collapse

Reklama


Autor Wątek: Co wybrać AMMS, Clininet, ks-medis, imed  (Przeczytany 8188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline inforszpitalny

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 0
Co wybrać AMMS, Clininet, ks-medis, imed
« dnia: Kwietnia 10, 2017, 08:57:15 am »
Witajcie
Prosiłbym o sugestie na temat współpracy z dostawcami oprogramowania jak w temacie.

Offline frantz

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Co wybrać AMMS, Clininet, ks-medis, imed
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 14, 2017, 00:38:07 am »
Witam,
nie wiem czy pytanie nadal aktualne.
Ja mam doświadczenie na pracy i "współpracy" z firma CGM czyli system CliniNet. Pracuje na nim w szpitalu.
Kilka słów o systemie: nie ma idealnego systemu, każdy będzie miał wady i zalety. System jako tako jest dobry.  Bardzo ważną rzeczą jest wdrożenie. W moim przypadku wdrożenie było zrobione tragicznie.
Współpraca z firmą oceniałbym w skali 1-10 na 2. Dział serwisu to jakaś porażka. Zgłoszenia wiszą bardzo często po kilka miesięcy. Nawet te krytyczne. Ogromnym mankamentem są aktualizacje. Z reguły jak coś przestaje działać, otrzymujemy w zgłoszeniu odpowiedź że trzeba zrobić aktualizację. Najczęściej aktualizacja naprawia nasz mankament ale przestaje działać cała masa innych rzeczy. Pracownicy kłamią, zamykają zgłoszenia bez przeczytania. Teraz wprowadzili nowy system zgłoszeń który działa tragicznie od strony klienta.
Można by dużo pisać i mało dobrego.

Ogromną wadą jest to, że został napisany w JAVIE. Działa pod wersją FireFoxa 42.0 aktualna to 56.02. Ogromnym problemem jest ciągłe wyskakiwanie okienek od Javy. Przy wyższej wersji FF niż 42.0 wiele funkcji przestaje działać, lub działa dziwnie.

W CGM-ie zaszły ogromne zmiany kadrowe. Masa ludzi się zwolniła, albo została zwolniona. Jest tam garstka osób które znają się na tym systemie.

Ja osobiście nie polecam. Aby ten system był dobrze wdrożony i kupiony. Polecam zatrudnienie do konsultacji ogarniętego administratora tego systemu. CGM patrzy na dokumenty co było zawarte przy zakupie bardzo skrupulatnie. Za bzdety liczą sobie ogromne pieniądze. Wyceny drobnych modyfikacji np druku to kosmos.
Np. szpital ma w umowie serwisowej 5 godzin serwisowych, a za modyfikację druku którą administrator z doświadczeniem zrobi w kilkanaście-kilkadziesiąt minut. CGM wycenia na 6godzin pracy.

Nie mam doświadczenie i nie miałem nigdy styczności z pozostałymi systemami. Więc się nie wypowiem. Chętnie poznałbym opinie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2017, 00:42:28 am wysłana przez frantz »

Offline dbfr

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 3
    • Blog o rozwiązaniach informatycznych dla branży medycznej
Odp: Co wybrać AMMS, Clininet, ks-medis, imed
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 14, 2017, 09:00:03 am »
opisujesz standardowe problemy z wdrożeniem u 90% firm - nie tylko jeżeli chodzi o systemy medyczne. Rozwiązanie na to jest jedno - ogarnięty PM po stronie zamawiającego.
http://itwmedycynie.pl - Blog o rozwiązaniach IT dla branży medycznej

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Co wybrać AMMS, Clininet, ks-medis, imed
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 15, 2017, 09:34:36 am »
Ja mam doświadczenie na pracy i "współpracy" z firma CGM czyli system CliniNet. Pracuje na nim w szpitalu.

Czyżby Klinika UM w Katowicach?

Pozdrawiam

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Co wybrać AMMS, Clininet, ks-medis, imed
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 15, 2017, 17:05:45 pm »
opisujesz standardowe problemy z wdrożeniem u 90% firm - nie tylko jeżeli chodzi o systemy medyczne. Rozwiązanie na to jest jedno - ogarnięty PM po stronie zamawiającego.

tylko ilu zamawiających może sobie pozwolić na zatrudnianie ogarniętego product managera na etacie i to takiego, który "siedzi w IT"? :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

PJ

  • Gość
Odp: Co wybrać AMMS, Clininet, ks-medis, imed
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 15, 2017, 17:16:40 pm »
W poprzednim miejscu pracy pracowałem na CliniNet i podpisuję się pod tym, co napisał frantz.

Wspomnę o tym, że bardzo często musieliśmy przypominać, że wprowadzono np. nowe zarządzenie i wówczas czekaliśmy w nieskończoność na aktualizację systemu.
Co więcej, niezliczona ilość raportów: działała tylko część, a dwa tego samego typu raporty pokazywały odmienne dane  ::)

Offline dbfr

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 3
    • Blog o rozwiązaniach informatycznych dla branży medycznej
Odp: Co wybrać AMMS, Clininet, ks-medis, imed
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 16, 2017, 14:04:22 pm »
Michał: a to już zależy od budżetu. ale teraz dużo placówek robi milionowe projekty z funduszy unijnych i o kimś takim nawet nie pomyślą a później jest zdziwienie. :)
http://itwmedycynie.pl - Blog o rozwiązaniach IT dla branży medycznej

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: Co wybrać AMMS, Clininet, ks-medis, imed
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 16, 2017, 14:15:30 pm »
Pieniądze dla większości szpitali są tak rzadko, że nikt nie ma możliwości by trzymać specjalistę "w razie czego".

Offline dbfr

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 3
    • Blog o rozwiązaniach informatycznych dla branży medycznej
Odp: Co wybrać AMMS, Clininet, ks-medis, imed
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 17, 2017, 08:32:17 am »
oczywiście, że nie i to nie ma sensu. Ale jak już jest jakiś projekt i kasa z unii to warto jednak przeznaczyć jej niewielką część na kogoś kto to ogarnie.
http://itwmedycynie.pl - Blog o rozwiązaniach IT dla branży medycznej

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: Co wybrać AMMS, Clininet, ks-medis, imed
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 17, 2017, 08:39:36 am »
Jak ktoś może kupić serwery/licencje/stacje robocze i inne ustrojstwa, albo zapłacić za "fachowca" - jak myślisz, co wybierze?:-)

Offline dbfr

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 3
    • Blog o rozwiązaniach informatycznych dla branży medycznej
Odp: Co wybrać AMMS, Clininet, ks-medis, imed
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 17, 2017, 10:36:26 am »
a to zależy o jakiej skali wdrożenia "serwerów/licencji/stacji roboczych i innych ustrojstw" mówimy. Jak jest to małe wdrożenie w małej placówce - nie wiem, 20 000 - 50 000 czy 100 000 zł to ciężko sobie to wyobrazić. Ale w projektach za 1 000 000 czy 17 000 000 zł (o taką kwotę aplikuje np. jeden z łódzkich szpitali w ramach rpo) no to przepraszam ale nie zatrudnienie takiej osoby jest często strzałem w głowę. Bo wdraża się coś a później okazuje się, że koszty naprawienia tego (już za inne pieniądze, których nie ma) są nieporównywalnie większe niż koszt "fachowca". I na to są konkretne przykłady :)
http://itwmedycynie.pl - Blog o rozwiązaniach IT dla branży medycznej

Offline AdameM

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Co wybrać AMMS, Clininet, ks-medis, imed
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 13, 2019, 10:18:36 am »
Świetnym programem do prowadzenia dokumentacji elektronicznej dokumentacji pacjentów jest program XXXX. Założyłem najpierw testowe konto, a później konto plus na stronie: XXXX
zgrany z  NFZ i ZUS, dzięki czemu mogę pacjentom wystawiać e-zwolnienia i e-recepty. Polecam wszystkim lekarzom poszukującym dobrych rozwiązań do elektronicznej dokumentacji medycznej.

edit: W sprawie reklamy proszę się kontaktować z Przemkiem. /Michał
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2019, 10:24:20 am wysłana przez Michał »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Co wybrać AMMS, Clininet, ks-medis, imed
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 13, 2019, 10:22:59 am »
na stronie programu nie ma nic na temat rozliczeń z NFZ. Oczywiście próba nieudolnej reklamy przez twórców softu.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 69
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]