collapse

Reklama


Autor Wątek: Jak działa Kamsoft - Warto się zapoznać żeby później nie walczyć z wiatrakami.  (Przeczytany 3523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mmariom

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Pomógł? 2
Witam. Pracuję na  systemie ks-somed od sierpnia 2012 roku. To dość długi staż. Moja specyfika to 5 przychodni w promieniu około 20 km.
Siłą rzeczy  pracujemy na zdalnych pulpitach. Nawet do 20 użytkowników jednocześnie.  Problem jaki powstał niedawno opisałem kilka postów niżej ( skanowanie na zdalnych pulpitach). Tak w skrócie to pracując na zdalnych pulpitach, żeby móc skanować dokumentację a mamy tego około 100 - 150  różnych skanów dziennie, musiałem zakupić dodatkowy soft.
W styczniu 2013 kupiłem program TSCAN, który świetnie rozwiązał sprawę. Naprawdę żadnych problemów. I co ważne nie jest to jakiś wynalazek a oryginalny soft , tyle że oparty na bibliotece Freeimage, która sprawdza istnienie plików *.fip uznając je za szkodliwe wirusy.  No i do 2017 roku było pięknie.  Obecnie  po wdrożeniu sprawdzania wersji plików program koliduje z plikami fips i fipx someda (wszyscy to przerabiacie). To pewnie potrzebne rozwiązanie ale jak widać niedoskonałe.  Próba reklamacji w kamsofcie skończyła się następująco.  "O ile klient faktycznie nie potrzebuje tych programów, a są one do stworzenia wirtualnego skanera i raczej są to aplikacje pomocnicze dla programistów, to niech je po prostu odinstaluje, a problem powinien zniknąć"  Świetne. To znaczy że mogę wyrzucić 2000 zł zapłacone za program bo kamsoft wdrożył sobie nowe rozwiązanie. Powiem jeszcze że nie jestem jakimś malutkim klientem bo mam wykupione 16 licencji na gabinety. No i współpracuję z firmą w zakresie ks-someda od 2012 roku.   Ale co tam . Monopol zaczyna robić swoje.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2017, 08:14:26 am wysłana przez mmariom »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
No niestety. W umowie wszystko przewidzieli:

Cytuj
Nie  uważa  się  za  Błędy,  działanie  Produktu  w  sposób  odmienny  od  wyobrażeń  Klienta  lub  realizowanie  przez
Produkt niektórych czynności w sposób odmienny od innych dotychczasowych przyzwyczajeń Klienta.


Cytuj
Gwarancja nie obejmuje wadliwej pracy Produktu, jeżeli powodem wadliwej pracy jest:
...
Awaria Produktu lub baz danych, spowodowana umieszczaniem w komputerze innych programów,
...
Jestem tylko ciekaw jak to wygląda u innych producentów. Jak to się mówi "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma". Ja spróbowałbym na Twoim miejscu uderzyć z tematem gdzieś wyżej.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Online MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Szanowny Panie. Skąd ten nagły problem? Plik fipx, ok, to nowość. Ale plik fips? On istnieje od jakiś kilkunastu lat. Od kiedy wdrożyliśmy aktualizacje różnicowe. Dokładnie od 2004 roku. Proszę poszukać sobie w biuletynach. Wersja 2004.04.0. Jasne, nie wspominamy tam o pliku fips, ale wspominamy tam o aktualizacjach różnicowych i aktualizacjach zip. A jak sobie Pan sprawdzi zawartość tego pliku to na początku mamy:
[DESC]
  VERS=PATCH_2017_01_00_000
  VERS_EP=0021_03_00_3800
  DATE_MOD_EP=1899-12-30 00:00:00

Właśnie opis wersji, której dotyczy. Gwarantuję Panu iż ten plik "chodzi"  od 13 lat. Więc nawet to biorąc pod uwagę, plik o takim rozszerzeniu był używany o wiele wcześniej, niż wdrożył Pan TSCAN (sam Pan pisze o 2013 roku).
A teraz, czego Pan od nas oczekuje? Że nagle po kilkunastu latach zmienimy nazwy plików, bo powstało narzędzie, które naszych nazw nie lubi? Nie wiem kiedy powstał projekt freeimage, ale nie zdziwiłbym się, gdyby jednak miał mniej ni 13 lat.
Kolejna sprawa. Jak sam Pan napisał, pliki *.fip traktowane są jako niepoprawne. Ale, ale my nie mamy plików fip! O ile wiem, od wielu lat rozszerzenie może mieć więcej niż trzy litery i z tego korzystamy. Czy raczej nie jest to błąd biblioteki skoro łapie pliki, których łapać nie powinien? Może powinien Pan zgłosić problem do programistów tego projektu? Dlaczego to Kamsoft ma się dostosowywać, skoro po pierwsze, najprawdopodobniej, rozszerzenie fips wybrał wcześniej niż powstał projekt freeimage, a po drugie nie wykorzystuje wcale rozszerzeń, o których Pan pisze. Proszę mi wierzyc, zmiana pliku będącego podstawą mechanizmu aktualizacji po prostu nie wchodzi w grę. I raz jeszcze, nie mówię o fipx, to moglibyśmy spokojnie zmienić, ale to nic nie da. Problemem jest plik fips, a w zasadzie, problemem jest to iż programiści  tego projektu po prostu niepoprawnie sprawdzają rozszerzenia.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
(...) skoro po pierwsze, najprawdopodobniej, rozszerzenie fips wybrał wcześniej niż powstał projekt freeimage, (...)

Zmierzając do rozluźnienia rozmowy: Obawiam się, że mogą zaważyć miesiące, a kto wie czy nawet nie dni...  8)

Cytat: http://freeimage.sourceforge.net
(C) 2003-2015 by FreeImage
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2017, 11:29:48 am wysłana przez mpi »

Online MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Dlatego pisałem "najprawdopodobniej" :-).
Idąc dalej tym tropem, pytanie, w którym roku zaczęto znęcać się nad plikiem fip? No bo porównując same daty... KS-SOMED powstał w 1999roku. A jego bezpośredni przodek (też w nim maczałem palce) w 1996. Więc jednak byliśmy wcześniej :-)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
W ostateczności zawsze można jeszcze daty urodzenia porównać...  ;)

A wracając do problemu to ja osobiście spróbowałbym skontaktować się z producentem tego softu do skanowania. Dziwi mnie trochę że soft "skanuje" obce pliki jakby był programem antywirusowym. Bo rozumiem że pliki fip to zwykłe pliki "leżące" sobie na dysku?

A może da radę odpalać ten soft jako użytkownik nie mający dostępu do katalogu KS? Nie widziałby wtedy tych plików?

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Coś mi się tu nie pasuje.
Dlaczego Freeimage sprawdza co jest w katalogu KS ?
Dlaczego Freeimage działa jak antywirus ?


Offline mmariom

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Pomógł? 2
Nie bardzo mogę dziś pisać. To piszę z telefonu. W każdym razie nie zasypiam gruszek w popiele i skontaktowałem się również z producentem softu do skanowania.  Jesteśmy umówieni na rozmowę telefoniczną. Chcieli dostawać się zdalnie ale z wiadomych przyczyn nie mogę się na to zgodzić. A co do sprawdzania plików w trakcie skanowania.  Soft uruchamiany jest przez wywołanie z someda więc nie da się to odciąć od programu. Na koniec z innej beczki. Też dla rozluźnienia sytuacji ;). Ogólnie jestem bardzo zadowolony z someda. Wykorzystujemy wiele jego możliwości które daje. Niestety są też problemy.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2017, 12:53:13 pm wysłana przez mmariom »

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Dalej nie rozumiem. Soft jest wywoływany z Somed-u, ale czemu on krzyczy, o pliki innego programu.?
A za to rozluźnienie atmosfery to liczysz na zniżki czy darmową licencje ;) ? Fakt jest taki, że w ostatnim okresie firma K stała się trudna w kontaktach.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2017, 18:19:06 pm wysłana przez andy83 »

Offline kangoo12

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 10
By nie powiedzieć arogancka

Offline mmariom

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Pomógł? 2
W związku z prywatnym pytaniem od jednego z użytkowników, zamieszczam odpowiedź dla wszystkich.

Witam. Rozwiązanie przyszło samo i to z najmniej oczekiwanej strony.
W pewnym momencie wymieniłem serwer terminali (całą fizyczną maszynę z systemem operacyjnym).
Na Windows 2016 Server problem sam znikł. Wymiana nie miała nic wspólnego z przedmiotowym problemem ale przypadkiem okazała się doskonałym rozwiązaniem   :)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2019, 20:45:46 pm wysłana przez mmariom »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 188
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]