collapse

Reklama


Autor Wątek: Różnica pomiędzy PWT a średnim czasem oczekiwania - komunikat na SZOI  (Przeczytany 2910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anna852

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 2
Witam
Dziś otrzymałam taki komunikat na szoi: Różnica pomiędzy PWT a średnim czasem oczekiwania, gdzie w treści m. in. piszą:
"W związku z wątpliwościami odnośnie rzetelności przekazanych informacji do Oddziału Funduszu zwracamy się z prośbą o weryfikację danych ujętych w załączeniu do niniejszego komunikatu, w którym zawarta jest tabela ukazująca znaczną różnicę pomiędzy sprawozdanym pierwszym wolnym terminem (kolumna L), a średnim czasem oczekiwania (kolumna I) tj. znaczna różnica pomiędzy liczbą dni jaką pacjent oczekiwałby na podstawie zaproponowanego pierwszego wolnego terminu a sprawozdanym średnim czasem oczekiwania pacjenta ? różnica +/- 700 dni"
W załączniku jest też tabelka. Nie mam pojęcia o co im chodzi. Pomóżcie.....

Offline cobratw

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Pomógł? 14
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Różnica pomiędzy PWT a średnim czasem oczekiwania - komunikat na SZOI
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 22, 2017, 16:31:48 pm »
w kolejce miesięcznej prawdopodobnie wyszło ze czas oczekiwania jest 300 cos dni, a termin podajesz nie za około rok tylko 2020r.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Różnica pomiędzy PWT a średnim czasem oczekiwania - komunikat na SZOI
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 22, 2017, 16:57:04 pm »
Przecież to jest bez sensu, nigdy nie będzie dopasowane, chyba że jeden pacjent będzie czekał do 2020 to średni wyjdzie odpowiedni
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline anna852

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 2
Odp: Różnica pomiędzy PWT a średnim czasem oczekiwania - komunikat na SZOI
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 22, 2017, 17:08:43 pm »
To oczywiście jest bez sensu. Przecież średni czas oczekiwania liczony jest z pacjentów skreślonych.... A oni mi tu wyskakują z pacjentami zapisanymi w kolejce..... Co ja mam im napisać w wyjaśnieniu?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Różnica pomiędzy PWT a średnim czasem oczekiwania - komunikat na SZOI
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 22, 2017, 17:17:46 pm »
A jakieś fakty? Jakie PWT jest w rzeczywistości, a jakie poszło w raporcie? Na początek pasowałoby namierzyć czy coś błędnie nie poszło do NFZ.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline cobratw

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Pomógł? 14
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Różnica pomiędzy PWT a średnim czasem oczekiwania - komunikat na SZOI
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 22, 2017, 18:02:48 pm »
no tak ostatnio skreśleni czekali około 1 roku, a teraz czeka się 3 lata?
jeśli tak to napisać czemu

Offline anna852

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 2
Odp: Różnica pomiędzy PWT a średnim czasem oczekiwania - komunikat na SZOI
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 22, 2017, 18:58:25 pm »
Nie napisałam iż dotyczy to protetyki stomatologicznej. Na miesiąc wykonujemy tylko 4 protezy więc ta kolejka szybko się zwiększa bo chętnych jest bardzo dużo. Poza tym od lipca będziemy mieli mniejszy kontrakt niż dotychczas więc pewnie będą tylko 2 protezy na miesiąc. Kiedyś nie mieliśmy aż tylu chętnych stąd okres oczekiwania ok 1 roku. Obecnie w kolejce czeka ponad 100 osób.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Różnica pomiędzy PWT a średnim czasem oczekiwania - komunikat na SZOI
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 22, 2017, 20:25:13 pm »
I właśnie zostało napisane poniekąd wyjaśnienie. Czasem NFZ może nie chcieć uwierzyć w to bardzo szybkie zwiększanie, chociaż w raporcie miesięcznym mają na to kwity. Wg mnie Twoje argumenty są zasadne i widać, że wiesz o czym mówisz w zakresie tego tematu - to powinno wystarczyć nawet jak trzeba by się słownie dodatkowo do jakiegoś tematu odnieść.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Różnica pomiędzy PWT a średnim czasem oczekiwania - komunikat na SZOI
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 22, 2017, 20:49:13 pm »
W NFZ jaki to by nie był oddział to najważniejsze żeby się zgadzały liczby, punkciki, tabele itp.

Nie jest istotne np. zadowolenie pacjenta, rzetelność lekarza, praca po godzinach żeby obsłużyć wszystkich pacjentów (bo takich informacji NFZ nie zbiera) ale ważne jest np. czy dokumentacja ma na wszystkich stronach numer.

W tym przypadku również inspektorowi siedzącemu za biurkiem, oderwanemu od rzeczywistości nie zgadzały się cyferki w kolumnach i prosi o wyjaśnienia. Bo najlepiej by było gdyby pierwszy wolny termin był 2018-05-23 - wtedy by było 377 dni czyli tyle ile średni rzeczywisty czas oczekiwania :)

Ale dobrze, dobrze... znają funkcję DATEDIF (ew w polskim excelu DATA.RÓŻNICA). Należy pochwalić.

Jeśli masz kontrakt od niedawna (2-3 lata) to też warto to dopisać. W takich sytuacjach te kolejki cały czas się wydłużają. Dopiero po jakimś czasie zaczyna się utrzymywać na stałym poziomie.

Takie pytanie to raczej nic strasznego jeśli te różnice mają uzasadnienie (a z tego co piszesz mają). Pewnie sprawdzają czy czasem ktoś nie podaje informacji z d...y wziętych :)
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2017, 20:54:42 pm wysłana przez mpi »

Offline anna852

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 2
Odp: Różnica pomiędzy PWT a średnim czasem oczekiwania - komunikat na SZOI
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 22, 2017, 21:29:14 pm »
Bardzo Wam dziękuję za wszelkie sugestie :) W takim razie napiszę takie wyjaśnienie do NFZ. Mam nadzieję że wystarczy. A jeśli chodzi o kontrakt to niestety mamy go już dość długo ok 10 lat ale kolejki są poprawnie prowadzone dopiero od jakiś 4 lat. Wcześniej zajmował się tym ktoś inny i nie za bardzo chciało mu się rzetelnie to prowadzić.
Jeszcze raz dzięki :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 104
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]