collapse

Reklama


Autor Wątek: Oferty 2017  (Przeczytany 35566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #120 dnia: Maja 25, 2017, 09:38:50 am »
Dlaczego się cały czepiasz tej ankiety. Czy w wezwaniu pytają Cie o ankietę?

Offline emem

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 1
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #121 dnia: Maja 25, 2017, 09:43:55 am »
Dlaczego się cały czepiasz tej ankiety. Czy w wezwaniu pytają Cie o ankietę?

Ale w ich piśmie jest: ""brak oświadczenia oferenta, że świadczenia RTG będą realizowane na posiadanym sprzęcie w miejscu udzielania świadczeń oraz brak oświadczenia o wykonywaniu usług w zakresie protetycznym w miejscu udzielania świadczeń"

A protetycznych usług na miejscu nie będę udzielał tylko na zewnątrz....

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #122 dnia: Maja 25, 2017, 09:49:08 am »
OK, już myślałem że może czegoś nie napisałeś a ja sobie dopowiedziałem.
Więc dobrze zakładam: NIE PYTAJĄ O ANKIETĘ i NA RAZIE ICH TO NIE INTERESUJE.

Żebyś łatwiej zrozumiał - wyobraź sobie że w ofertach nie było ankiet. Rozporządzenie określa jak ma wyglądać oferta. Oprócz danych personelu, miejsc wykonywania świadczeń itp itd masz dać informacje o podwykonawcach i dołączyć umowy z tymi podwykonawcami. Jeśli masz podwykonawców.
Jeśli podwykonawców nie masz to musisz złożyć odpowiednie oświadczenie. I nawet gdyby nie było ankiet to i tak dziś byś dostał to wezwanie.

Nie dałeś ani umowy z podwykonawcą ani oświadczenia. Komisja założyła że jeśli nie dałeś umowy to protezy robisz samodzielnie i zapomniałeś dołożyć oświadczenia.

Ale ty nie zapomniałeś dać oświadczenie tylko w ofercie nie wykazałeś podwykonawcy na protetykę. I to tu jest problem.

Bo zapomnieć dołożyć oświadczenie to zupełnie coś innego niż źle zrobić ofertę.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #123 dnia: Maja 25, 2017, 23:12:24 pm »
Jaśniej się chyba nie da, nawet ja blondyn wszak ciemny ale zrozumiałem  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #124 dnia: Lipca 08, 2017, 13:34:04 pm »
Robiłem trochę ofert i nie mogę się pogodzić z taką głupotą, MZ z 5.08.2016, par. 5 pkt. 2 "Oferent, który zadeklarował spełnianie określonego warunku podlegającego ocenie, jest obowiązany go spełniać dodatkowo ponad warunki realizacji świadczeń określone w rozporządzeniach wydanych na podstawie art. 31d ustawy o świadczeniach."
Może mam słabą pamięć i nie pamiętam ale dawniej tak chyba nie było, teraz dochodzi do takiej sytuacji: np. wymagane jest 1/4 etatu lekarza spec (z gwarantowanych) a dodatkowo oceniane 1/2 etatu i aby załapać się na te punkty należy mieć 3/4 etatu. I dopiero wtedy można zaznaczyć w ankiecie 1/2 etatu.
Idąc tym tokiem myślenia skoro wymagany jest czas pracy poradni 5 h a dodatkowo oceniane 10h to poradnia powinna pracować 15h dziennie (jeśli chodzi o czas pracy to może jest to trochę inaczej sformułowane i tego na szczęście tak nie interpretują).
To prowadzi do bardzo dziwnych skutków, niejasności interpretacyjnych, patologii i grozi rozstrojem nerwowym przy lekturze rozporządzeń. Wystarczy że ustawodawca nie jest precyzyjny i nie wyraża się jasno w poszczególnych rozporządzeniach to teraz do tego dochodzi bałagan przy próbie krzyżowej interpretacji obu dokumentów.
Z tego co przeglądałem odwołania to trochę ludzi się na to złapało i w sumie się nie dziwię.

Offline rehab

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 2
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #125 dnia: Lipca 19, 2017, 15:25:18 pm »
Wotam mam pytane podczas skladania oferty wyskakuje mi  blad : brak przypisania komórki/ jednostki organizacyjnej do przedsiebiorsywa w profilu swiadczeniodawcy pomimo tego,ze komorka jest wpisana i data tez jest dobra

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #126 dnia: Lipca 24, 2017, 22:13:12 pm »
Wiesz kumpela startowała na Rehabilitacyjną lekarską na 2 etaty (25h) - dostała 1000pkt na miesiąc czyli max 9h tygodniowo by lekarz styknął - niestety nie w ankiecie było zaznaczone do rankingu i lekarz musi siedzieć 25h tygodniowo... ktoś ma jakiś pomysł jak to przeskoczyć ?

Robiłem trochę ofert i nie mogę się pogodzić z taką głupotą, MZ z 5.08.2016, par. 5 pkt. 2 "Oferent, który zadeklarował spełnianie określonego warunku podlegającego ocenie, jest obowiązany go spełniać dodatkowo ponad warunki realizacji świadczeń określone w rozporządzeniach wydanych na podstawie art. 31d ustawy o świadczeniach."
Może mam słabą pamięć i nie pamiętam ale dawniej tak chyba nie było, teraz dochodzi do takiej sytuacji: np. wymagane jest 1/4 etatu lekarza spec (z gwarantowanych) a dodatkowo oceniane 1/2 etatu i aby załapać się na te punkty należy mieć 3/4 etatu. I dopiero wtedy można zaznaczyć w ankiecie 1/2 etatu.
Idąc tym tokiem myślenia skoro wymagany jest czas pracy poradni 5 h a dodatkowo oceniane 10h to poradnia powinna pracować 15h dziennie (jeśli chodzi o czas pracy to może jest to trochę inaczej sformułowane i tego na szczęście tak nie interpretują).
To prowadzi do bardzo dziwnych skutków, niejasności interpretacyjnych, patologii i grozi rozstrojem nerwowym przy lekturze rozporządzeń. Wystarczy że ustawodawca nie jest precyzyjny i nie wyraża się jasno w poszczególnych rozporządzeniach to teraz do tego dochodzi bałagan przy próbie krzyżowej interpretacji obu dokumentów.
Z tego co przeglądałem odwołania to trochę ludzi się na to złapało i w sumie się nie dziwię.

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Oferty 2017
« Odpowiedź #127 dnia: Lipca 25, 2017, 07:54:19 am »
Jeśli jest zaznaczone w ofercie/ankiecie i jest ten punkt, że spełnia od dnia związania ofertą to nie przeskoczysz tego, bo spełniać musisz. Albo przeskoczysz... do pierwszej kontroli gdy nie zastaną lekarza. Tym bardziej że był to warunek rankingujący

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 113
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 10
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9303 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]