collapse

Reklama


Autor Wątek: SIMP - Kilka pytań o CHUK  (Przeczytany 12120 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
SIMP - Kilka pytań o CHUK
« dnia: Lutego 27, 2017, 22:27:31 pm »
Hej,

nie miałem wcześniej do czynienia z SIMP a chcę teraz zabrać się za program profilaktyczny CHUK i mam w związku z tym trzy (na razie) pytania.
1. Pamiętam, że kiedyś na forum czytałem, że ustawia się wysyłkę listów do pacjentów z informacją o badaniu. Rozumiem, że pomyliłem programy albo NFZ czy kto tam odpowiada za SIMPa wycofał się z tej funkcjonalności?
2. Wygenerowałem w simp listę pacjentów uprawnionych do badania. Niestety lista ta zawiera tylko imię, nazwisko i adres pacjenta. Czy jest możliwość wygenerowania tej listy z peselem? Tak naprawdę to najbardziej zależy mi na telefonie do pacjenta (łatwiej, szybciej i pewniej umówić wizytę w ten sposób), ale mając pesel jestem w stanie przypisać numer telefonu z bazy pacjentów PPSa.
3. Czy wystarczy, że w dniu pierwszej wizyty sprawdzę w eWUŚ za pomocą PPSa uprawnienie pacjenta do świadczeń, tak aby mógł dopiero w innym dniu wprowadzić wizytę do SIMP?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: SIMP - Kilka pytań o CHUK
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 27, 2017, 22:39:52 pm »
nie miałem wcześniej do czynienia z SIMP a chcę teraz zabrać się za program profilaktyczny CHUK i mam w związku z tym trzy (na razie) pytania.

Ja też jeszcze CHUK w SIMPie nie robiłem (przymierzam się) ale od lat grzebię się z cytologią więc coś podpowiedzieć moge.

Cytuj
1. Pamiętam, że kiedyś na forum czytałem, że ustawia się wysyłkę listów do pacjentów z informacją o badaniu. Rozumiem, że pomyliłem programy albo NFZ czy kto tam odpowiada za SIMPa wycofał się z tej funkcjonalności?

Dawno i nieprawda ;-)
dla CHUK chyba w ogóle tego nie było a dla cytologii wysyłkę robiła jakaś instytucja która przestała istnieć i od jakichś 2 lat wysyłki nie ma (tak mi ostatnio Pani w NFZ tłumaczyła)

Cytuj
2. Wygenerowałem w simp listę pacjentów uprawnionych do badania. Niestety lista ta zawiera tylko imię, nazwisko i adres pacjenta. Czy jest możliwość wygenerowania tej listy z peselem? Tak naprawdę to najbardziej zależy mi na telefonie do pacjenta (łatwiej, szybciej i pewniej umówić wizytę w ten sposób), ale mając pesel jestem w stanie przypisać numer telefonu z bazy pacjentów PPSa.

Jedynie na liście Osoby z listy POZ masz PESEL ale tej listy nie da się zrzucić do pliku ani wydrukować.. trzeba by się bawić filtrami, żeby wybrać to co nas interesuje i zrzucać każdą stronę ręcznie do excela.. :-/

Cytuj
3. Czy wystarczy, że w dniu pierwszej wizyty sprawdzę w eWUŚ za pomocą PPSa uprawnienie pacjenta do świadczeń, tak aby mógł dopiero w innym dniu wprowadzić wizytę do SIMP?

W przypadku cytologii to działa tak, że w dniu wizyty jak dodajemy badanie i wypełniamy ankietę to ewuś się sprawdza w SIMPie automagicznie.
Jeżeli się okaże, że było czerwone albo sprawdzenie się nie powiodło (z powodu błędu połączenia np) to trzeba dopisać jakąś podstawę uprawnienia.
Mi się zdarzyło, że dopisywałem ewusia sprawdzonego w PPSie bodajże jako inny dokument w nazwie - sprawdzenie ewuś w programie świadczeniodawcy i podałem kod autoryzacji i przeszło to przez rozliczenia.
Same ułatwienia jak widzisz ;-)

Pozdrawiam

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: SIMP - Kilka pytań o CHUK
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 27, 2017, 23:21:29 pm »
Nie wierzę, że to się dzieje naprawdę.
Jak wygenerujemy listę objętych wszystkimi programami profilaktyki a nie tylko CHUK to ta lista zawiera pesel a nawet numer telefonu (ale nie wiem skąd go bierze bo jest ich niewiele a poza tym ja znajduje się na tej liście a mojego numeru nie ma a w PPSie jest wpisany), ale już bez danych adresowych :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 821
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: SIMP - Kilka pytań o CHUK
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 28, 2017, 08:49:07 am »
Bardzo proszę.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: SIMP - Kilka pytań o CHUK
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 28, 2017, 10:19:53 am »
Potwierdzam, że z tą listą to kiepsko bo nie ma PESEL-u
Edward z Kętrzyna

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: SIMP - Kilka pytań o CHUK
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 28, 2017, 10:28:02 am »
Edward_B, tak jak napisałem w poprzednim poście, można skorzystać z drugiej listy gdzie pesele są a dzięki nim resztę potrzebnych danych (adres, zamieszkania, telefon czy lekarza) można bez problemu wyciągnąć już z naszej własnej bazy.

wojciech.re, dzięki. Już wcześniej byłem w posiadaniu tego opracowania, ale na pewno komuś jeszcze się przyda.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: SIMP - Kilka pytań o CHUK
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 29, 2017, 16:35:06 pm »
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy wizyty związane z profilaktyką CHUK (u pielęgniarki a potem u lekarza) sprawozdajecie oprócz SIMPa również do NFZ? Jeżeli tak to jak? Myślę, że to istotne zwłaszcza w kwestii całkowitego przejścia na EDM.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: SIMP - Kilka pytań o CHUK
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 16, 2017, 11:48:13 am »
Skoro nikt nie odpowiedział na pytanie z poprzedniego posta to może teraz się uda.

W SIMP poziom cholesterolu LDL oblicza się automatycznie na podstawie wpisanych wartości chlesterolu całkowitego, HDL i trójglicerydów. Niestety miałem już kilka razy, że obliczony poziom LDL miał się nijak do wartości rzeczywistych. Czy spotykaliście się u Was z takimi przypadkami? Jeżeli tak to co wtedy robicie?
Wiem, że jak się wpisze naprawdę wysoką wartość trójglicerydów to wtedy SIMP pozwala na ręczne wpisanie LDL, ale co w sytuacji kiedy poziom trójglicerydów aż tak wysoki nie jest?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: SIMP - Kilka pytań o CHUK
« Odpowiedź #8 dnia: Września 20, 2017, 11:11:17 am »
Kolejny mój post pod postem, ale może teraz się uda. Czy ostatnim a zarazem obowiązującym wzorem Karty badania profilaktycznego w profilaktyce chorób układu krążenia jest załącznik nr 4 do zarządzenia 122 z 2016 roku? Jeżeli tak czy nie uważacie, że jest on trochę wybrakowany?
Wg mnie jest miejsce na wpisanie tylko jednego pomiaru ciśnienia podczas każdej wizyty zamiast dwóch.
Nie można wybrać, że pacjenta skierowano na edukację i miejsca na wpisanie danych edukatora.
Nie ma miejsca na wpisanie czego dotyczyła edukacja.
Oczywiście te dane należy wprowadzić w SIMP a nie ma ich na formularzu. Na formularzu możemy wybrać "kolejna wizyta po upływie roku", ale w simpie tej opcji nie ma.
Na formularzu brakuje też miejsca na podpis pacjenta pod zaleceniami dla niego.
Wszystkie te brakujące rzeczy były na poprzednim formularzu, a teraz ich brak.

Jak u Was do tego podchodzicie? Korzystacie ze starego formularza? zmodyfikowaliście nowy dodając brakujące elementy a może jeszcze inaczej?

edit:
podobno kolejne zarządzenie (124 z 2016) anulowało m. in. ten nowy wzór.
« Ostatnia zmiana: Września 20, 2017, 12:54:13 pm wysłana przez Michał »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 92
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]