collapse

Reklama


Autor Wątek: Problem z Rehabilitacją stacjonarną jpg  (Przeczytany 13371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline patrykjj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z Rehabilitacją stacjonarną jpg
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 22, 2017, 11:41:18 am »
mimo przeinstalowania i najnowszej aktualizacji
komunikaty zwrotne z błędami
i co dalej  :'(

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Problem z Rehabilitacją stacjonarną jpg
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 22, 2017, 12:18:10 pm »
Zobaczcie w jakiej wersji SWIAD idą te świadczenia. Może problem nie leży po stronie aplikacji, tylko po stronie NFZ. W tzw. międzyczasie była zmiana wersji SWIAD z 8.7.0 na 8.8.0. Przy tej okazji mam taki jeden przypadek - obcokrajowiec ubezpieczony przez uczelnię - który w lutym przeszedł i się rozliczył poprawnie, a w kwietniu identycznie wprowadzony, ale wysłany w SWIAD 8.8.0 wrócił z błędem braku adresu w państwie stałego zamieszkania. Temat z NFZtem będzie analizowany.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mch

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Pomógł? 1
Odp: Problem z Rehabilitacją stacjonarną jpg
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 23, 2017, 19:56:54 pm »
Świadczenia idą w wersji 8.8.0 ale w pliku xml raportu statystycznego brakuje wpisu o procedurze kwalifikującej pomimo iż jest wpisana. Problem zgłosiłem do Kamfotsu w piatek ale nie dostałem jeszcze odpowiedzi. Sprawdzałem xmla i zgodnie z zarządzeniem o nowym formacie wersji 8.8.0 i brak jest informacji w nim o danych eksportowanych do raportu z wymogami kwalifikujacymi dla grupy, więc jak ma przejść coś czego nie ma? Coraz bardziej wq..ny jestem na kamsoft!! Siedzą Panie na infolinii ktroe Wszystko wiedza ale pomoc czlowiekowi nie moga bo trzeba zgłoszenie wysłać i Bóg wie ile czekać na (bieżącą) odpowiedź a tu o pieniądze chodzi i prawidłowe rozliczenie z NFZ!! Niech mi tylko karzą baze wysłać!

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Problem z Rehabilitacją stacjonarną jpg
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 23, 2017, 20:28:44 pm »
Skoro w xmlu nie ma, to nie strona NFZ.
Infolinia PPSa jest niestety jaka jest, ale zgłoszenia MRK niestety już rzutują na inne działy. Jeszcze nie mam za wiele do Medisa, z Somedem - jak dawniej obsługę na pierwszym miejscu stawiałem, tak teraz jest gorzej (nie jest to wina osób na infolinii - z jednym wyjątkiem, kiedy odpowiedź na pytanie trwała 3 min niecałe, tylko trzeba było poruszyć część działu programistów, a na infolinii otrzymałem instrukcję, żeby zgłaszać na MRK --> odpowiedź po 3 dniach i to nie do końca na temat, Somed już wstawiony do klienta, inaczej się nie dało; żeby nie było - przed robotą wypytałem, co mnie może czekać, także nie szedłem na żywioł), a PPS - jak zawsze (do kierownika nie mam nic, ale on wszystkiego nie ogarnie. Ogólnie rozumiem, że bez systemu obsługi nie da się ogarnąć wielu rzeczy i ich poukładać, ale widać korporację w podejściu do tego tematu. Zresztą Oracle windując ceny za bazę też stwierdził, że mały klient jak chce zapłacić, niech płaci dużo, a jak się mu nie podoba, nikt go nie zmusza.
Bazy raczej nie będą chcieli, jak już to podłączenie zdalne.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline patrykjj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z Rehabilitacją stacjonarną jpg
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 24, 2017, 14:46:15 pm »
czy komuś udało sie wysłac pacjentów
raport  zwrotny wrócił bez błędów
bo ja niestety wszystkie raporty mam z błędami










 

Offline mch

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Pomógł? 1
Odp: Problem z Rehabilitacją stacjonarną jpg
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 24, 2017, 16:30:14 pm »
Sprawdź czy w pliku xml raportu statystycznego (SWX) masz element:
<nfz:kwalifikacja>
 <nfz:proc-med procedura="xx.xxx"/>
</nfz:kwalifikacja>

bądź
<nfz:kwalifikacja>
 <nfz:przycz-hosp przyczyna="M41.1"/>
 </nfz:kwalifikacja>

u mnie na jednej bazie  nie eksportuje się to w ogóle do swx-a a na innej idzie tylko "przyczyna" a "procedura" już nie.
Nie wiem czy źle czy dobrze ale dopisuje do ręcznie w XML-u i pakuje do SWXa... nie mam wyjścia.

Offline mch

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Pomógł? 1
Odp: Problem z Rehabilitacją stacjonarną jpg
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 25, 2017, 09:17:37 am »
Odpowiedź z kamsoftu:
Jeśli produkt został dodany ręcznie a nie wyznaczony przez gruper, zatem proszę uzupełnić w danych hospitalizacji ‘kod grupy?.
W danych hospitalizacji uzupełniłem "kod grupy" i "kod usługi" dla świętego spokoju. W SWXie pojawiły się dane dla procedury bądź przyczyny (w zależności od grupy JGP) dla danego pacjenta. Czyli jak nie masz grupera "jedziesz z ręki" :) chore... ::)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Problem z Rehabilitacją stacjonarną jpg
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 25, 2017, 09:45:10 am »
Odpowiedź z kamsoftu:
Jeśli produkt został dodany ręcznie a nie wyznaczony przez gruper, zatem proszę uzupełnić w danych hospitalizacji ‘kod grupy?.
W danych hospitalizacji uzupełniłem "kod grupy" i "kod usługi" dla świętego spokoju. W SWXie pojawiły się dane dla procedury bądź przyczyny (w zależności od grupy JGP) dla danego pacjenta. Czyli jak nie masz grupera "jedziesz z ręki" :) chore... ::)

Super..
Ja od początku roku robiłem rozliczenie oddziału ręcznie bez grupera i do lutego wszystko przechodziło ok.
Od marca zaczęły się cyrki dla niektórych hospitalizacji na przełomie lutego/marca.

Kupiłem niedawno gruper JGP dla reh (bo udało sięzałapać na promo 50%). Nie pokazałem go jednak jeszcze pielęgniarkom bo wydaje mi się, że coś jest w nim skopane na wersji PPSa której używam.. został on stworzony dla JGP w rehabilitacji neurologicznej i kardiologicznej gdzie jest kupa grup, natomiast przy ogólnoustrojowej jako potencjalne daje mi również te dla w/w :-/

Na chwilę obecną przy wypełnianiu ręcznie ok 90% hospitalizacji przechodzi walidację i weryfikację, natomiast pozostałe dostają błędy grupy lub taryfy wg mnie niesłusznie (nie mogę znaleźć błędu..)
Co do nowych pól o których mówicie to od jakiegoś czasu wypełniam (zależnie od grupy) Liczbę dni od wypisy oraz przyczynę lub procedurę.
Kodu grupy ani kodu usługi nie wypełniałem i nawet nie wiem co tam wpisać.
Kod grupy to np ROO01 ?

Pozdrawiam

Offline mch

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Pomógł? 1
Odp: Problem z Rehabilitacją stacjonarną jpg
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 25, 2017, 10:45:04 am »
Tak kod grupy to np. ROO01, ROZS02...
Na jednym stanowisku mamy PPSa z gruperem i sprawdziłem:
1. Dla pacjentów do 18r.ż. i spełnionych warunkach dla grupy ROZS02 gruper grupuje prawidłowo i nie trzeba wpisywać przyczyny wypisu z hospitalizacji
2. Dla pozostałych pacjentów chcąc zagrupować do np. ROO albo ROZ trzeba wpisać ręcznie przyczynę albo procedurę kwalifikacyjną inaczej gruper wyznacza ROP.
Nie wiem jak jest w neurologii czy kardiologi ja rozliczam ogólnoustrojową ale sądzę że podobnie.
I teraz człowieku popraw 20.. 200 pacjentów ręcznie bo nie ma możliwości importu tych danych z xmla/csv...

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Problem z Rehabilitacją stacjonarną jpg
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 25, 2017, 11:24:00 am »
Tak kod grupy to np. ROO01, ROZS02...
Na jednym stanowisku mamy PPSa z gruperem i sprawdziłem:
1. Dla pacjentów do 18r.ż. i spełnionych warunkach dla grupy ROZS02 gruper grupuje prawidłowo i nie trzeba wpisywać przyczyny wypisu z hospitalizacji
2. Dla pozostałych pacjentów chcąc zagrupować do np. ROO albo ROZ trzeba wpisać ręcznie przyczynę albo procedurę kwalifikacyjną inaczej gruper wyznacza ROP.
Nie wiem jak jest w neurologii czy kardiologi ja rozliczam ogólnoustrojową ale sądzę że podobnie.
I teraz człowieku popraw 20.. 200 pacjentów ręcznie bo nie ma możliwości importu tych danych z xmla/csv...

U mnie też jedynie ogólnoustrojowa.
I tak - próbowałem właśnie wyznaczyć grupę dla 2 różnych pacjentów.
Jeden kwietniowy z rozpoznaniem jedynie, "stan po złamaniu nogi", bez ilości dni, procedur czy rozpoznań kwalifikujących.
Gruper odpowiedział - Nie mogę wyznaczyć grupy..
Drugi pacjent, przełom marca/kwietnia.
W marcu rozliczone ROPS01, podobnie brak dni, procedur itd - Gruper mówi Brak danych o rehabilitacji stacjonarnej..
Ehh..
Robię na razie ręcznie, może po aktualizacji będzie wyznaczał coś lepiej..

POzdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2017, 11:51:11 am wysłana przez PiotrSz »

Offline mch

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Pomógł? 1
Odp: Problem z Rehabilitacją stacjonarną jpg
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 25, 2017, 11:47:38 am »
Bo do grupera musi być wpisana liczba dni od wypisu z ośrodka ostrej fazy czy coś takiego i wtedy wyznaczy grupę.

Offline patrykjj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z Rehabilitacją stacjonarną jpg
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 25, 2017, 12:16:41 pm »
prawda jest taka że jedni pacjenci przechodzą a inni nie
mimo ze są tak samo rozliczani i trudno
szukać błędu i tak chłopacy jesteście wielcy
dzięki za pomoc walczymy dalej  :o

Offline mch

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Pomógł? 1
Odp: Problem z Rehabilitacją stacjonarną jpg
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 25, 2017, 13:04:12 pm »
prawda jest taka że jedni pacjenci przechodzą a inni nie
mimo ze są tak samo rozliczani i trudno
szukać błędu i tak chłopacy jesteście wielcy
dzięki za pomoc walczymy dalej  :o
Sprawdź dokładnie czy wszystkie procedury ICD10 z załącznika nr5 zaliczają się do danej grupy i ICD9 musi być min. 5 na każdy dzień (min. przez 5dni) też załącznik nr5 do zarządzenia 130.
Pozdrawiam
p.s.
ja mam już dość a tu zaraz następne rozliczenia :P

Offline patrykjj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z Rehabilitacją stacjonarną jpg
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 25, 2017, 14:03:13 pm »
witaj w klubie  ;D

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Problem z Rehabilitacją stacjonarną jpg
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 25, 2017, 17:15:21 pm »
Bo do grupera musi być wpisana liczba dni od wypisu z ośrodka ostrej fazy czy coś takiego i wtedy wyznaczy grupę.

Tyle, że do ROPS01 nie ma żadnych zasad odnośnie odstępu od poprzedniej hospitalizacji czy procedur lub rozpoznać z niej.. Jeżeli nie ma w/w to gruper powinien chyba wskazywać właśnie ROPS01?

Tak mniej więcej to działa w gruperze dla AOS gdzie przy braku wymaganych procedur gruper podpowiada grupy bez wymagań czyli np W11.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2017, 11:50:51 am wysłana przez PiotrSz »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 109
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]