collapse

Reklama


Autor Wątek: Oferty 2017  (Przeczytany 35482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #105 dnia: Maja 18, 2017, 17:34:22 pm »
kilka zakresów, przedłużający bez zmian finansowych ale czas trwania umowy

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #106 dnia: Maja 18, 2017, 18:03:24 pm »
ok, źle napisałem - chodziło o rodzaj świadczeń. Rozumiem, że AOS? u nas przedlużyli na 3 miesiące

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #107 dnia: Maja 18, 2017, 18:42:59 pm »
Przed sekundą drogą mejlową aneks AOS przedłużający umowę do 30.06.2018r . Województwo pomorskie

Offline kangoo12

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 10
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #108 dnia: Maja 18, 2017, 19:46:53 pm »
W K-P OW również aneksy przedłużające aos do 30.06.2018r

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #109 dnia: Maja 18, 2017, 22:25:03 pm »
Przed sekundą drogą mejlową aneks AOS przedłużający umowę do 30.06.2018r . Województwo pomorskie
ok, ok, jestem przeziębiony, mam gorączkę, to i umiejętność czytania ze zrozumieniem spada :)

Offline emem

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 1
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #110 dnia: Maja 24, 2017, 19:34:44 pm »
Poruszę raz jeszcze temat, o którym wcześniej już pisaliście (chodzi o świadczenia STM - leczenie ogólnostomatologiczne)

Chodzi o odpowiedź w ankiecie na pytanie: ?Realizacja świadczeń zdrowotnych będących przedmiotem umowy bez udziału podwykonawców, z wyłączeniem prac techników dentystycznych oraz badań histopatologicznych?  otrzymaliśmy wezwanie do uzupełnienia braków które brzmi: "brak oświadczenia oferenta, że świadczenia RTG będą realizowane na posiadanym sprzęcie w miejscu udzielania świadczeń oraz brak oświadczenia o wykonywaniu usług w zakresie protetycznym w miejscu udzielania świadczeń"

I teraz tak: przychodnia MA 2 rtg i sama robi zdjęcia. Więc pierwsza część przejdzie. Druga część: przychodnia nie ma umowy z żadnym podwykonawcą, który ofertuje z NFZ i jeśli zajdzie potrzeba na wykonanie protezy to wykonuje to w zewnętrznym zakładzie z którym się rozlicza na fakturę.

Moje pytanie czy drugą część (wykonanie protetyki) można podciągnąć pod "wyłączenie techników dentystycznych" i odpowiedzieć na wezwanie do uzupełnienia braków w takim stylu:

Oświadczamy, że udzielono twierdzącej odpowiedzi (tzn: TAK) w ankiecie zawartej w ofercie nr xxx na pytanie: "Realizacja świadczeń zdrowotnych będących przedmiotem umowy bez udziału podwykonawców, z wyłączeniem prac techników dentystycznych oraz badań histopatologicznych" z uwagi na samodzielne wykonywanie świadczeń zdrowotnych w tym badań RTG za pomocą posiadanego sprzętu w miejscu udzielania świadczeń; oraz ze względu na wyłączenie techników dentystycznych wykonujących usługi w zakresie protetycznym.
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2017, 19:39:00 pm wysłana przez emem »

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #111 dnia: Maja 24, 2017, 19:41:53 pm »
Masz RTG to jesteś samodzielny, technik jest dopuszczalny.Trzeba tylko dołączyć oświadczenie o samodzielnym wykonywaniu umowy.
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2017, 21:40:29 pm wysłana przez cilazapril »
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #112 dnia: Maja 24, 2017, 21:37:46 pm »
w STM świadczenia ogólnostomatologiczne musisz mieć dostęp do RTG i protetyka. Zakładając że jakiś gabinet nie ma własnego RTG to powinien mieć 2 umowy na podwykonawstwo: RTG i protetyka. To ma być w formie umowy (również na SZOI i ma się znaleźć w ofercie a pisemna umowa bez cen ma być dołączona do oferty). Jeśli wszystko robi we własnym zakresie (w miejscu udzielania świadczeń - bez zlecania podwykonawcom) to nie ma żadnych umów, ale musi dać oświadczenie że umowę wykonuje całkowicie samodzielnie.

W zdecydowanej większości przypadków gabinety mają umowy z protetykami. Na to pytanie można było odpowiedzieć TAK jeśli posiada się własny RTG, ponieważ wyłączają techników dentystycznych. W tym przypadku nieważne było czy protezy robimy sami czy zlecamy podwykonawcy.

Natomiast podejrzewam że Ty nie dałeś żadnej umowy z podwykonawcą gdyż piszesz że nie masz żadnego podwykonawcy. Podwykonawca to właśnie ten "zewnętrzny zakład z którym rozliczasz się na fakturę". Skoro nie dałeś umowy na podwykonawstwo to zakładają że robisz wszystko samodzielnie - więc należało dać oświadczenie.

Odpowiedź w ankiecie jest prawdopodobnie ok. Problemem może być to że nie dołączyłeś umowy z podwykonawcą (protezy) ani nie wykazałeś tego w ofercie. Biorąc pod uwagę odrzucanie ofert za pomyłkowe odpowiedzi w ankiecie zastanawiałbym się co w takim przypadku będzie. Brak oświadczenia to chyba nie to samo co nieprawidłowo zrobiona oferta (nie wykazany podwykonawca)? Ale jak już widzimy co komisja to inne podejście...


A przy okazji. Ciekawe ile komisji będzie żądało oświadczenia w następującym przypadku: mam RTG i umowę z protetykiem. Przepisy wyraźnie mówią, że w przypadku braku podwykonawców oświadczenie że umowę będę wykonywał samodzielnie. Mam jednego podwykonawcę więc oświadczenia nie muszę dać. Ale podejrzewam że w takim przypadku i tak będą żądać oświadczenie że w zakresie RTG wykonuję samodzielnie...
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2017, 21:46:19 pm wysłana przez mpi »

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 821
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #113 dnia: Maja 25, 2017, 08:20:04 am »
Ale podejrzewam że w takim przypadku i tak będą żądać oświadczenie że w zakresie RTG wykonuję samodzielnie...

zgadza się. Oświadczenie i tak piszę się "z palca" bo wzoru nie ma. Ja zawsze robię wash&go i piszę:

"Oświadczam, że będę wykonywał umowę samodzielnie bez zlecenia podwykonawcom udzielenia świadczeń będących przedmiotem umowy.Dotyczy również wykonywania zdjęć RTG ? zdjęcia wykonywane będą samodzielnie"

za każdym razem jak jest konkurs -  cisza i spokój ;)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #114 dnia: Maja 25, 2017, 08:49:00 am »
Ale Ty piszesz o oświadczeniu na całość. Mi chodzi o sytuację jak mam jednego podwykonawcę - np. protetyka. Dajesz wtedy umowę z protetykiem oraz oświadczenie że w zakresie RTG samodzielnie?

Rozporządzenie wyraźnie mówi, że w przypadku braku podwykonawców daję oświadczenie. Mam co najmniej jednego więc nie daję oświadczenia tylko na RTG. Zresztą dlaczego bym miał dawać? A dlaczego nie muszę dawać że świadczenia ogólnostomatologiczne będę wykonywał samodzielnie? Bo się przyjęło że STM ma protetyków i RTG na podwykonawstwie? W mojej ocenie jest to nadinterpretowanie rozporządzenia. Albo nie mam ani jednego podwykonawcy i daję oświadczenie że całą umowę wykonuję samodzielnie, albo mam jednego podwykonawcę i nie daję żadnego oświadczenia.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2017, 08:50:34 am wysłana przez mpi »

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 821
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #115 dnia: Maja 25, 2017, 09:10:15 am »
Ale Ty piszesz o oświadczeniu na całość. Mi chodzi o sytuację jak mam jednego podwykonawcę - np. protetyka. Dajesz wtedy umowę z protetykiem oraz oświadczenie że w zakresie RTG samodzielnie?
dokładnie tak.
W ogóle powiem Wam że jak patrze wstecz na całą procedurę konkursową (na moim terenie już zakończoną) w rodzaju STM to włos mi się jeży na głowie - ile komisji tyle wersji interpretacji. Jak ma się w tym odnaleźć przeciętny świadczeniodawca - masakra - można się wyłożyć na byle "pierdółce" - masa rzeczy jest niejasna i nielogiczna - tragedia po prostu.

Offline emem

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 1
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #116 dnia: Maja 25, 2017, 09:17:07 am »
Dzięki wszystkim za odpowiedzi... Ale widzę że niestety zdania są podzielone.
Odesłać do NFZ oświadczenie o samodzielności to absolutnie żaden problem bo mam jeszcze kilka dni, ale bardziej mnie martwi fakt - że podciągają pod to wykonywanie protetyki w miejscu udzielania świadczeń - a w naszym przypadku wykonuje to zewnętrzna firma (czyli jakby nie patrzeć podwykonawca).... A przyznam szczerze, że myślałem że chodzi tutaj o RTG.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #117 dnia: Maja 25, 2017, 09:22:36 am »
Moim zdaniem źle do tego podchodzisz. Wyraźnie jest napisane : z wyłączeniem .......".
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #118 dnia: Maja 25, 2017, 09:26:52 am »
Moim zdaniem źle do tego podchodzisz. Wyraźnie jest napisane : z wyłączeniem .......".

Ale zrozum - oni nie nawiązują do ankiety. Nawiązanie do ankiety zasugerował emem

Chcą oświadczenia ponieważ taki jest wymóg. Jeśli emem nie dał żadnej umowy z podwykonawcą to znaczy że całość (RTG i protezy) robi samodzielnie (a prawdopodobnie nie dał, gdyż po pierwszym poście uważam, że nie rozumiał iż ten zakład któremu zleca wykonanie protez to właśnie podwykonawca). Komisja jak zobaczyła że nie ma ani jednej umowy z podwykonawcą to zaczęła szukać czy jest oświadczenie o samodzielnym wykonywaniu umowy. Nie ma więc pewnie tego żądają.

No chyba że emem dał takie oświadczenie rzem z ofertą?

I teraz jest w trudnym punkcie. Da oświadczenie - skłamie, wyjaśni że przez pomyłkę nie dał do oferty podwykonawcy - trudno powiedzieć jak się zachowają i czy nie odrzucą oferty.

Chyba najlepiej wcześniej zadzwonić do nich i zadać pytania "hipotetyczne" :) Może najlepiej by było zatrudnić protetyka? :)

Offline emem

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 1
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #119 dnia: Maja 25, 2017, 09:35:33 am »
Do oferty - oświadczenia nie dałem - dlatego go żądają.
Protetyka nie mam. Nie mam maszyn do zalewania akrylem itd.
My na miejscu pobieramy odcisk w masie - masa idzie do protetyka. Proteza wraca i lekarz ją "dopracowuje".
Pytanie w ankiecie zawiera "z wyłączeniem prac techników......" więc odpisuję w oświadczeniu że udzielono odpowiedzi twierdzącej z uwagi na fakt wykonywanie prac protetycznych przez techników.
Trzymać kciuki ;)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 91
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]