collapse

Reklama


Autor Wątek: Zrobienie oferty dla STM  (Przeczytany 13862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ekspert1

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Pomógł? 13
Zrobienie oferty dla STM
« dnia: Kwietnia 08, 2017, 12:55:31 pm »
Witam,
nigdy nie robiłem oferty do NFZ. Znam jednak dobrze program KS-PPS I KS-SOMED. Czy korzystając z instrukcji http://www.nfz-warszawa.pl/gfx/nfz-warszawa/userfiles/_public/informatyka/nfz-ko/nfzko_inst_uzyt_2017.1.2.0_2.pdf jestem w stanie zrobić ofertę od  A do Z ? chyba,że znacie jakiś HOW TO?
Pozdrawiam
Jeżeli pomogłem, kliknij 'Pomógł'.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Zrobienie oferty dla STM
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 08, 2017, 13:23:42 pm »
Oferty tylko w NFZ-KO
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline ekspert1

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Pomógł? 13
Odp: Zrobienie oferty dla STM
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 08, 2017, 13:30:25 pm »
No tak, to wiem. Tylko czy robiąc tak jak w instrukcji wystarczy by zrobic oferte i wyslac do NFZ? Czy są jakieś dodatkowe rzeczy do zrobienia, o których nie ma nic wspomniane w instrukcji?
Jeżeli pomogłem, kliknij 'Pomógł'.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zrobienie oferty dla STM
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 08, 2017, 13:37:20 pm »
Zrobienie oferty to nie tylko znajomość programu. Akurat ta jest najmniej ważna i... jestem w szoku że instrukcja NFZ-KO ma 165 stron! Nic dziwnego że ludzie nie czytają instrukcji bo jakbym miał zrobić pierwszy raz ofertę a w instrukcji zawalają mnie informacjami o skrótach klawiaturowych, kombinacjach przycisków i klawiszy, paskach przewijania funkcji kalkulatora, autowyszukiwaniu itd to chyba bym zrezygnował. Ale i tak najciekawszym punktem w spisie treści instrukcji NFZ-KO jest... "Uruchomienie instrukcji NFZ-KO" :)

A wracając do Twojego pytania: ważniejsza jest znajomość rozporządzenia MZ (koszyk świadczeń gwarantowanych), zarządzeń NFZ (STM i ogólne warunki gdzie jest zawarty sposób przygotowania oferty) jednak pomimo że będziesz znał te przepisy to z pewnością będziesz miał pytania w stylu ile godzin na xxx punktów, jak odpowiedzieć na xx pytanie w ankiecie, czym się różni lekarz specjalista od lekarza z I stopniem specjalizacji i wiele wiele innych.

Radzę Ci za pierwszym razem zrobić ofertę z kimś kto ma w tym doświadczenie tylko nie na zasadzie że dostajesz wydruk i dalej martwisz się sam a od początku do końca czyli aż do ponumerowania i podpisania oferty, zapakowania w odpowiednie koperty i zaklejenia.

Offline ekspert1

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Pomógł? 13
Odp: Zrobienie oferty dla STM
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 08, 2017, 13:39:59 pm »
okej, dzięki  MPI za odpowiedź.
Pozdrawiam
Jeżeli pomogłem, kliknij 'Pomógł'.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zrobienie oferty dla STM
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 08, 2017, 14:00:31 pm »
Dodam tylko jeszcze tyle, że obecnie więcej robi się na SZOI niż w NFZ KFO.

A niech tam. napiszę własną instrukcję NFZ-KO:
1. Po zainstalowaniu i uruchomieniu NFZ-KO importujemy profil świadczeniodawcy - nie trzeba znać ścieżki w menu gdyż program sam uruchomi odpowiednie okno przy pierwszym odpaleniu programu. Wciskamy wtedy przycisk [import profilu świadczeniodawcy]
Jeśli chcemy to zrobić później jest to w menu Portal SZOI -> Zaimportowane wersje profilu świadczeniodawcy

2. Wczytanie zapytania ofertowego: konkurs ofert -> zapytania ofertowe -> [ShF5 Import]

3. Przygotowanie oferty: konkurs ofert -> oferty -> [Dodaj] (przycisk po lewej stronie w połowie okna) -> ofertę -> teraz trzeba wybrać aktualny rok, przycisk zastosuj i wczytane wcześniej zapytanie a następnie ok, ok.

4. Dodawanie pozycji do oferty jest pod przyciskiem [F2 Dodaj] (też po lewej stronie tylko na dole)

5. Reszta jest intuicyjna - jeśli tylko znasz zasady tworzenia ofert. Jeśli ich nie znasz to instrukcja do NFZ KO Ci nic nie da

Można napisać tylko 5 punktów zamiast 165 stron? :)

Natomiast więcej pracy jest w SZOI bo to tam przygotowujesz wszystkie dane, które potem importujesz do NFZ-KO. W NFZ-KO jedynie możesz liczbę punktów wpisać, kwotę za punkt, zmienić harmonogram (ale tylko zrobić mniejszy niż na SZOI np. na SZOI jest 7:00 - 15:00 to w NFZ KO możesz ustawić 8:00 - 15:00, ale już 8:00 - 16:00 nie zrobisz), dodać podwykonawców, sprzęt itd ale bez możliwości poprawy czegokolwiek.

Reasumując - musisz znać SZOI w zakresie potencjału (personel, sprzęt, podwykonawcy, dane świadczeniodawcy) sprawdzić czy masz wszystko ok jeśli nie to poprawić, zaimportować to wszystko do NFZ-KO (profil świadczeniodawcy) który jest bardzo prosty.
Pracując na SZOI czy też w NFZ-KO musisz mieć wiedzę merytoryczną tzn musisz wiedzieć jak ułożyć harmonogram, żeby było ok, jak odpowiedzieć na pytania, jaki sprzęt minimalny wprowadzić itp. No i nie wspomnę o przygotowaniu oferty - takie pierdoły jak każda strona ponumerowana, podpisana (zgodnie z wzorem podpisów) itp - tego w instrukcji NFZ-KO raczej nie znajdziesz - to jest w ogólnych warunkach umów (zarządzenie prezesa NFZ 18/2017??? - mogę się mylić bo piszę z głowy)

Tak jak wspominałem wcześniej - lepiej chyba skorzystać z pomocy. Myślę że najdziesz kogoś zorientowanego w Twojej okolicy.

Offline KACHA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Pomógł? 0
Odp: Zrobienie oferty dla STM
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 09, 2017, 12:18:23 pm »
Ile płaci się za zrobienie oferty- kontrakt ogólnostomatologiczny?

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Zrobienie oferty dla STM
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 09, 2017, 16:29:44 pm »
To zalezy czy chodzi tylko o wykonanie oferty czy tez o uzupełnienie na potrzeby oferty i poprawę w SZOI...
bo jest to jedno z drugim powiązane wiec trudno tez jednoznacznie odpowiedzieć...
a masz juz dostep do SZOI i wpisane dane? czy robisz to całkowicie od początku, tj wpisane sprzętu, lekarzy i harmonogramy?

Offline KACHA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Pomógł? 0
Odp: Zrobienie oferty dla STM
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 09, 2017, 16:42:15 pm »
Wszystko jest w SZOI uzupełnione. I sprzęt i harmonogram. Chodzi tylko o przygotowanie samej oferty plus podpowiedź, jakie  dokumenty są  wymagane.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zrobienie oferty dla STM
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 10, 2017, 08:18:30 am »
To zalezy czy chodzi tylko o wykonanie oferty czy tez o uzupełnienie na potrzeby oferty i poprawę w SZOI...
bo jest to jedno z drugim powiązane wiec trudno tez jednoznacznie odpowiedzieć...

Mlutek nie obraź się, ale po takiej odpowiedzi na 100% nie powierzyłbym Ci przygotowanie mojej oferty.

Na SZOI jeśli robisz po kimś to i tak i tak powinieneś sprawdzić wszystko. Prawie zawsze zawsze robi się poprawki na SZOI - zmiana grafików, ewentualna zmiana sprzętu itp.

Może gdyby to był nowy świadczeniodawca i trzeba było wprowadzać wszystko to byłaby jakaś podstawa do innych wyliczeń ale... z mojego punktu widzenia chyba do naliczenia mniejszej kwoty bo wprowadzać wszystko samemu jest łatwiej niż sprawdzać po kimś.

Każdy kto dobrze robi oferty nie rozróżnia prac na SZOI i NFZ-KO, gdyż każde zrobienie oferty wiąże się z pracami na SZOI i NFZ-KO. Ktoś kto pyta czy na SZOI jest ok to znaczy że chce pobrać tylko zapytanie ofertowe, profil świadczeniodawcy, i jak najszybciej wydrukować bez żadnego sprawdzania danych.

Jedynym uzasadnionym dla mnie kryterium to jest liczba personelu. Ale to też muszą być znaczne różnice bo czy to będzie 1 lekarz czy 4 to czasowo niewiele się zmieni
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2017, 08:21:38 am wysłana przez mpi »

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Zrobienie oferty dla STM
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 10, 2017, 08:54:29 am »
OJ całkowicie sie z Tobą zgadzam:) wiec nie mam powodu aby sie obrazić:(.....
jednak jest pewnego rodzaju różnicą czy wszystko od początku wpisujesz, bo w SzoI-u nic nie masz nic, czy tez jedynie sprawdzasz i modyfikujesz....
Ok...ty wolisz wpisywac od poczatku, ja wole sprawdzac....
chociaz w zasadzie roznica jest niewielka, bo pewnie przy zarowno jednej jak i drugiej czynności tyle samo czasu trzeba będzie poświecić

Offline KACHA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Pomógł? 0
Odp: Zrobienie oferty dla STM
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 10, 2017, 09:37:32 am »
Więc w końcu ile za tę ofertę ?  ??? Skoro nie można dać jednoznacznej odpowiedzi, to chociaż proszę o widełki od.... do..... W szoi  dane podstawowe i sprzęt są ok, poprawić należy tylko harmonogram, bo jest nowy.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zrobienie oferty dla STM
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 10, 2017, 10:11:46 am »
Pewnie na to pytanie nikt Ci nie odpowie bo:
1) ludzie nie chwalą się swoimi stawkami
2) stawki są mocno zróżnicowane

Ja tylko jedną zależność zauważyłem (ale nie dotyczy to tylko rozliczeń z NFZ ale wszystkiego) - im mniej ktoś wie i na czymś się zna, tym bardziej się ceni i większe pieniądze woła :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Zrobienie oferty dla STM
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 10, 2017, 10:24:19 am »
Pińcet ;)
A to i tak za pół darmo.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zrobienie oferty dla STM
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 10, 2017, 10:26:26 am »
Paweł sorry... zapomniałem o Tobie ;)
u Pawła stawka jest zawsze jasna i przejrzysta  8)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 107
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]