collapse

Reklama


Autor Wątek: Rejestracja podmiotu leczniczego w GIODO?  (Przeczytany 4086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 442
  • Pomógł? 14
Rejestracja podmiotu leczniczego w GIODO?
« dnia: Czerwca 12, 2017, 13:11:04 pm »
Witam,
czy jest obowiązek rejestrowania się/zbioru danych w GIODO?Kiedyś podmioty lecznicze nie musiały czy coś się zmieniło?
To że należy posiadać dokumentację to jak najbardziej.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Rejestracja podmiotu leczniczego w GIODO?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 12, 2017, 13:52:37 pm »
Nic się nie zmieniło jak na razie, przynajmniej wg mojej wiedzy, jeśli dane osobowe przetwarzane są w celach medycznych. Jednak unia już wypuściła nowe przykazania, które jeszcze nie zostały wdrożone prawem polskim (prędzej pewnie niż później zostanie to zrobione) i które pewnie coś pozmieniają (np. kwestia ADO).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 442
  • Pomógł? 14
Odp: Rejestracja podmiotu leczniczego w GIODO?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 12, 2017, 14:04:58 pm »
Dzięki, a czy jeśli przychodnia ma swoją stronę internetową, na której jest chociażby formularz kontaktowy to jak sądzisz podmiot leczniczy powinien się zarejestrować w GIODO? Inna sprawa to np praca online na aplikacjach typu SERUM. Czy to że jest podmiot leczniczy to jest i tak zwolniony z obowiązku rejestracji?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Rejestracja podmiotu leczniczego w GIODO?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 12, 2017, 18:11:06 pm »
Powinieneś skorzystać z jakiegoś szkolenia, albo troszkę poczytać bo po pytaniach widać że praktycznie wcale nie rozumiesz tematu ;)

Nie rejestrujesz firmy (w tym przypadku podmiotu leczniczego) tylko rejestrujesz zbiór danych. Masz co najmniej 3 zbiory danych - zbiór danych osób którym świadczysz usługi medyczne, zbiór pracowników i zbiór kontrahentów. Wszystkie te zbiory są wyłączone z rejestracji (ale tylko z obowiązku rejestracji a nie z ustawy).
Jeśli masz jeszcze jakiś zbiór danych to musisz sprawdzić w ustawie czy należy go zarejestrować.

Dane osobowe gromadzisz Ty, więc to ty jesteś ADO i ti Ty dokonujesz ewentualnej rejestracji zbioru (jeśli jest taki wymóg). W systemie Kamsoftu (Serum) przetwarzasz swoje zbiory danych. Przetworzenie danych to nawet ich usunięcie. Możesz powierzyć przetwarzanie danych osobowych zewnętrznemu podmiotowi na podstawie pisemnej umowy. Ten zewnętrzny podmiot też musi przestrzegać ustawy ODO, mieć swoją politykę itd...

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Rejestracja podmiotu leczniczego w GIODO?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 12, 2017, 22:27:37 pm »
mpi napisał wszystko na temat. A taki dodatkowy zbiór podlegający pod rejestrację, w ramach ciekawostki, to kamery + rejestrator - wg tego co jest napisane na stronach GIODO.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Rejestracja podmiotu leczniczego w GIODO?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 12, 2017, 23:07:34 pm »
A widzisz nie wszystko, bo zapomniałem o jednym :)

Chciałem jeszcze nawiązać do Twojej wcześniejszej wypowiedzi o zmianie przepisów (chyba muszę zacząć filtrować pocztę i hasło RODO dawać do kosza :) ).
Nie analizowałem jeszcze tego, ale coś tam mi ktoś mówił, że nowe przepisy będą wymagały ABI m.in w jednostkach medycznych.

Tylko że ODO to pikuś w porównaniu do wytycznych i rekomendacji dotyczących przetwarzania edm. Wg nich edm nie powinna być przetwarzana w sieci okablowanej skrętką nieekranowaną nie wspominając o pozostałych kwestiach.
Oczywiście są to tylko rekomendacje ale...

Właśnie wyliczam koszty serwerów dedykowanych. Ma ktoś doświadczenie z tego typu usługami? Zastanawia mnie licencjonowanie - jeśli na takim serwerze chciałbym odpalić RDP dla użytkowników to ja muszę kupować licencje CAL?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Rejestracja podmiotu leczniczego w GIODO?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 12, 2017, 23:31:22 pm »
Nie analizowałem jeszcze tego, ale coś tam mi ktoś mówił, że nowe przepisy będą wymagały ABI m.in w jednostkach medycznych.
Też to gdzieś wyczytałem, tylko się ten stwór ma inaczej nazywać.

Wg nich edm nie powinna być przetwarzana w sieci okablowanej skrętką nieekranowaną nie wspominając o pozostałych kwestiach.
Oczywiście są to tylko rekomendacje ale...
No właśnie ale... przerzućmy to na rzeczywistość. Przepisy łatwo wprowadzić, ale dalej jest to, ale... Tylko co my na samym dole łańcucha możemy :)
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Rejestracja podmiotu leczniczego w GIODO?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 13, 2017, 00:49:53 am »
A tak z ciekawości. Ile sieci jest na ekranowanej skrętce? I nie mam na myśli tu tylko zastosowanie kabla ekranowanego tylko proawidłowe podłączenie, uziemnienie itd...

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Rejestracja podmiotu leczniczego w GIODO?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 13, 2017, 19:08:46 pm »
O to mi właśnie chodziło. Jeszcze jak ktoś pomiarów zażąda, to wtedy MOŻE tylko większe jednostki się ostaną.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline dbfr

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 3
    • Blog o rozwiązaniach informatycznych dla branży medycznej
Odp: Rejestracja podmiotu leczniczego w GIODO?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 30, 2017, 08:18:49 am »

Tylko że ODO to pikuś w porównaniu do wytycznych i rekomendacji dotyczących przetwarzania edm. Wg nich edm nie powinna być przetwarzana w sieci okablowanej skrętką nieekranowaną nie wspominając o pozostałych kwestiach.
Oczywiście są to tylko rekomendacje ale...

hmm to bardzo ciekawe.. a czyje to rekomendacje?
Ja w pracy opieram się na wytycznych i rekomendacjach CSIOZ i tutaj nie kojarzę czegoś takiego, chociaż tam też jest ciekawie.. jestem w trakcie ustalania, która z wersji tej dokumentacji jest obowiązująca bo są co najmniej 3...

http://itwmedycynie.pl - Blog o rozwiązaniach IT dla branży medycznej

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 88
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]