collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SOMED - praca w wysokiej rozdzielczości (1920x1080)  (Przeczytany 5095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
KS-SOMED - praca w wysokiej rozdzielczości (1920x1080)
« dnia: Maja 09, 2017, 23:26:23 pm »
Czytałem kilka wątków dotyczących problemów pracy PPSa w wysokiej rozdzielczości, jednak nie znalazłem nic co może pomóc mi z pracą SOMEDa w rozdzielczości fullHD.
Mam stacje klienckie SOMEDa na dwóch laptopach (win10 x64) z rozdzielczością fullHD (1920x1080). Na jednym jest zainstalowany klient someda a drugi odpala RemoteApp na serwerze. Niezależnie od tego w jaki sposób uruchamiany jest somed, to problem jest jeden: zbyt mała wielkość ikon (wraz z opisem) jak i całej reszty.
Naprawdę ciężko jest lekarzowi przeprowadzić wizytę kiedy to wszystko jest takie małe.
Czy macie jakieś rozwiązanie tego problemu?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: KS-SOMED - praca w wysokiej rozdzielczości (1920x1080)
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 10, 2017, 00:15:28 am »
a przy skalowaniu się rozjeżdża czy nic ono nie daje?

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: KS-SOMED - praca w wysokiej rozdzielczości (1920x1080)
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 10, 2017, 08:27:44 am »
Nie wiem w czym problem. Wszystkie nasze monitory pracują w 1920X1200. Rzekłbym, to natywna rozdzielczość dla KS-SOMED  ;) Prędzej coś zniknie bo okienko za duże i programista na swoim monitorze tego nie zauważy.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: KS-SOMED - praca w wysokiej rozdzielczości (1920x1080)
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 10, 2017, 08:35:08 am »
Nie wiem w czym problem. Wszystkie nasze monitory pracują w 1920X1200. Rzekłbym, to natywna rozdzielczość dla KS-SOMED  ;) Prędzej coś zniknie bo okienko za duże i programista na swoim monitorze tego nie zauważy.

Problem pewnie w tym, że 1920x1080 na 24" a na 15" to spora różnica wielkości elementów i na laptopie ciężko niektóre rzeczy odczytać..

Pozdrawiam

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: KS-SOMED - praca w wysokiej rozdzielczości (1920x1080)
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 10, 2017, 09:49:40 am »
Różnica przekątnej może i spora ale różnica w odległości od matrycy też jest całkiem słuszna. W każdym razie, SOMED nie ma problemów z rozdzielczościami (mój drugi monitor ma inną rozdzielczość ale i inne proporcje: 1280X1024), używamy też laptopów. Praktycznie dla każdej rozdzielczości jest OK. Tylko jedna uwaga nie stosujemy skalowania. Bo faktycznie, przy skalowaniu zaczynają się schody. To już lepiej po prostu obniżyć rozdzielczość.

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: KS-SOMED - praca w wysokiej rozdzielczości (1920x1080)
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 10, 2017, 09:54:48 am »
Najprostsze rozwiązania są najlepsze, próbowałeś zmienić rozdzielczość na laptopie?
Możesz też spróbować zmienić DPI ale z doświadczenia nie polecam bo wszystko rozchodzi się jeszcze bardziej.

Możesz też spróbować wykorzystać Remote Desktop Connection Manager od Microsoftu. Można w nim ustawić konkretną rozdzielczość i oraz skalowanie okna. Może będzie pomocny.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: KS-SOMED - praca w wysokiej rozdzielczości (1920x1080)
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 10, 2017, 10:05:29 am »
Różnica przekątnej może i spora ale różnica w odległości od matrycy też jest całkiem słuszna. W każdym razie, SOMED nie ma problemów z rozdzielczościami (mój drugi monitor ma inną rozdzielczość ale i inne proporcje: 1280X1024), używamy też laptopów. Praktycznie dla każdej rozdzielczości jest OK. Tylko jedna uwaga nie stosujemy skalowania. Bo faktycznie, przy skalowaniu zaczynają się schody. To już lepiej po prostu obniżyć rozdzielczość.

Mam starego Adobe CS 4 i z tego względu jestem ograniczony przy zakupie laptopa do FHD, ale nie spodziewałem się że nowoczesny KS Somed też nie radzi sobie ze skalowaniem.  ;) Jestem zawiedziony...

Zmiana rozdzielczości nie każdemu pasuje. Dla mnie jakość obrazu jest wtedy nie do zaakceptowania.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: KS-SOMED - praca w wysokiej rozdzielczości (1920x1080)
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 10, 2017, 10:19:35 am »
Nowy czy stary, nie ma znaczenia. Ogólnie, nie zalecamy skalowania, system nie jest w takich konfiguracjach testowany. Prawdę powiedziawszy w większości okienek, poza nieco dziwnym wyglądem, nie zauważyłem problemów. Co nie znaczy, że na niektórych okienkach może coś się rozjechać.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - praca w wysokiej rozdzielczości (1920x1080)
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 10, 2017, 12:14:23 pm »
Nie spodziewałem się aż takiego odzewu :)
Piotr ma rację, na 15'' przy rozdzielczości fullHD obsługa wizyty jest bardzo ciężka.
Sorn, później przetestuję Remote Desktop Connection Manager od Microsoftu. Nie wiesz czy wspiera on też połączenia RemoteApp.
Obniżenie rozdzielczości nie wchodzi w grę bo kolejna możliwa rozdzielczość to 1280x1024 i zupełnie inne proporcje boków.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: KS-SOMED - praca w wysokiej rozdzielczości (1920x1080)
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 22, 2017, 08:24:37 am »
Nie wiesz czy wspiera on też połączenia RemoteApp.
Obniżenie rozdzielczości nie wchodzi w grę bo kolejna możliwa rozdzielczość to 1280x1024 i zupełnie inne proporcje boków.
Sam nie używałem ale wygląda, że wspiera.

Program umożliwia zalogowanie do określonej rozdzielczości, uruchomienie pełnoekranowe oraz skalowanie. Przy odpowiednio dobranej rozdzielczości powinno ładnie przeskalować.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: KS-SOMED - praca w wysokiej rozdzielczości (1920x1080)
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 24, 2018, 16:42:10 pm »
Odkopię kolejny temat: praktycznie każdy nowy monitor albo komputer AiO ma matrycę z natywną rozdzielczością FHD, w 22" i 1920x1080 komfort pracy w Somedzie jest mizerny. Nie dziwię się że starsi lekarze odmawiają pracy na komputerze jak zobaczą ekran wizyty. Mogę zmienić rozdzielczość ale wiadomo obraz robi nieostry, zresztą nawet jeśli pasuje to starszemu lekarzowi to po południu na tym stanowisku będzie pracować młodszy i za każdym razem mają sobie przestawiać rozdziałkę?
Testował ktoś skalowanie? Może błędy interfejsu nie są aż tak widoczne?
Może robię się zrzędliwy i narzekam na starość ale ostatnio nachodzi mnie myśl że jedyna szansa dla Someda to przepisanie go od nowa.

Offline Isiek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 13
Odp: KS-SOMED - praca w wysokiej rozdzielczości (1920x1080)
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 25, 2018, 01:08:05 am »
Pracujemy na monitorach 1920x1200  24 cale, bez zmiany skalowania ale ustawionych pionowo. Jak dla mnie jest to optymalne i zdecydowanie poprawia komfort obsługi programu, nie męczą się oczy, no i nie trzeba tak dużo przewijać myszką :)

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: KS-SOMED - praca w wysokiej rozdzielczości (1920x1080)
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 25, 2018, 12:21:46 pm »
Testował ktoś skalowanie? Może błędy interfejsu nie są aż tak widoczne?
Może robię się zrzędliwy i narzekam na starość ale ostatnio nachodzi mnie myśl że jedyna szansa dla Someda to przepisanie go od nowa.

Testowałem. Znikają niektóre pola z interfejsu Somed, więc nie ma sensu tego ustawiać. Telefon się urywał, że nie widzą pola, gdzie wprowadza się pesel itp., itd....
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: KS-SOMED - praca w wysokiej rozdzielczości (1920x1080)
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 27, 2018, 11:25:16 am »
Pracujemy na monitorach 1920x1200  24 cale, bez zmiany skalowania ale ustawionych pionowo. Jak dla mnie jest to optymalne i zdecydowanie poprawia komfort obsługi programu, nie męczą się oczy, no i nie trzeba tak dużo przewijać myszką :)
Na 24" już jest dobrze, oprócz ogromnego monitora, który zasłania pacjenta. Ale w rejestracji pomysł do przemyślenia, dzięki.

Testowałem. Znikają niektóre pola z interfejsu Somed, więc nie ma sensu tego ustawiać. Telefon się urywał, że nie widzą pola, gdzie wprowadza się pesel itp., itd....

Szkoda.

Offline Isiek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 13
Odp: KS-SOMED - praca w wysokiej rozdzielczości (1920x1080)
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 27, 2018, 16:40:14 pm »
Jak jest ustawiony pionowo i stoi z boku biurka to właśnie nie zasłania.......

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 64
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]