collapse

Reklama


Autor Wątek: Pacjent z tej samej gminy  (Przeczytany 3003 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline obserwator

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 0
Pacjent z tej samej gminy
« dnia: Marca 23, 2017, 13:37:46 pm »
Co robicie z pacjentem który przychodzi do waszej poradni bo "w jego przychodni nie ma teraz lekarza" ale jego lekarz jest np. w waszym mieście, gminie.


Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Pacjent z tej samej gminy
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 23, 2017, 18:27:30 pm »
Co robicie z pacjentem który przychodzi do waszej poradni bo "w jego przychodni nie ma teraz lekarza" ale jego lekarz jest np. w waszym mieście, gminie.

Jeżeli świadczenie nagłe to przyjmujemy i rozliczamy nagłe w POZie dla pacjentów z naszej/sąsiedniej gminy. Natomiast jeżeli nie jest to świadczenie nagłe to odsyła się pacjenta do lekarza POZ u którego jest zadeklarowany ew proponuje deklarację u nas.

Pozdrawiam

EDIT: oczywiście, nie można rozliczyć pacjenta z tej samej lub ościennej gminy w/w sposobem :-/
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2017, 00:22:47 am wysłana przez PiotrSz »

Offline obserwator

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 0
Odp: Pacjent z tej samej gminy
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 23, 2017, 20:04:15 pm »
I jaką dajesz pozycję rozliczeniową?

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Pacjent z tej samej gminy
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 23, 2017, 20:55:26 pm »

Jeżeli świadczenie nagłe to przyjmujemy i rozliczamy nagłe w POZie dla pacjentów z naszej/sąsiedniej gminy. Natomiast jeżeli nie jest to świadczenie nagłe to odsyła się pacjenta do lekarza POZ u którego jest zadeklarowany ew proponuje deklarację u nas.
u nas odwrotnie
Jeśli pacjent jest z spoza gminy właściwej oraz sąsiadującej, to się da rozliczyć, jak z tej samej lub sąsiadującej, to nie znam sposobu. Jaki produkt do rozliczenia masz w umowie na taka okoliczność?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Pacjent z tej samej gminy
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 24, 2017, 09:59:27 am »
Aaaaa sorry zamroczyło mnie.. z tej samej gminy się nie da przecież ;-)
Odsyłamy do jego przychodni lub proponujemy deklarację u nas.

Pozdrawiam

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Pacjent z tej samej gminy
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 24, 2017, 11:11:16 am »
Wg mnie cokolwiek by nie było to i tak pacjenta powinien zobaczyć lekarz. Bo jeśli jest stan zagrażający życiu to trzeba każdego przyjąć. A tego stanu nie oceni pielęgniarka ani rejestratorka.

Zakładając że nie jest to stan zagrażający jego życiu to można albo odesłać pacjenta albo zaproponować mu złożenie deklaracji (po sprawdzeniu czy jest ubezpieczony). Tylko że trzeba go poinformować że w ciągu roku można tylko 3 (chyba się nic nie zmieniło?) razy zmienić lekarza. Po pierwsze nie będzie kombinował w przyszłości że jak tylko chce wejść do lekarza to będzie składał wszędzie deklaracje, a po drugie jak NFZ się do niego zgłosi że ma uiścić opłatę za 4 zmianę lekarza to żeby nie miał pretensji że mu kazaliśmy podpisać deklarację.

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: Pacjent z tej samej gminy
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 30, 2017, 16:22:09 pm »
Jeśli stan zagrożenia życia to przede wszystkim pogotowie ratunkowe. POZ to nie SOR.

Offline obserwator

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 0
Odp: Pacjent z tej samej gminy
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 30, 2017, 16:43:19 pm »
Pogotowie to nie SOR. Ale skąd wiesz że jest zagrożone życie? Bo badasz pacjenta ale wtedy co piszesz że w pozycji rozliczeniowej świadczenie udzielane w miejscu udzielania?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Pacjent z tej samej gminy
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 30, 2017, 18:31:48 pm »
Ja usłyszałem kiedyś określenie "w przypadku niezbędnie koniecznym" w kontekście pacjenta unijnego czy też spoza gminy. Uważam, że jest to bardzo trafne określenie, chociaż zapewne nigdzie nie sprecyzowane, czyli w razie W lekarz musi umieć się z tego przyjęcia wytłumaczyć.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Pacjent z tej samej gminy
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 31, 2017, 08:29:00 am »
W przypadku pacjentów nie znajdujących się na liście POZ to brzmi dokładnie tak: "w przypadkach uzasadnionych względami medycznymi, w szczególności w sytuacjach nagłego pogorszenia stanu zdrowia"

A jak rozliczyć? Wcale :) Jeśli wyślesz poradę lekarską w miejscu udzielania świadczeń to wróci błąd że brak pacjenta na liście POZ. Jak wyślesz że porada dla pacjenta z innego OW lub gminy nie sąsiedniej to dostaniesz też błąd że pacjent z Twojej gminy.

Offline Isiek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 13
Odp: Pacjent z tej samej gminy
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 31, 2017, 10:04:43 am »
@Seler, to nie takie proste... Zjawia się na poczekalni pod moim gabinetem pacjent z: ból w klp, właśnie użądliła mnie pszczoła/szerszeń, mam wysokie ciśnienie, strasznie boli mnie głowa... Nie wezmę na swoje sumienie odesłania pacjenta, pomimo tego, że 200m obok (dosłownie) jest szpital, spora przychodnia POZ/specjalistyka.... Oj, chcę spać spokojnie, a te czterdzieści kilka złociszy.... no cóż, nie ma na to chyba sposobu....
.... a tak na marginesie, bo podobna dyskusja już się toczyła w którymś z postów wcześniej... wczoraj byłem świadkiem takiej sceny w dużym, bardzo popularnym i przede wszystkim prywatnym centrum medycznym w moim mieście wojewódzkim.... policja doprowadziła na przebadanie i pobranie krwi na zawartość alkoholu miłego pana w kajdankach... tu też mamy obowiązek i to za friko.... jakoś nikt się nie buntował ;)
Pozdrawiam ;)

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: Pacjent z tej samej gminy
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 19, 2017, 13:56:29 pm »
@Seler, to nie takie proste... ... tu też mamy obowiązek i to za friko.... jakoś nikt się nie buntował ;)
Pozdrawiam ;)

Możesz podać podstawę prawną, to że się nikt nie buntował, nie determinuje obowiązku...

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 91
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]