collapse

Reklama


Autor Wątek: PWT, a koniec kontraktu z NFZ  (Przeczytany 5130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
PWT, a koniec kontraktu z NFZ
« dnia: Czerwca 16, 2017, 12:39:36 pm »
Witam,

Jaki mam wysłać pierwszy wolny termin do stomatologii jeśli umowa z funduszem kończy się 30.06.2017 i niestety nie otrzymaliśmy umowy na drugie półrocze ?
Dodam, iż nie mam już terminów na czerwiec.
Monika

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: PWT, a koniec kontraktu z NFZ
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 16, 2017, 23:35:06 pm »
Myślę, że powinnaś wskazywać ostatni dzień obowiązywania umowy.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: PWT, a koniec kontraktu z NFZ
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 17, 2017, 18:37:52 pm »
A to jest moim zdaniem już pytanie do NFZ. Podejrzewam, że też powiedzą, że ostatni dzień obowiązywania umowy, bo nie bardzo będą wiedzieli, co na tę okoliczność. Wg mnie podawanie takowej daty niestety jest mylące dla pacjentów - terminy przenoszą się automatycznie na portal , gdzie pacjent może sprawdzić pierwsze wolne terminy.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: PWT, a koniec kontraktu z NFZ
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 17, 2017, 19:52:56 pm »
PWT powinien być taki, żeby można było zakończyć pacjenta do końca obowiązującej umowy.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: PWT, a koniec kontraktu z NFZ
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 17, 2017, 21:03:34 pm »
Zadałem wcześniej to pytanie NFZ. Najpierw było długie yyyyyyyyyyyy, a gdy wreszcie pan po drugiej stronie doszedł do siebie, stwierdził, że należy wskazac 30.06.2017 ale trzeba napisać pismo do wydziału ekonomiczno-finansowego i poinformować, że gabinet nie stara się o nowy kontrakt, i to pismo także w postaci skanu do działu kolejek i wtedy oni nie będą prezentować tego terminu. Oczywiście dotyczy kolejki na procedury, bo na komórkę mogą być krótsze i wtedy trzeba rzeczywisty czas wskazać.

Online C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: PWT, a koniec kontraktu z NFZ
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 17, 2017, 22:57:47 pm »
Powiedzą ci że musisz wydawać zaświadczenia z którymi pacjenci będą zgłaszać się do nowego świadczeniodawcy w którym będzie informacja o zapisie w twojej kolejce. Skoro umowa konxzy die 30.06 no to ostatni dzien pracy jest 30.06 a jesli PWT wypasa dalej to wykazujesz 30.06

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: PWT, a koniec kontraktu z NFZ
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 18, 2017, 12:45:19 pm »
Powiedzą ci że musisz wydawać zaświadczenia z którymi pacjenci będą zgłaszać się do nowego świadczeniodawcy w którym będzie informacja o zapisie w twojej kolejce.
To jest raczej instrukcja co do pacjenta wcześniej wpisanego na termin poza koniec aktualnej umowy (jeszcze jak zakładaliśmy, że umowę na kolejne okresy dostaniemy). Takiego pacjenta mamy poinformować, że nie będziemy mieć umowy, zwrócić ewentualne skierowanie i wydać to zaświadczenie, o którym napisałeś.
W temacie pytania z wątku zgodziłbym się ze scenariuszem, który przedstawił maciejj.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: PWT, a koniec kontraktu z NFZ
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 18, 2017, 16:36:35 pm »
Ja się zastanawiam  jaki jest sens pisania pisma i informowania NFZ o tym, że kończy się umowa i nie mamy już kontraktu bo albo nie staraliśmy się o niego albo NFZ nie wybrał nas w konkursie? NFZ przecież te wszystkie dane ma u siebie. Sami sobie powinni pilnować tego, kogo wyświetlają na kolejki.nfz.gov.pl

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: PWT, a koniec kontraktu z NFZ
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 18, 2017, 20:56:06 pm »
Również uważam, że to bez sensu. Napisałem to, co usłyszałem w NFZ. Myślę,e nie przewidzieli takiej sytuacji ????

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: PWT, a koniec kontraktu z NFZ
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 19, 2017, 10:16:44 am »
Mazowiecki Fundusz inaczej interpretuje. Pani poinformowała mnie, iż PWT mam wysłać jako pierwszy dzień kiedy miałabym otwarty gabinet w lipcu czyli 4.07.
Odnośnie listy pacjentów pierwszorazowych wpisanych na lipiec lub pacjentów objętych planem leczenia to należy taką listę przekazać do NFZ.

Dziękuję za pomoc.
Monika

Online C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: PWT, a koniec kontraktu z NFZ
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 19, 2017, 15:11:12 pm »
Cytuj
6. W przypadku rozwiązania albo wygaśnięcia umowy świadczeniodawca przekazuje do oddziału wojewódzkiego
Funduszu listy oczekujących na udzielenie świadczenia oraz dane świadczeniobiorców objętych planem leczenia w sposób
umożliwiający ich identyfikację. Przekazanie list oczekujących na udzielenie świadczenia oraz danych świadczeniobiorców
powinno nastąpić nie później niż 14 dni przed rozwiązaniem albo wygaśnięciem umowy, z wyjątkiem sytuacji, którychnie można było przewidzieć.
żródło : OBWIESZCZENIE [size=78%]MINISTRA ZDROWIA [/size][/size][size=78%]z dnia 11 lipca 2016 r. [/size][/size][size=78%]w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogólnych warunków umów [/size][/size][size=78%]o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej[/size]

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: PWT, a koniec kontraktu z NFZ
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 23, 2017, 10:32:52 am »
Znowu wysyłam PWT i w tym tygodniu już nie przechodzi termin lipcowy .... Komunikat, iż w Dla kategorii medycznej ''przypadek stabilny'' kolejki wyznaczony został pierwszy wolny termin na dzień, w którym według harmonogramu nie są udzielane świadczenia.
Umowa do 30.06 czyli znowu coś zmienili na SZOI.
Monika

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: PWT, a koniec kontraktu z NFZ
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 23, 2017, 15:30:13 pm »
Hej...
Nic nie zmienili na SZOI, wszystko jest ok...
Skoro ktos ma umowę do 30.06 to jasne ze PWT nie może być późniejszy, bo juz nie będzie możliwości wykonywania usług...
Dopiero jak będzie nowa umowa to wtedy będzie można podać PWT do nowej już umowy z terminem lipcowym...
Umowy na II połowe 2017r dopiero sa generowane .. pewnie bedą dopiero na 30.06 wiec te dane o PWT na przełomie m-ca czerwca/lipca nie będą autentyczne, chyba ze informatycy z NFZ cos na to wymyślą...tylko jak Oni rozróżnia która firma ma nowy kontrakt a która nie dostala tego nie wie wiem,
"Moniazaba" a Wy składaliście odwołanie czy tez juz definitywnie nie otrzymacie umowy?
 

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: PWT, a koniec kontraktu z NFZ
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 23, 2017, 15:48:34 pm »
Nie składaliśmy odwołania, tak zadecydowała "góra".
Nie było przychodni na ogłoszeniu o rozstrzygnięciu.
Monika

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: PWT, a koniec kontraktu z NFZ
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 23, 2017, 18:45:34 pm »
"Dla kategorii medycznej ''przypadek stabilny'' kolejki wyznaczony został pierwszy wolny termin na dzień, w którym według harmonogramu nie są udzielane świadczenia." to ostrzeżenie, a nie błąd. Komunikat został przekazany do NFZ, obowiązek został spełniony, ale NFZ zwraca uwagę na to, że może być coś nie tak. I ma rację - bo w lipcu nie udzielacie świadczeń. Nie rozumiem dlaczego podajecie termin lipcowy, skoro nie macie umowy na lipiec...

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 79
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 9
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]