collapse

Reklama


Autor Wątek: Oferta Fizjo 2017  (Przeczytany 88005 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #180 dnia: Czerwca 13, 2017, 17:51:29 pm »
W pomorskim dzis ogłosili konkursy na fizjoterapię ambulatoryjna i poradnię rehabilitacyjną. Rankingujace punkty bez zmian, wymogi po nowelizacji. Do 27.06 składanie, 18.08 rozstrzygnięcia a umowa od 10.2017-09.2022

Offline karington

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Pomógł? 2
  • WIELKOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NFZ
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #181 dnia: Czerwca 13, 2017, 19:04:55 pm »
W zakresie FIZJOTERAPII DOMOWEJ wymogiem jest posiadanie lekarza na 1/4 etatu.

W w/w zakresie realizuje się:
1. porada lekarska rehabilitacyjna w warunkach domowych
2. porada lekarska rehabilitacyjna kompleksowa w warunkach domowych
3. wizyta fizjoterapeutyczna w warunkach domowych
4. zabieg fizjoterapeutyczny w warunkach domowych

zgodnie z załącznikiem 1n zarządzenia nr 130/2016/DSOZ prezesa NFZ

w tym, że załączniku przy FIZJOTERAPII DOMOWEJ jest zawarty odnośnik do ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej, który potwierdza wymóg realizacji procedur, które wyżej wymieniłem.

Wymóg bezwzględny to posiadanie lekarza na 1/4 etatu.

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #182 dnia: Czerwca 13, 2017, 21:00:56 pm »
Generalnie po analizie zarządzeń, w stosunku do postępowań tegorocznych które zostały odwołane, zmieniło się brak wymogu specjalisty fizjoterapii do udzielania wizyty fizjoterapeutycznej. Punkty przyznawane ekstra tzw "rankingujące" zostały takie same,czyli jeśli ktoś wtedy pozyskał specjalistę to zyskuje bodajże 17 pkt dodatkowo.


Jeśli ktoś realizował rehabilitację w produkcie "Ośrodek rehabilitacji dziennej dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi do lat 18." to konkursu na ten produkt nie ma, wdrożony został nowy produkt opieki koordynowanej nad dziećmi z autyzmem do lat 18. realizowany w warunkach szpitalnych a więc takie ośrodki są do zamknięcia z dniem 30.09.2017 jak np. w moim przypadku.

Offline karington

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Pomógł? 2
  • WIELKOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NFZ
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #183 dnia: Czerwca 13, 2017, 21:11:51 pm »
Mam pytanie przedmówcy:

Czy to już jakieś sprowadzone - oficjalne informacje co do Ośrodków rehabilitacyjnych dziennych dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego?

Produkt o którym piszesz skierowany jest głównie dla dzieci autystycznych, jednak w w/w ośrodku realizowane były procedury dla całej gamy szeroko rozumianych zaburzeń rozwojowych.
Wydaje mi się, że to całkiem inny "produkt" i że konkursy na rehabilitację dzienną dla dzieci ruszą pod koniec wakacji.
Zbyt dużo jest takich Ośrodków/Oddziałów i teraz nagle miałoby to przestać istnieć. Trochę mało realne.
Zbędny byłby program "Za życiem", gdyby nagle taki zakres miałby przestać istnieć.

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #184 dnia: Czerwca 13, 2017, 21:20:00 pm »
Przy poprzednim konkursie powiedziano mi w NFZ, że konkursy na ośrodki nie są ogłoszone, ponieważ oczekują na ogłoszenie Ministra Zdrowia które świadczenia przejdą do tzw sieci szpitali.
Koordynowana opieka nad dziećmi z autyzmem oraz uszkodzeniami okołoporodowymi w ramach zakresu świadczenia kompleksowe, zawierają w sobie m.in. rehabilitację na łamach ośrodka dziennego właśnie realizowane jak dotychczas.
Myślę że nie ma się co łudzić, że jeszcze jakieś konkursy w tym zakresie ruszą bo dlaczego nie ogłosiliby ich równocześnie ? i po co powielać świadczenia skoro wprowadzono je do koordynowanej gdzie dzieci mają mieć zapewnionego asystenta rodziny, opiekę psychologiczno-logopedyczną i pełną koordynację w zakresie POZ->REH->PSY->SZP. Jedyną szansą jest że szpital posiadający taki produkt zwróci się o podwykonawstwo do takich ośrodków (będą współrealizatorami koordynatora), bo np. nie każdy szpital ma w strukturze oddział dla dzieci z zaburzeniami...

Offline karington

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Pomógł? 2
  • WIELKOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NFZ
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #185 dnia: Czerwca 13, 2017, 21:37:12 pm »
No w sumie racja.

Powiem Ci, że ja cały czas żyję nadzieją, że jednak ten zakres będzie istniał bo w miejscu gdzie pracuję to najważniejszy kontrakt. Najwięcej ludzi na nim pracuje.
A powiedz mi co w momencie gdy na przykład szpital nie będzie chciał prowadzić takiego zakresu? Po prostu nie mają go w swojej strukturze organizacyjnej?
Może się coś zmieni i ośrodki rehabilitacyjne będą mogły zakontraktować ten "nowy zakres" o którym piszesz?
Czy mógłbym Cię prosić o podesłanie jakieś linku gdzie mógłbym pocztać o tej nowej opiece koordynowanej? Czy to wchodzi w skład świadczeń odrębnie kontraktowanych?

Czy w razie pytań dotyczących zaburzeń wieku rozwojowego mogę też do Ciebie napisać prywatną wiadomość?

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #186 dnia: Czerwca 13, 2017, 23:27:52 pm »
Proszę link http://nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-322017dsoz,6574.html

Dokładnie jest to koordynowana opieka nad osobami z zaburzeniami rozwojowymi i np wyglada tak :"Umowa w zakresie KO-CZR zawierana jest ze świadczeniodawcą, który posiada zawartą z Funduszem umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju: opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień w zakresie: świadczenia psychiatryczne ambulatoryjne dla dzieci i młodzieży oraz realizującym świadczenia dedykowane osobom z autyzmem dziecięcym lub świadczenia dla osób z autyzmem dziecięcym lub innymi całościowymi zaburzeniami rozwoju, przez co najmniej 2 lata poprzedzające złożenie wniosku o zawarcie umowy"

Dla mnie też będzie to duża strata kontraktowa no i szkoda tych dzieciaczków. Szpital który nie będzie chciał po prostu nie będzie występował o zawarcie umowy. Ośrodki ambulatoryjne jak moj i twoj nie będą mogły startowac bo nie sa prowadzone w usługach szpitalnych. Jddyna możliwość to byc realizatorem koordynatora czyli szpitala, ale wtedy finansuje cię szpital czyli jak będzie opóźniał płatność to możesz co najwyżej popłakać w poduszkę no i z nfz nie masz nic wspólnego oprócz tego że mogą cię skontrolować.
Jasne napisać zawsze możesz
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2017, 23:31:28 pm wysłana przez C.M. Legionów w Lęborku »

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #187 dnia: Czerwca 14, 2017, 07:53:46 am »
To chyba jest ten sposób na likwidację kolejek...

Offline Slawek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 1
  • ŚOW NFZ
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #188 dnia: Czerwca 15, 2017, 18:53:17 pm »
U nas (ŚOW) do drugiego czerwca należało przesłać skany dokumentów potwierdzających zawód (fizjoterapia ambulatoryjna) - wczoraj o 15.40 został wysłany email:

"Witam czy w odniesieniu do świadczeniodawcy o numerze XXXX na pewno zostały przesłane scany wszystkich kwalifikacji w kontekście warunków  wymaganych do udzielania świadczeń w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej?"

Dyplom studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia nie wystarcza?
Oczywiście już nikt w NFZ nie odebrał telefonu a piąteczek mają wolny.

Offline karington

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Pomógł? 2
  • WIELKOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NFZ
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #189 dnia: Czerwca 17, 2017, 20:31:26 pm »
Bardzo dziękuję koledze z Lęborka za podesłanie materiałów informacyjnych oraz za odpowiedź na moje pytania.

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące zawierania kontraktów w rodzaju REHABILITACJA LECZNICZA.

Od kilku lat (jak dobrze kojarzę czterech) jest przepis, który mówi, że nie można posiadać tego samego sprzętu oraz tych samych pomieszczeń do realizacji kilku zakresów świadczeń. Podobnie rzecz się ma z personelem.
Czy mógłbym prosić o podesłanie paragrafu mówiącego o tym?

To znaczy w przypadku chęci zakontraktowania fizjoterapii domowej, fizjoterapii ambulatoryjnej i np. rehabilitacji ogólnoustrojowej to na każdy zakres muszę posiadać inny osobny sprzęt. Dobrze to rozumiem? Rozumiem też, że obejść tego jakoś nie da rady? :-)

W rozporządzeniu ministra zdrowia dotyczącym świadczeń gwarantowanych w zakresie rehabilitacji leczniczej przy zakresie rehabilitacja ogólnoustrojowa w ośrodku oddziale dziennym jest zapis, że gabinet kinezyterapii oraz fizykoterapii ma być w lokalizacji.
To czy w takim razie nie ma możliwości podpięcia całego sprzętu pod zakres fizjoterapii ambulatoryjnej co by znaczyło, że na tym zakresie sprzęt byłby podpięty do miejsca zgodnie z wymogiem a do celów realizacji zakresu rehabilitacja ogólnoustrojowa dzienna udostępnił bym sprzęt jako, że posiadam go w lokalizacji? Nie wiem, czy dobrze i zrozumiale to napisałem? Fakt faktem byłby to jeden i ten sam sprzęt.


Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #190 dnia: Czerwca 17, 2017, 22:47:29 pm »
Kolego karington bzdura. Nikigo nie byloby stac na zakup takiej ilości sprzętu by każda komórka miała niezależny. Ja np. Sprzęt z fizjo mam udostępniony jako w lokalizacji dla ośrodka rehabilitacji dziennej dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego. Także tylko kwestia sprawdzenia w którym zakresie jest wymagany sprzęt jako dostępny w miejscu,a w którym jako posiadany w lokalizacji. Czasem jest też wymagany tylko dostęp czyli umowa podwykonastwa. No i na podstawie tych informacji odpowiednio edytujesz harmonogram sprzętu by spełniać wymagania

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #191 dnia: Czerwca 17, 2017, 22:50:53 pm »
Co do sali kinezyterapii w zapisie jest iz powinna stanowic odrębne pomieszczenie ale ta sama sale jako odrębne pomieszczenie możesz wykazac zarowno w fizjoterapii i ośrodku dziennym, no chyba ze w warunkach koniecznych masz ze wymagane na wyłączność ale osobiście spotkalem tylko taki zapis w Aos dotyczący gabinetów zabiegowych dostępnych na dany procent czasu pracy danej poradni no i był to argument rankingujacy a nie wymagany.

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #192 dnia: Czerwca 26, 2017, 14:10:04 pm »
Podkarpacki NFZ definicja postępowania na fizjo od 1.10.2017 do 31.10.2017 ale w pozycjach oferty  jest tylko jeden miesiąc grudzień, pozostałych nie widać .... czy ktoś też tak ma ?
NFZ nie odbiera  :(
Monika

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #193 dnia: Czerwca 26, 2017, 14:30:19 pm »
ale które postępowanie? ja pobierałem plik KC_KO_Eksport_Definicji_Postepowania_09-17-000328_REH_05_1_05.1310.208.02_01_1_20170619144956.kch2
Mam cały IV kwartał.

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: Oferta Fizjo 2017
« Odpowiedź #194 dnia: Czerwca 26, 2017, 15:12:20 pm »
ale które postępowanie? ja pobierałem plik KC_KO_Eksport_Definicji_Postepowania_09-17-000328_REH_05_1_05.1310.208.02_01_1_20170619144956.kch2
Mam cały IV kwartał.

postępowanie nr    09-17-000347/REH/05/1/05.1310.208.02/01 powiat przeworski
Monika

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 91
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]