collapse

Reklama


Autor Wątek: Zabrany kontrakt POZ i ponowny wniosek  (Przeczytany 4054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 442
  • Pomógł? 14
Zabrany kontrakt POZ i ponowny wniosek
« dnia: Maja 31, 2017, 11:25:05 am »
Witam,
klientowi "zabrano" umowę na POZ z powodów formalnych i czy ktoś zna przeciwwskazania aby wystartować z nowym wnioskiem na POZ do 10 następnego miesiąca?Szukałem ale nie znalazłem nic.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Zabrany kontrakt POZ i ponowny wniosek
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 31, 2017, 11:57:16 am »
Co to znaczy "zabrano umowę na POZ z powodów formalnych"? Myślę, że przeciwwskazań do ponownego wystartowania nie ma tyle tylko, że wszystkie deklaracje trzeba będzie jeszcze raz od pacjentów zebrać.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 442
  • Pomógł? 14
Odp: Zabrany kontrakt POZ i ponowny wniosek
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 31, 2017, 12:11:22 pm »
Dzięki Michał, wiem że deklaracje od nowa ale cóż. dzieki

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zabrany kontrakt POZ i ponowny wniosek
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 31, 2017, 12:29:31 pm »
A czemu uważacie że nowe deklaracje? Tzn nowe deklaracje musiałyby być w sytuacji jak odszedł jakiś personel (lek/piel/poł) bo to jest nowa umowa i nie można brać zapisów z poprzedniej, iż deklaracja zachowuje ważność do złożenia przez pacjenta nowej.

Ale jeśli personel nie odszedł, miejsce się nie zmieniło - mało tego nawet nie zmienił się NIP, regon itp to czemu tamte nie mają ważności? Deklaracja to wybór pacjenta - pacjent dokonał wyboru lekarza X u świadczeniodawcy Y a ten wybór (deklarcja) przecież nie przypisuje się do konkretnej umowy.


A co do możliwości złożenia nowego wniosku to nie znam żadnego zapisu który powodowałby brak możliwości podpisania nowej umowy. Należałoby dokładnie przeczytać ustawę o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środkó publiczny, ogólne warunki umów (NFZ) i zarządzenie dot. poz (NFZ).


A możesz zdradzić co się kryje pod "powodami formalnymi"? :)

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: Zabrany kontrakt POZ i ponowny wniosek
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 24, 2017, 22:06:57 pm »
deklaracje muszą być złożone z datą od kiedy dana firma jest związana z umową z NFZ - czyli tamte będa tracić ważność - A powody formalne to z reguły juz prokuratorem trąci :)

Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
Odp: Zabrany kontrakt POZ i ponowny wniosek
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 24, 2017, 22:35:15 pm »
Jeśli ktoś stracił kontrakt z powodu kontroli i znalezienia nieprawidłowości to musi czekać 3 albo 5 lat, nie pamiętam w tej chwili. Jest zapis w rozporządzeniu który o tym mówi. W wolnej chwili poszukam.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zabrany kontrakt POZ i ponowny wniosek
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 24, 2017, 23:13:55 pm »
Nie zaczynajcie teorii spiskowych :)
Ani prokuratora ani nieprawidłowości nie było...

deklaracje muszą być złożone z datą od kiedy dana firma jest związana z umową z NFZ - czyli tamte będa tracić ważność (...)

a to ciekawe. A masz na to jakąś podstawę prawną? Otwierając POZ nie mogę zebrać wcześniej deklaracji, tylko pierwszego dnia odwiedzić wszystkich pacjentów? Nadmienię że jeśli pierwszego dnia (1 dzień miesiąca) tego nie zdążę zrobić to deklaracje z 2-go będą zapłacone dopiero za 2,5 miesiąca. Czyli sugerujesz że otwierając POZ jestem skazany na pracę w pierwszym miesiącu za darmo (a przynajmniej za tyle ile uda mi się tego dnia zebrać deklaracji)? Pytanie czy pacjent może wypełniając deklarację wpisać datę z przyszłości jako datę wyboru lekarza? Deklaracja to też swego rodzaju oświadczenie (np o ilości zmian w danym roku) a więc data powinna być chyba raczej taka jak moment wypełnienia.
Dlatego pytam o podstawę prawną nie uznającą deklaracji zlozonych przed obowiązywaniem umowy.

Jeśli ktoś stracił kontrakt z powodu kontroli i znalezienia nieprawidłowości to musi czekać 3 albo 5 lat, nie pamiętam w tej chwili. Jest zapis w rozporządzeniu który o tym mówi. W wolnej chwili poszukam.
Tą podstawę też chętnie poznam.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 93
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]