collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SMOED - pole ostrzeżenia  (Przeczytany 3029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
KS-SMOED - pole ostrzeżenia
« dnia: Maja 29, 2017, 19:11:27 pm »
Podczas wyboru pacjenta w PPS widać m.in. pole ostrzeżenia gdzie zapisywałem różne przydatne informacje, które powinny być widoczne bez potrzeby wchodzenia w kartotekę pacjenta. Jak to można zrobić w SOMED?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: KS-SMOED - pole ostrzeżenia
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 29, 2017, 22:27:38 pm »
W module GABINET możesz ustawić przypomnienie i przy każdym wyborze pacjenta do wizyty wyświetli się.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SMOED - pole ostrzeżenia
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 30, 2017, 09:36:40 am »
maciejj, dzięki za info, ale bardziej zależy mi żeby już na etapie rejestracji w terminarzu wyświetlała się istotna informacja. Na screenach widać jak to wygląda w PPS w module rozliczenia czy POZ (w terminarzu podobnie). Ponadto w PPS niezależnie czy w terminarzu czy w module POZ po wyborze pacjenta (przed zapisaniem czegokolwiek) na dole pojawia się dymek z informacją o posiadanych deklaracjach.
Naprawdę dziw bierze, że tak przydatne funkcje znajdują się w dużo tańszym PPSie a nie ma w droższym SOMED zwłaszcza, że jeden i drugi produkt tworzy ta sama firma.

edit: w PPS dużo więcej istotnych informacji pojawia się na etapie wyboru pacjenta, a w somed żeby coś sprawdzić trzeba otworzyć "główną listę pacjentów".
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2017, 09:49:02 am wysłana przez Michał »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: KS-SMOED - pole ostrzeżenia
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 02, 2017, 11:15:49 am »
OK. czas się w dyskusję włączyć.
1. Moduł Zlecenia/Opcje/Komuniakaty, ostrzeżenia i blokady/Komunikaty/Czy wyświetlać notatkę o pacjencie podczas przyjęcia, rezerwacji lub wykonania zlecenia?
2. Podświetlamy pacjenta na liście wyboru:
a. wyciskamy CTRL+N, albo
b. Przycisk Dodatki a następnie przycisk Notatki
3. Wpisujemy notatkę o pacjencie. Dowolny tekst, to co chcemy, aby pojawiało się po wyborze pacjenta
4. Wybieramy pacjenta podczas rezerwacji, wykonywania i pojawia nam się okienko z informacją.
5. Można na liście wyboru pacjenta wyświetlić kolumnę Notatki i wówczas podczas wyboru również widzimy, że pacjent ma notatkę. CTRL+N i ją oglądamy
Analogicznie mamy z lekarzami. Można wpisać cokolwiek, co spowoduje, że operator otrzyma o lekarzu dodatkową informację jeśli coś mu umówi, czy też wykona dla niego zlecenie.
Mam nadzieję, że to rozwiązanie wystarczy.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SMOED - pole ostrzeżenia
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 24, 2017, 12:52:44 pm »
Przepraszam, że dopiero teraz, ale podczas wdrożenia były pilniejsze rzeczy.
Niestety to nie jest wystarczające rozwiązanie, a oto powody:
1. Nie można dodać automatycznie notatki dla wielu pacjentów, a tak jest w przypadku KS-PPS gdzie można dodać komunikat z raportu zwrotnego deklaracji do wybranych pacjentów w pole ostrzeżenia.
2. Na liście pacjentów owszem jest kolumna notatki, ale niestety w niej pojawia się tylko ikona "notatki", którą łatwo przeoczyć to raz, a dwa trzeba na nią kliknąć żeby wyświetliła się treść notatki.
3. Podczas zapisywania pacjentów w terminarzu, nikt nie wchodzi na listę pacjentów (ikona trzech kropek) tylko wpisuje pacjenta w polu Pacjent a tam nie wyświetla się kolumna notatki. Owszem, po wyborze pacjenta pojawi się okienko z notatką, które trzeba zamknąć, ale to z kolei jest zbyt uciążliwe i nachalne.
Tak wiem jestem upierdliwy, czepiam się szczegółów i pewnie jestem zbytnio przywiązany do niektórych rozwiązań funkcjonujących w KS-PPS, ale to nie zmienia faktu, że wiele rozwiązań występujących w KS-PPS i z powodzeniem ułatwiających pracę brakuje w KS-SOMED i to rozwiązanie jest jednym z nich.
Z góry przepraszam wszystkich programistów i innych pracowników Kamsoft za ostatnią falę zgłoszeń w mrk, ale uważam, że osoby, które na codzień pracują przy somed mogą sobie nie zdawać sprawy z "ułomności" someda względem ppsa.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SMOED - pole ostrzeżenia
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 24, 2017, 14:02:47 pm »
Jak chodzi o deklaracje to w Somedzie idzie się inną drogą. Masz w licencji rozszerzenie na Wyróżnienie rezerwacji - pacjenci z deklaracjami? Jak nie, to porozmawiaj na ten temat z swoimi wdrożeniowcami. W tym zawiera się po pierwsze komunikowanie jak pacjent nie ma deklaracji z uwzględnieniem poradni, dalej odpowiednie pokolorowanie bloczka rezerwacji i taka trochę nowa rzecz jak status deklaracji z ostatniego raportu zwrotnego (np. pacjent nieubezpieczony - deklaracja jest niewycofywana, ale niepłacona przez NFZ). Tego ostatniego nie mam sprawdzonego czy działa.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SMOED - pole ostrzeżenia
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 24, 2017, 15:50:43 pm »
Oczywiście, że ma tą licencję. Tak mam ustawione, że jak nie ma deklaracji np. na lekarza to wtedy zaznacza odpowiednio taką rezerwację w terminarzu (chyba na pomarańczowo z tego co pamiętam).
Ta nowość, o której piszesz to jest coś co mnie bardzo interesuje :) Czy trzeba włączyć na to jakąś dodatkową opcję czy powinno działać z automatu?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SMOED - pole ostrzeżenia
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 24, 2017, 18:06:24 pm »
Teoretycznie powinno od ręki działać. Ale niedawno widziałem to dopiero na partnerze, że było realizowane, więc może nie jest do końca dopracowane i nie działa.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SMOED - pole ostrzeżenia
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 26, 2017, 12:42:32 pm »
Sprawdziłem i po dodaniu takiego pacjenta w panelu bocznym pojawia się ikona białego krzyżyka na czerwonym tle (z Napisem Pokaż komunikaty) po kliknięciu, której wyświetli się nam nowe okno z komunikatem z raportu zwrotnego deklaracji.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SMOED - pole ostrzeżenia
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 26, 2017, 13:54:43 pm »
To teraz się zastanawiam czemu u mnie na jednej instalacji nie działa.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SMOED - pole ostrzeżenia
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 26, 2017, 14:10:11 pm »
Jak wiesz nie mam zbyt dużego pojęcia o somedzie, ale pytanie czy masz tam ostatnią wersję KS-SOMED (ja mam 2017.01.0.07) - nie wiem jak somedzie, ale w PPS pojawiały się modyfikacje, o których nie było wzmianki w "changelogu"?
Może masz zmodyfikowaną opcję w terminarzu wyświetlania "Opis podpowiedzi do wizyty"? Ja mam ustawione <standardowy>
Sprawdziłem tylko na jednym pacjencie, który w raporcie zwrotnym deklaracji nie miał uprawnień do świadczeń.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SMOED - pole ostrzeżenia
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 26, 2017, 15:26:18 pm »
Mam i wersję i opcję dokładnie takie. Jak znajdę czas to do KS się udam z pytaniem :)
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 72
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]