collapse

Reklama


Autor Wątek: pacjent z zagranicznym ubezpieczeniem  (Przeczytany 3812 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yaro

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 1
pacjent z zagranicznym ubezpieczeniem
« dnia: Marca 04, 2009, 22:19:54 pm »
Moi Drodzy mam problem. Mam do wpisania zlecenia dla pacjent??w, kt??rzy mieszkajÄ? na terenie gminy jednak nie majÄ? ubezpieczenia w kraju, tylko w innym kraju europejskim. Jak mam wpisaÄ? takie zlecenie. Co do nazwy us??ugi nie ma problemu, tylko czy muszÄ? gdzie?? wpisywaÄ?, ??e jest to ubezpieczenie z zagranicy? Co mam wybraÄ? w zak??adce tam, gdzie zwykle wybiera siÄ? pacjenta ubezpieczonego? ProszÄ? o pomoc.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: pacjent z zagranicznym ubezpieczeniem
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 05, 2009, 09:01:37 am »
Pacjent taki powinien mieÄ? dokument uprawniajÄ?cy do ??wiadcze?? wydany przez organizacjÄ? w??a??ciwÄ? dla pa??stwa w kt??rym jest ubezpieczony (Ekuz, druk E, po??wiadczenie, certyfikat). Dokument taki musi byÄ? do??Ä?czony do karty pacjenta. Na karcie pacjenta powinien byÄ? wybrany oddzia?? NFZ (ten na terenie kt??re mieszka pacjent), na zak??adce Unia europejska powinna byÄ? zaznaczona opcja Uprawniony do ??wiadcze?? na podstawie przepis??w o koordynacji i dodany dokument uprawniajÄ?cy do ??wiadcze??. Podczas wype??niania tego dokumentu nale??y podaÄ? m.in. Numer identyfikacyjny - mo??e to byÄ? pesel pacjenta.
Po uzpe??nieniu tych danych na zak??adce NFZ/Ubezpieczenie automatycznie uzupe??ni siÄ? Podstawa ubezpieczenia jako przepisy o koordynacji.
WybierajÄ?c us??ugÄ? z POZ nale??y wskazaÄ? tÄ? kt??ra m??wi o przepisach o koordynacji, w przypadku specjalistyki mo??e to byÄ? dowolna us??uga.

Offline Yaro

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 1
Odp: pacjent z zagranicznym ubezpieczeniem
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 05, 2009, 10:17:45 am »
DziÄ?kujÄ? za pomoc. Mam tylko pytanie czy takÄ? us??ugÄ? rozlicza siÄ? ??Ä?cznie z innymi, czy te?? osobno. Czy nie bÄ?dzie trzeba na koniec miesiÄ?ca tworzyÄ? 2 odrÄ?bnych rachunk??w? ProszÄ? o odpowied??.

Offline SS79

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 2
Odp: pacjent z zagranicznym ubezpieczeniem
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 05, 2009, 10:29:05 am »
raport jeden, 2 faktury. Chyba, ??e somed ma jakÄ??? dodatkowÄ? funkcjonalno??Ä?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 71
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]