collapse

Reklama


Autor Wątek: PWT od 1.07.2017  (Przeczytany 13136 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: PWT od 1.07.2017
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 05, 2017, 12:15:28 pm »
http://nfz-poznan.pl/page.php/1/0/show/13092/



Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu informuje, że z dniem 1 lipca 2017 roku uległy zmianie zasady sprawozdawania informacji o pierwszym wolnym terminie udzielania świadczeń[1]. Dotychczas w przypadku przekazywania informacji raz w tygodniu, informacja o pierwszym wolnym terminie miała być sporządzona według stanu na ostatni dzień roboczy każdego tygodnia i przekazana najpóźniej następnego dnia roboczego od ostatniego dnia roboczego tygodnia.

Ponieważ zasada ta opierała się na zgodności terminów przygotowania informacji o pierwszym wolnym terminie z harmonogramem pracy poszczególnych miejsc udzielania świadczeń i rodziła wśród świadczeniodawców wątpliwości interpretacyjne, wprowadzono uproszczoną zasadę, iż:

 

DANE MAJĄ BYĆ PRZEKAZYWANE CO NAJMNIEJ RAZ W TYGODNIU WEDŁUG STANU NA DZIEŃ PRZEKAZANIA LUB DZIEŃ POPRZEDZAJĄCY PRZEKAZANIE.

Tym samym WOW NFZ informuje, że nie będzie miało już znaczenia, czy data przygotowania (tj. stan danych na dzień) wskazuje na ostatni dzień tygodnia pracy, zgodny z harmonogramem miejsca udzielania świadczeń.

Biorąc powyższe pod uwagę, obowiązek zostanie spełniony, gdy:

    Raport zostanie przekazany w poniedziałek ze stanem danych na ten sam dzień lub dzień poprzedni (niedzielę).
    Raport zostanie przekazany we wtorek ze stanem danych na ten sam dzień lub dzień poprzedni (poniedziałek).
    Raport zostanie przekazany w środę ze stanem danych na ten sam dzień lub dzień poprzedni (wtorek), itd.
    Raport może zostać przygotowany i przesłany w dzień ustawowo wolny od pracy (uwzględnia się dni ustawowo wolne od pracy), przykładowo:

     

    raport  przesłany 16.08.2017 r., może wskazywać stan danych na dzień:

    - 16.08.2017 r. - tj. ten sam dzień, lub;

    - 15.08.2017 r. - dzień świąteczny, lub;

    - 14.08.2017 r. - dzień poprzedzający przekazanie (wyłączając święto),

     
    raport  przesłany 27.12.2017 r., może wskazywać stan danych na dzień:

    - 27.12.2017 r. - tj. ten sam dzień, lub;

    - 26.12.2017 r. - dzień świąteczny, lub;

    - 25.12.2017 r. - dzień świąteczny, lub;

    - 24.12.2017 r. - niedziela, lub;

    - 23.12.2017 r. - poprzedzający przekazanie (wyłączając dwa dni świąteczne oraz niedzielę).

     

    Reasumując: pomiędzy dniem przygotowania a dniem przekazania nie może upłynąć więcej niż jeden dzień, chyba, że dzielą je dni ustawowo wolne od pracy. 

Bez zmian pozostaje wcześniej obowiązująca zasada, że wskazany dzień pierwszego wolnego terminu udzielenia świadczenia powinien wskazywać na dzień, w którym świadczeniodawca gotów jest go udzielić.

Przywołane powyżej zmiany obowiązują od 27 tygodnia 2017 roku (tj. od poniedziałku, 3 lipca 2017 r.)

 

 

Wydział Świadczeń Opieki Zdrowotnej

Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ
 

[1] §1 pkt 4 lit. rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 21 czerwca 2017 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zakresu niezbędnych informacji gromadzonych przez świadczeniodawców, szczegółowego sposobu rejestrowania tych informacji oraz ich przekazywania podmiotom zobowiązanym do finansowania świadczeń ze środków publicznych (Dz. U. Poz. 1249).
Biuletyn Informacji Publicznej
Pozdrawiam!

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: PWT od 1.07.2017
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 05, 2017, 15:37:34 pm »
Nie wiem czemu oni tak kombinują. NFZ proste przepisy komplikuje niesamowicie a potem pisze tak jak powyżej o "wątpliwościach interpretacyjnych wśród świadczeniodawców".
Czy nie mogło zostać że wysyłamy stan z dzisiaj lub wczoraj? Po co włączają w to dni ustawowo wolne od pracy. Skoro tak bardzo zależy im na komplikowaniu to dniem ustawowo wolnym od pracy jest również niedziela. Do jakiego tygodnia zostanie zaliczony PWT ze stanem z soboty wysłany w poniedziałek? :)
Tego już nie piszą...

Namieszają, namieszają a potem na świadczeniodawców zganiają.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: PWT od 1.07.2017
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 05, 2017, 15:59:37 pm »
Mazowiecki SZOI spamuje.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: PWT od 1.07.2017
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 05, 2017, 19:33:36 pm »
Ciekawe jak policzą np. w czwartek utworzone a wysłane w niedzielę bo SZOI przerwa techniczna od piątku do niedzieli
Edward z Kętrzyna

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: PWT od 1.07.2017
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 05, 2017, 20:32:37 pm »
Ciekawe jak policzą np. w czwartek utworzone a wysłane w niedzielę bo SZOI przerwa techniczna od piątku do niedzieli

Screeny trzeba będzie robić, żeby przy konkursie nie urywali punktów za nieterminowe przesyłanie. Żałosne
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: PWT od 1.07.2017
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 06, 2017, 00:06:29 am »
mam wrażenie, że SZOI częściej nie działa niż działa
przerwa co noc - np. w kujawsko-pomorskim od 22 do 7 rano (9 godz.). Do tego czasami pada samo z siebie. Do tego zaplanowane, weekendowe przerwy techniczne. Statystycznie  w ujęciu miesiąca lub roku szoi działa jakieś 50% czasu, a drugie 50% nie działa. I wprowadzają rozporządzenia aby pilnować terminów.  Śmiechu warte.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: PWT od 1.07.2017
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 06, 2017, 21:03:53 pm »
Panowie i panie. Sami sobie utrudniacie :)

Przyjmujecie, że będziecie wysyłać PWT dalej na koniec tygodnia. A czemu np nie w poniedziałki? Jak wyłączą SZOI to mam jeszcze 5 dni roboczych na wysłanie (oczywiście jeśli w środę to robię nowe PWT - nie to z poniedziałku). Niech jeszcze kilka OW da komunikaty z których jasno będzie wynikało że dowolny dzień i wszystko się unormuje to ja przechodzę na poniedziałki ewentualnie środy - czwartek, piątek sobota i niedziela jest na ewentualne przypomnienie sobie że zapomniałem wysłać lub nie działające SZOI.

W tygodniu jak pracuje NFZ SZOI zawsze działa. Jak zostawicie sobie PWT na piątek po południu to jest szansa że zacznie dopiero działać w poniedziałek...

Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
Odp: PWT od 1.07.2017
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 06, 2017, 21:18:50 pm »
Mazowiecki SZOI spamuje.

Z tego rozporzadzenia nie wynika że kolejka przygotowana w środę a wgrana w piątek jest nieważna.
Wyraźnie jest napisane że raz w tygodniu.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: PWT od 1.07.2017
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 06, 2017, 21:21:53 pm »
Z tego rozporzadzenia nie wynika że kolejka przygotowana w środę a wgrana w piątek jest nieważna.
Wyraźnie jest napisane że raz w tygodniu.

Cytuj
2) pkt 3 ? co najmniej raz w tygodniu według stanu na dzień przekazania lub dzień poprzedzający przekazanie.

a jak to inaczej rozumiesz?

Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
Odp: PWT od 1.07.2017
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 06, 2017, 21:40:40 pm »
Z tego rozporzadzenia nie wynika że kolejka przygotowana w środę a wgrana w piątek jest nieważna.
Wyraźnie jest napisane że raz w tygodniu.

Cytuj
2) pkt 3 ? co najmniej raz w tygodniu według stanu na dzień przekazania lub dzień poprzedzający przekazanie.

a jak to inaczej rozumiesz?

Nie spojrzałem  :) Rozumiem tak jak NFZ

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 324
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Odp: PWT od 1.07.2017
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 16, 2017, 13:30:16 pm »
Nie rozumiem tego sprawdzam teraz status terminowości na szoi . Mam nieterminowe :) Zrobiłem dziś wg stanu na wczoraj wysłane dziś. O co kaman??? Poradnia przyjmuje od Pn do Śr. W zeszłym tyg. ten sam motyw i było nieterminowo :)

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: PWT od 1.07.2017
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 16, 2017, 13:36:38 pm »
poczekaj, jutro status może się zmienić
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 324
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Odp: PWT od 1.07.2017
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 16, 2017, 14:42:51 pm »
no właśnie tylko czemu z poprzedniego tygodnia się nie zmienił ? :(

Offline mikeyello

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 191
  • Pomógł? 4
  • MOW NFZ
Odp: PWT od 1.07.2017
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 18, 2017, 08:23:05 am »
Nie rozumiem tego sprawdzam teraz status terminowości na szoi . Mam nieterminowe :) Zrobiłem dziś wg stanu na wczoraj wysłane dziś. O co kaman??? Poradnia przyjmuje od Pn do Śr. W zeszłym tyg. ten sam motyw i było nieterminowo :)
Ja już nie wiem jak to działa. Dwa tygodnie temu wysłałem kolejki za 3 komórki w sobotę (jedna kończy prace w piątek, dwie w sobotę) i status terminowości na szoi był na "tak". W ostatnią sobotę robię to samo i otrzymuję status "nie". Chyba coś im tam nie działa w tym zakresie.
Mazowiecki OW

Offline Zbychu

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 12
  • Mazowiecki OW
Odp: PWT od 1.07.2017
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 18, 2017, 10:25:24 am »
Być może kolejka utworzona "zahaczała" o czerwiec i lipiec. Ja tez miałem błąd bo na początku lipca zrobiłem kolejkę po nowemu tzn. dzisiaj zrobiłem i dzisiaj wysłałem a zawsze robiłem raport w piątek i wysyłałem w poniedziałek co według przepisów od lipca byłoby nie prawidłowe. Pan w NFZ sprawdził i powiedział, że powinienem zrobić jeszcze raport na stan 30.06.2017 i wysłać bo zrobiła się luka i faktycznie pomogło.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 111
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]