorniczna
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 05, 2017, 14:56:45 pm »
Ja mam to od niedawna.

Witam w klubie :-)

Cytuj
I powiem tak. Sam pomysł niezły ale w praktyce sporo problemów. Ogólnie  elektroniczna rejestracja pacjentów po stronie programowej sprawia wrażenie  prowizorki. Pierwszy problem program (w moim przypadku KsPPS) strasznie zamula.(żeby nie było komp stacjonarny  z I5 na pokładzie ,8 Gb ramu i szybki dysk SSD 256Gb -w żadnym innym przypadku nawet cienia zwłoki w działaniu) 

Serwer na Xeonie klasy i7, 12GB ramu, RAID10 a stacja kliencka na i5, 8GB, SSD i muli.. bez e-rejestracji i OSOZu śmigało!

Cytuj
Non stop łączy się z systemem Osoz sprawdzając elektroniczny terminarz czy przypadkiem ktoś się nie zarejestrował i w drugą stronę wysyła info do sieci o aktualnym terminarzu, nawet gdy nic nowego się w nim nie pojawiło. 

Z tym to krwicy idzie dostać bo OSOZkomunikator co sekundę otwiera nowe połączenie https do mok.osoz.pl.. po jaką cholerę? i wisi Ci kilkadziesiąt (60?) takich połączeń bo same znikają dopiero po jakimś czasie..
Zgłaszałem im to już i mają się temu przyjrzeć!

Cytuj
Ta operacja jest w programie nadrzędna i co by nie robić (np.aktualizacja programu,kopia bezpieczeństwa czy inne ważne czynności) to pierwsze aktualizuje terminarz.

Dlatego (i z powodów poniżej opisanych) u mnie OSOZkomunikator uruchamiam i zatrzymuję ręcznie kiedy mi pasuje a nie jemu! Do wykonania kopii, aktualizacji czy fixa bazy oczywiście trzeba go zatrzymać.

Cytuj
Może to poprawią ,ale na razie jest jak jest.Z tymi problemami trzeba zmagać się samemu i trzeba to polubić albo się tym pasjonować  ;D

Z tego co się dowiedziałem, to pracują nad nową wersją komunikacji z OSOZ dla PPSa i mam nadzieję, że niedługo ją skończą!

Cytuj
Właśnie wczoraj robiłem nową instalkę całego systemu PPSa bo przy pewnych problemach jest to najłatwiejsze rozwiązanie.

Problemy tzn?
Ja nie reinstalowałem PPSa na serwerze od kilku lat bo nie widzę potrzeby.

Natomiast mam poważne pytanie do Ciebie ;-)
Czy oprócz e-rejestracji przez OSOZ używasz może również EDM i/lub wystawiania recept i skierowań z PPSa oraz pracujesz na bazie Firebird?
U mnie od początku kwietnia kiedy to zacząłem uruchamiać zaczęły się dziać cuda z PPSem w postaci freezów programu wieszających bazę i blokujących dostęp wszystkim pracującym klientom zazwyczaj w ilości kilkanaście szt.
Od lat używam PPSa na serwerze FB przełączonym w tryb Classic Server co do tej pory eliminowało mi problemy z wieszaniem całości programu przez jednego klienta!
Teraz dzieją się cuda.. pomaga tylko ubicie procesu powieszonego klienta na serwerze w Menadżerze Zadań :-/
Błędy powodujące zwis pojawiają się w różnych miejscach programu (zazwyczaj związanych z OSOZ lub EDM jak zmiana harmonogramu lekarza wystawionego do OSOZ lub wystawienie recepty/skierowania. Do tego zdarza się, że zwisy/błędy nie pojawiają się w ogóle przez kilka dni a potem jak się zaczną to już lecą po kilka/kilkanaście dziennie, np na powtarzającej się czynności :-/
Walczę z tym już spory czas i poza wyeliminowaniem kilku powodów zwisów sam sposób ich występowania dalej nie jest jasny.. kiedyś tak nie było i być dalej nie powinno!
Czy coś podobnego zdarzało się może u Ciebie?

Cytuj
Program wysypał się przy aktualizacji właśnie przez ten terminarz.

Nie wyłączona usługa OSOZkomunikator przed aktualizacją PPSa!

Pozdrawiam

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 442
  • Pomógł? 14
Odp: Rehabilitacja - rejestracja elektorniczna
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 07, 2017, 15:27:28 pm »
A może tak: Dla pacjenta strona www z możliwością rejestracji online jako osobna aplikacja. Dla nas panel administracyjny z możliwością udostępniania terminów itd. Rehabilitacja pracuje generalnie w cyklach 2 tygodniowych biorąc pod uwagę, że limit pozwala np na 20 cykli (pacjentów) czyli 40 w miesiącu (to tak ogólnie) udostępniamy pierwszy dzień cyklu dla np 3 osób w ramach rejestracji online. Pacjent się umawia dostajemy powiadomienie na email, oddzwaniamy i wprowadzamy do PPS/Somed w kolejkę. Wiadomo logistycznie trzeba to poukładać.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 79
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]