collapse

Reklama


Autor Wątek: Cotygodniowe sprawozdanie 1 wolnego term. - gdzie tkwi błąd?  (Przeczytany 4173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline saphrii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 0
Witam,

Przed chwilą po raz drugi stworzyłem i wysłałem cotygodniowy raport o kolejkach, i po raz drugi (a pierwszy raz w ogóle w historii) otrzymuję komunikat zwrotny z ostrzeżeniem: "Dla Kategorii Medycznej ''Przypadek Pilny'' Kolejki  Wyznaczony Został Pierwszy Wolny Termin Na Dzień, W Którym Według Harmonogramu Nie Są Udzielane Świadczenia."

Przypadek pilny dla zachowawczej, jak i protetyki mam 2017-05-20, czyli dzisiaj, dziś jest dzień pracujący do godziny 14:00 zgodnie z harmonogramem. W czym tkwi błąd?

W załączniku zrzuty ekranu

« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2017, 14:40:21 pm wysłana przez saphrii »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Cotygodniowe sprawozdanie 1 wolnego term. - gdzie tkwi błąd?
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 20, 2017, 14:40:19 pm »
Sprawdź dokładnie harmonogram komórki na SZOI. Zapewne już to zrobiłeś, ale ten błąd tylko z tego powodu może się pojawić, że na dzień wskazany jako PWT nie ma komórka wykazanego harmonogramu. Inny powód - coś pokrzaczył NFZ w systemie u siebie. Jak masz harmonogram na SZOI ok, to jedynie tel do NFZ.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline saphrii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 0
Odp: Cotygodniowe sprawozdanie 1 wolnego term. - gdzie tkwi błąd?
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 20, 2017, 14:47:22 pm »
Sprawdziłem harmonogram na SZOI i jest OK, będę zatem dzwonić do NFZ, dziękuję za odpowiedź!

Pozdrawiam,
Bartosz

Offline drzew6

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Pomógł? 4
Odp: Cotygodniowe sprawozdanie 1 wolnego term. - gdzie tkwi błąd?
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 20, 2017, 16:49:19 pm »
Pierwszy wolny termin robię ostatniego dnia tygodnia po zamknięciu rejestracji. wtedy wiem ,że nikt nowy się nie dopisze. Dlatego przypadek pilny możesz przyjąć w twoim przypadku dopiero w poniedziałek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Cotygodniowe sprawozdanie 1 wolnego term. - gdzie tkwi błąd?
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 20, 2017, 17:37:09 pm »
Grafik masz do godziny 14:00 a plik wczytałeś o 14:03 twierdząc że na dzisiaj możesz jeszcze zapisać pilny przypadek ;)

Ja również zawsze podaję najbliższy dzień roboczy jeśli nie ma oczekujących. To znaczy jeśli poradnia pracuje pn-pt, robię stan na piątek, wysyłam w piątek a pierwszy wolny termin jest w poniedziałek.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Cotygodniowe sprawozdanie 1 wolnego term. - gdzie tkwi błąd?
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 20, 2017, 18:09:30 pm »
No tak - na godziny nie zwróciłem uwagi. W sumie nie miałem jeszcze takich doświadczeń. PŚ chyba nie sprawdza godzin, bo czasem po godzinach z grafika wysyłałem raport i nie było problemu.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline saphrii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 0
Odp: Cotygodniowe sprawozdanie 1 wolnego term. - gdzie tkwi błąd?
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 21, 2017, 00:19:39 am »
tak jak pisałem nigdy wcześniej nie miałem podobnych problemów, a wysyłałem w różnych godzinach.
 
@mpi - zauważ, że pierwszy raport (którego zrzutu tu nie zamieściłem) wysłałem wcześniej, jeszcze w godzinach pracy - błąd był identyczny :) jak dotąd nie zauważyłem, by godzina przesłania miała wpływ na wynik raportu zwrotnego.

@drzew6 - nieraz wysyłałem/tworzyłem raport w pierwszym dniu kolejnego tygodnia wpisując datę przygotowania ostatni dzień ubiegłego tygodnia pracy, reszta pól wypełniana przez PPS z automatu: pilne = data przygotowania raportu = ostatni dzień ostatniego tygodnia pracy. Nigdy nie było problemu.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Cotygodniowe sprawozdanie 1 wolnego term. - gdzie tkwi błąd?
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 21, 2017, 09:13:38 am »
Ogólnie wg mnie - czy SZOI czy PŚ nie mogą weryfikować dat wg godziny. Robiąc raport np. w poniedziałek podajemy stan jaki był w ostatni dzień pracy w zeszłym tygodniu. W momencie wysłania raportu może być już to stan nieaktualny - i tak jest jak podam datę z zeszłego tygodnia. Rozkłada to na łopatki argument, że te daty mają służyć pacjentowi, bo w tym wypadku i tak mamy dane nieaktualne, ale taka jest rzeczywistość.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Zbychu

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 12
  • Mazowiecki OW
Odp: Cotygodniowe sprawozdanie 1 wolnego term. - gdzie tkwi błąd?
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 22, 2017, 09:31:55 am »
Witam.

Ja również mam pierwszy raz taki błąd importu jak autor tematu. Zawsze tworząc kolejki zastanawiałem się jaki jest sens podawać PWT na koniec tygodnia i wysyłać w poniedziałek. Być może ktoś z NFZ w końcu dopatrzył się ze to trochę mało logiczne i stąd te błędy.

Sam komunikat jest trochę mylący "Dla kategorii medycznej ''przypadek pilny'' kolejki wyznaczony został pierwszy wolny termin na dzień, w którym według harmonogramu nie są udzielane świadczenia."- Akurat w tym dniu są udzielane świadczenia i za bardzo nie mam wyjaśnienia czemu tylko z jednej poradni mam błąd.

Próbowałem się dodzwonić do NFZ ale wiadomo z jakim skutkiem,
może ktoś już zna wyjaśnienie i chciałby się podzielić??


Offline saphrii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 0
Odp: Cotygodniowe sprawozdanie 1 wolnego term. - gdzie tkwi błąd?
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 22, 2017, 12:52:52 pm »
Witam,

Zadzwoniłem do NFZ i dostałem informację, że wiedzą o problemie i jest już zgłoszony do dostawcy, a także zapewnienie, że raport pomimo błędu o wadze "ostrzeżenie" jest ważny.

Błędu z naszej strony nie ma.

Pozdrawiam,
Bartosz

Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
Odp: Cotygodniowe sprawozdanie 1 wolnego term. - gdzie tkwi błąd?
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 25, 2017, 06:22:31 am »
Sprawdź dokładnie harmonogram komórki na SZOI. Zapewne już to zrobiłeś, ale ten błąd tylko z tego powodu może się pojawić, że na dzień wskazany jako PWT nie ma komórka wykazanego harmonogramu. Inny powód - coś pokrzaczył NFZ w systemie u siebie. Jak masz harmonogram na SZOI ok, to jedynie tel do NFZ.

Bład wg mnie tkwi w SZOI
na 100 gabinetów mam 1 w którym taki komunikat się pokazuje mimo że gabinet wg harmonogramu pracuje. Pokazuje się jako ostrzeżenie a nie błąd

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: Cotygodniowe sprawozdanie 1 wolnego term. - gdzie tkwi błąd?
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 26, 2017, 11:48:25 am »
Żeby rozwiązać to ostrzeżenie, należy sprawdzić harmonogram danej poradnii, następnie data planowania powinna zawierać się w tym harmonogramie np poń-czw.

przykład:

Jeżeli sprawozdaję kolejkę pilną i w niej nie mam pacjentów (0), to data sprawozdania będzie dzisiejsza 2017-05-26, a data planowania poniedziałkowa 2017-05-29 poonieważ jest to pierwszy dzień kiedy poradnia bedzie otwarta. NFZ chce wyeliminować sytuację, w kórej pacjent przyjdezie do placówki a ta bedzie w danym dniu nieczynna.

Ja tak zrobiłem i problem się rozwiązał (informacja przekazana została mi z o.NFZ)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Cotygodniowe sprawozdanie 1 wolnego term. - gdzie tkwi błąd?
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 26, 2017, 23:34:42 pm »
Zapodasz cytat z info? To co napisał Saphrii trochę z tym mija, ale zawsze mógł dostać tylko info na zasadzie temat został zgłoszony, odpowiedzi na razie brak (NFZ - dany pracownik - też może nie wiedzieć czegoś).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline marek_piw

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 226
  • Pomógł? 11
  • Lubelski OW
Odp: Cotygodniowe sprawozdanie 1 wolnego term. - gdzie tkwi błąd?
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 27, 2017, 07:26:09 am »
Witam.

Ja również mam pierwszy raz taki błąd importu jak autor tematu. Zawsze tworząc kolejki zastanawiałem się jaki jest sens podawać PWT na koniec tygodnia i wysyłać w poniedziałek. Być może ktoś z NFZ w końcu dopatrzył się ze to trochę mało logiczne i stąd te błędy.

Sam komunikat jest trochę mylący "Dla kategorii medycznej ''przypadek pilny'' kolejki wyznaczony został pierwszy wolny termin na dzień, w którym według harmonogramu nie są udzielane świadczenia."- Akurat w tym dniu są udzielane świadczenia i za bardzo nie mam wyjaśnienia czemu tylko z jednej poradni mam błąd.

Próbowałem się dodzwonić do NFZ ale wiadomo z jakim skutkiem,
może ktoś już zna wyjaśnienie i chciałby się podzielić??



W LOW wiedzą o tym. Błąd jest po stronie dostawcy oprogramowania dla NFZ - taką dostałem informację z LOW.
Komunikat ostrzeżenia kazano mi ignorować.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2017, 07:28:14 am wysłana przez marek_piw »

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: Cotygodniowe sprawozdanie 1 wolnego term. - gdzie tkwi błąd?
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 29, 2017, 07:55:11 am »
To prawda błąd z ostrzeżeniem jest ważny, ale w piątek kobieta powiedziała w NFZ, ze błąd zostął już poprawiony. Zrobiłęm tak jak pisałem wyżej i ostrzeżenie już nie występuje.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 84
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]