Pozostałe problemy > Elektroniczna Dokumentacja Medyczna

Co wybrać AMMS, Clininet, ks-medis, imed

(1/3) > >>

inforszpitalny:
Witajcie
Prosiłbym o sugestie na temat współpracy z dostawcami oprogramowania jak w temacie.

frantz:
Witam,
nie wiem czy pytanie nadal aktualne.
Ja mam doświadczenie na pracy i "współpracy" z firma CGM czyli system CliniNet. Pracuje na nim w szpitalu.
Kilka słów o systemie: nie ma idealnego systemu, każdy będzie miał wady i zalety. System jako tako jest dobry.  Bardzo ważną rzeczą jest wdrożenie. W moim przypadku wdrożenie było zrobione tragicznie.
Współpraca z firmą oceniałbym w skali 1-10 na 2. Dział serwisu to jakaś porażka. Zgłoszenia wiszą bardzo często po kilka miesięcy. Nawet te krytyczne. Ogromnym mankamentem są aktualizacje. Z reguły jak coś przestaje działać, otrzymujemy w zgłoszeniu odpowiedź że trzeba zrobić aktualizację. Najczęściej aktualizacja naprawia nasz mankament ale przestaje działać cała masa innych rzeczy. Pracownicy kłamią, zamykają zgłoszenia bez przeczytania. Teraz wprowadzili nowy system zgłoszeń który działa tragicznie od strony klienta.
Można by dużo pisać i mało dobrego.

Ogromną wadą jest to, że został napisany w JAVIE. Działa pod wersją FireFoxa 42.0 aktualna to 56.02. Ogromnym problemem jest ciągłe wyskakiwanie okienek od Javy. Przy wyższej wersji FF niż 42.0 wiele funkcji przestaje działać, lub działa dziwnie.

W CGM-ie zaszły ogromne zmiany kadrowe. Masa ludzi się zwolniła, albo została zwolniona. Jest tam garstka osób które znają się na tym systemie.

Ja osobiście nie polecam. Aby ten system był dobrze wdrożony i kupiony. Polecam zatrudnienie do konsultacji ogarniętego administratora tego systemu. CGM patrzy na dokumenty co było zawarte przy zakupie bardzo skrupulatnie. Za bzdety liczą sobie ogromne pieniądze. Wyceny drobnych modyfikacji np druku to kosmos.
Np. szpital ma w umowie serwisowej 5 godzin serwisowych, a za modyfikację druku którą administrator z doświadczeniem zrobi w kilkanaście-kilkadziesiąt minut. CGM wycenia na 6godzin pracy.

Nie mam doświadczenie i nie miałem nigdy styczności z pozostałymi systemami. Więc się nie wypowiem. Chętnie poznałbym opinie.

dbfr:
opisujesz standardowe problemy z wdrożeniem u 90% firm - nie tylko jeżeli chodzi o systemy medyczne. Rozwiązanie na to jest jedno - ogarnięty PM po stronie zamawiającego.

PiotrSz:

--- Cytat: frantz w Listopada 14, 2017, 00:38:07 am ---Ja mam doświadczenie na pracy i "współpracy" z firma CGM czyli system CliniNet. Pracuje na nim w szpitalu.

--- Koniec cytatu ---

Czyżby Klinika UM w Katowicach?

Pozdrawiam

Michał:

--- Cytat: dbfr w Listopada 14, 2017, 09:00:03 am ---opisujesz standardowe problemy z wdrożeniem u 90% firm - nie tylko jeżeli chodzi o systemy medyczne. Rozwiązanie na to jest jedno - ogarnięty PM po stronie zamawiającego.

--- Koniec cytatu ---

tylko ilu zamawiających może sobie pozwolić na zatrudnianie ogarniętego product managera na etacie i to takiego, który "siedzi w IT"? :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej