collapse

Reklama


Autor Wątek: Elektroniczna dokumentacja medyczna  (Przeczytany 10668 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Elektroniczna dokumentacja medyczna
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 26, 2017, 22:34:57 pm »
W sumie @mpi może mieć rację. Znam ludzi, którzy niby prowadzą EDM, ale nie mają opcji eksportu do XML wg krajowej implementacji HL7 albo nie robią kopii.

Offline Slawek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 1
  • ŚOW NFZ
Odp: Elektroniczna dokumentacja medyczna
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 27, 2017, 15:40:16 pm »
@Sławek: a czy ten urządas znał ten przepis?

Cytuj
§ 1. Dokumentacja medyczna, zwana dalej ?dokumentacją?, jest prowadzona w postaci elektronicznej lub w postaci papierowej.
za http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20150002069

Ten urzędnik to z NFZ?

No właśnie "LUB" - dla mnie oznacza to papier i EDM - gdyby było "ALBO" to wszystko jasne.

Tak, urzędnik z NFZ, nawet prawnik nie pomógł z rodziny.
Kara była za nieprowadzenie wykazu świadczeń w wersji papierowej.
Do EDM nie było zastrzeżeń.

Po prosu kabaret - uznaniowość urzędasów przekracza wszelkie granice.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Elektroniczna dokumentacja medyczna
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 27, 2017, 19:48:28 pm »
Lub można porównać do operatora logicznego (w programowaniu) OR czyli co najmniej jeden warunek musi zostać spełniony (mogą być też spełnione wszystkie warunki).

Pisząc, że do kina pójdzie Jaś lub Małgosia oznacza, że do kina może pójść:
a) Jaś,
b) Małgosia,
c) oboje.

Gdybyśmy napisali, że do kina pójdzie Jaś albo Małgosia, oznaczałoby to, że do kina pójdzie:
a) Jaś
b) Małgosia
ale na pewno nie pójdą razem.

W mojej opinii prowadząc EDM mogę, ale nie muszę prowadzić dokumentacji papierowej.

Pomimo tego, że wielokrotnie odnosiłem się do urzędniczej inteligencji, dalej uważam że kara była za coś innego. Mało osób wie, że jest różnica pomiędzy lub i albo, ale jak już ktoś się dowie to albo zrozumie i wie o co chodzi, albo nie zrozumie, zapomni i dalej będzie traktował na równi te dwa spójniki
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2017, 19:51:15 pm wysłana przez mpi »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Elektroniczna dokumentacja medyczna
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 27, 2017, 20:24:45 pm »
W mojej opinii prowadząc EDM mogę, ale nie muszę prowadzić dokumentacji papierowej.
O ile dobrze pamiętam, ostatnia zmiana ustaw o EDM wprowadzała poza przesunięciem terminu zmianę interpretacji czy musimy prowadzić EDM też papierowo - jak system spełniał wymagania, nie trzeba mieć papieru, wcześniej trzeba było mieć też papier.

Jak chodzi o spójniki w podejściu czy to informatycznym czy matematycznym (raczej obydwa są takie same) czy życiowym (tu różnie bywa), to jak na przykładzie (może już gdzieś o tym pisałem): pani z komisji konkursowej w jednym z NFZ uznała, że zmienia odpowiedź na pytanie z tak na nie (pytanie o rejestrację online), bo nie może znaleźć linka w googlach w wyszukiwaniu po nazwie podmioty i słowach rejestracja online. A ja się pytam o co "kam an" - gdzie ktokolwiek pisał o googlach (nie jest to jedyna wyszukiwarka na świecie), słowo pozycjonowanie tejże osobie raczej też nie znane (też w wytycznych nic nie było), a samo pytanie było zamknięte - tak/nie. Osoba ta wkurzyła wiele osób nie tylko pod kątem tego pytania. Weź jej wytłumacz zależności lub/albo/i. Szkoda słów...
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Elektroniczna dokumentacja medyczna
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 27, 2017, 20:39:01 pm »
Od rozporządzenia z 2010 brzmienie tego paragrafu jest taka sama - chyba że jakieś inne przepisy coś mieszały w tej sprawie.

Z tą panią z komisji to nieźle. Tylko że dlatego że każdy machnie ręką i nic z tym nie robi to takie głupiomądre osoby pracują w urzędach.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Elektroniczna dokumentacja medyczna
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 27, 2017, 20:57:17 pm »
Z tym wykazem świadczeń to nie chodziło przypadkiem o księgę przyjęć, z której informatyzacją od zawsze jest problem bo to dokument podpisywany przez wiele osób?

@09061303: czyżby księstwo nr 14?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Elektroniczna dokumentacja medyczna
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 27, 2017, 21:39:55 pm »
9.
Komisja ambu nie robiła żadnych problemów, komisja domowej w tejże osobie - a jakże. Informacje takowe telefonicznie sama bez niczyjej inwencji przekazała kilku świadczeniodawcom, z którymi mam kontakt. Na koniec miała wysłać maila - mail wysłał ktoś inny i na temat rejestracji nie było ani słowa.
Jakby było inaczej, to zachęcałbym po wszystkim do składania odwołania.
Ogólnie mali boją się za dużo polemizować, duzi, których znam nie składali w tym zakresie ofert.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline dbfr

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 3
    • Blog o rozwiązaniach informatycznych dla branży medycznej
Odp: Elektroniczna dokumentacja medyczna
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 29, 2017, 17:20:33 pm »


Aktualizacja dat: http://www.bip.mz.gov.pl/ogloszenia/reguly-tworzenia-elektronicznej-dokumentacji-medycznej/komunikat-dotyczacy-regulacji-prawnych-w-zakresie-elektronicznej-dokumentacji-medycznej-2/

PieTrzaK:
1. Nie. Sama placowka musi spełniać szereg wymagań odnośnie przetwarzania danych osobowych i medycznych. Są w tym zakresie rekomendacje CSIOZ (http://www.mz.gov.pl/rozwoj-i-inwestycje/komunikaty/wytyczne-i-rekomendacje-dotyczace-bezpiecznego-przetwarzania-edm/- ta wersja byla aktualizowana, nie moge teraz znalezc tego linku ale mam ją w swoich dokumentach). Zaglądaj na bloga - będę o tym pisał szczegółowo. Wygląda to strasznie ale dla maleńkiego podmiotu można to zrobić bezpiecznie i tanio.
2. Archiwizacja wg przepisów byc musi. Ale to nie problem przy odpowiednim podejsciu do profesjonalnego przejscia na edm.

http://itwmedycynie.pl - Blog o rozwiązaniach IT dla branży medycznej

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 39
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]