collapse

Reklama


Autor Wątek: PROBLEM z aplikacja NFZ-KO 2017 BAZA  (Przeczytany 4061 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sowaman78

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
PROBLEM z aplikacja NFZ-KO 2017 BAZA
« dnia: Kwietnia 23, 2017, 07:29:13 am »
WItam , mam problem z NFZ-KO  2017.01.2.3 podczas pracy wystąpił błąd :

                       Corrupt table index header.
              File: C:\NFZ-KO_2017\bazy\OPCJE.DB

nie można uruchomić aplikacji , nie zdążyłem zrobić kopii, indeksacja nie pomogła, program zainstalowany na win8 aktualizowanego do 10 , na dysku c mam zainstalowany  jeszcze NFZ-KO 2016. 00.0.1. z poprzedniego konkursu. Zależy mi na odzyskaniu danych.
Czy ktoś może coś podpowiedzieć jak rozwiązać ten problem?

w indeksacji pokazuje się komunikat:

Problem podczas tworzenia indeksu "" tablicy "OPCJE.DB" (NAZW - ixPrimary, ixUnique) Corrupt table/index header.
File: C:\NFZ-KO_2017\bazy\OPCJE.DB
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2017, 08:13:59 am wysłana przez sowaman78 »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: PROBLEM z aplikacja NFZ-KO 2017 BAZA
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 23, 2017, 14:18:24 pm »
a dużą masz ofertę?

Zainstalowanie czystego NFZ-KO, wgranie profilu i zapytania to 5 min, oferta na jakiś prosty gabinet to drugie 5 min.

Chyba że potrzebujesz jakieś uzupełnienie zrobić do już złożonej?

Offline sowaman78

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: PROBLEM z aplikacja NFZ-KO 2017 BAZA
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 23, 2017, 16:02:35 pm »
Chodzi  o oznaczenie uzupełnienia ewentualne . Oferta nie jest duza . ogólnie zrobiłem dwie i program przestał działać. Dlatego zalezy mi na uruchomieniu a nie instalowaniu nowego NFZ-KO.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: PROBLEM z aplikacja NFZ-KO 2017 BAZA
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 23, 2017, 17:00:05 pm »
NFZ jest odpowiedzialny za NFZ-KO więc powinieneś napisać do nich (do informatyków) zapytanie o ewentualną naprawę tabeli opcje.db.

W tej tabeli być może nie ma niczego istotnego - może to opcje związane z wydrukiem, których i tak nie zmieniamy - można by było wtedy podmienić ten plik z czystej instalacji, ale... jednak data modyfikacji tego pliku zmienia się po każdym wyjściu z programu. Nie musi to nic oznaczać - być może pomimo tego że nic się w opcjach nie zmieniło program i tak zapisuje dane, jednak nigdy nic nie wiadomo.

Próbowałem otworzyć tą tabelę jakimś programem i każda się otwiera oprócz tej - same krzaczki (pomimo że program się odpala prawidłowo).


Napisz do NFZ

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: PROBLEM z aplikacja NFZ-KO 2017 BAZA
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 23, 2017, 19:36:05 pm »
Jak krzaczki, to db może być zaszyfrowany.
Zrobiłbym tak jak pisze mpi - instalacja tej samej wersji programu na innym kompie, na kompie z niedziałającym programem kopia fizyczna (na wszelki, mimo że nie działa), podmiana pliku i sprawdzenie. Może się uda.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: PROBLEM z aplikacja NFZ-KO 2017 BAZA
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 23, 2017, 20:41:08 pm »
Ostatnio robiłem dla optyków ofertę na NFZ-KO i działy się dziwne rzeczy. W trakcie pracy program przestawał działać, a po ponownym otwarciu nie pokazywał to co już zrobiłem, ale wiem, że to było bo komunikat informował, że to już jest. Tak kilka razy od nowa instalka i dupa znowu nic nie ma. Wyłączyłem Avasta i jakoś poszło
Edward z Kętrzyna

Offline sowaman78

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: PROBLEM z aplikacja NFZ-KO 2017 BAZA
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 23, 2017, 23:18:32 pm »
do działu informatycznego już mam gotowe pismo  , zawiozę jutro. spróbuje  podmienić plik jeszcze. z  informatykami rozmawiałem juz wcześniej, powiedział żebym przedstawił problem meilowoą on prześle do kamsoftu.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2017, 08:29:16 am wysłana przez sowaman78 »

Offline sowaman78

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: PROBLEM z aplikacja NFZ-KO 2017 BAZA
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 24, 2017, 08:30:30 am »
problem w tym ze nie widzę tego pliku w bazach i ne widzę go tez w aplikacji 2016

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: PROBLEM z aplikacja NFZ-KO 2017 BAZA
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 24, 2017, 11:49:20 am »
A może masz jakiegoś antywirusa który zaszyfrowane bazy odczytał jako zagrożenie i wrzucił np. do kwarantanny?
Powinieneś mieć opcje.db i opcje.px (rozszerzenia możesz mieć ukryte) w katalogu bazy.

Z 2016 to lepiej nie przenoś nawet jak znajdziesz. Lepiej zainstalować gdzieś czysty 2017 i ten plik przenieść. Tylko zanim zaczniesz cokolwiek kombinować to zrób kopię całego NFZ-KO!

Popatrz dokładnie bo jeśli nie masz w żadnym NFZ-KO tej tabeli to coś musiało Ci je usunąć / zablokować / ukryć. Być może gdzieś jest ten plik i to nawet nie uszkodzony tylko trzeba np. z kwarantanny przywrócić

Offline sowaman78

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: PROBLEM z aplikacja NFZ-KO 2017 BAZA
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 24, 2017, 12:39:00 pm »
Problem rozwiązany.
 Okazuje się ze jest to problem jednostkowy- tylko ja zgłaszałem taki do NFZ i KAMSOFTU jako jedyny. Dział informatyki nfz polecił mi (według zaleceń KAMSOFTU) podmianę pliku "opcje" z nowo zainstalowanej pełnej wersji. Zrobiłem tak , nie działał ponieważ nie był zindeksowany. Zindeksowałem bazę z podmienionym plikiem i ruszył.

Kamsoft zalecił również we właściwościach ustawić tryb zgodności z win7 mimo ze mam win10

Dziękuje za pomoc.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2017, 12:43:30 pm wysłana przez sowaman78 »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 135
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 10
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9306 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]