Aplikacje NFZ > SIMP

SIMP - Kilka pytań o CHUK

(1/2) > >>

Michał:
Hej,

nie miałem wcześniej do czynienia z SIMP a chcę teraz zabrać się za program profilaktyczny CHUK i mam w związku z tym trzy (na razie) pytania.
1. Pamiętam, że kiedyś na forum czytałem, że ustawia się wysyłkę listów do pacjentów z informacją o badaniu. Rozumiem, że pomyliłem programy albo NFZ czy kto tam odpowiada za SIMPa wycofał się z tej funkcjonalności?
2. Wygenerowałem w simp listę pacjentów uprawnionych do badania. Niestety lista ta zawiera tylko imię, nazwisko i adres pacjenta. Czy jest możliwość wygenerowania tej listy z peselem? Tak naprawdę to najbardziej zależy mi na telefonie do pacjenta (łatwiej, szybciej i pewniej umówić wizytę w ten sposób), ale mając pesel jestem w stanie przypisać numer telefonu z bazy pacjentów PPSa.
3. Czy wystarczy, że w dniu pierwszej wizyty sprawdzę w eWUŚ za pomocą PPSa uprawnienie pacjenta do świadczeń, tak aby mógł dopiero w innym dniu wprowadzić wizytę do SIMP?

PiotrSz:

--- Cytat: Michał w Lutego 27, 2017, 22:27:31 pm ---nie miałem wcześniej do czynienia z SIMP a chcę teraz zabrać się za program profilaktyczny CHUK i mam w związku z tym trzy (na razie) pytania.

--- Koniec cytatu ---

Ja też jeszcze CHUK w SIMPie nie robiłem (przymierzam się) ale od lat grzebię się z cytologią więc coś podpowiedzieć moge.


--- Cytuj ---1. Pamiętam, że kiedyś na forum czytałem, że ustawia się wysyłkę listów do pacjentów z informacją o badaniu. Rozumiem, że pomyliłem programy albo NFZ czy kto tam odpowiada za SIMPa wycofał się z tej funkcjonalności?

--- Koniec cytatu ---

Dawno i nieprawda ;-)
dla CHUK chyba w ogóle tego nie było a dla cytologii wysyłkę robiła jakaś instytucja która przestała istnieć i od jakichś 2 lat wysyłki nie ma (tak mi ostatnio Pani w NFZ tłumaczyła)


--- Cytuj ---2. Wygenerowałem w simp listę pacjentów uprawnionych do badania. Niestety lista ta zawiera tylko imię, nazwisko i adres pacjenta. Czy jest możliwość wygenerowania tej listy z peselem? Tak naprawdę to najbardziej zależy mi na telefonie do pacjenta (łatwiej, szybciej i pewniej umówić wizytę w ten sposób), ale mając pesel jestem w stanie przypisać numer telefonu z bazy pacjentów PPSa.

--- Koniec cytatu ---

Jedynie na liście Osoby z listy POZ masz PESEL ale tej listy nie da się zrzucić do pliku ani wydrukować.. trzeba by się bawić filtrami, żeby wybrać to co nas interesuje i zrzucać każdą stronę ręcznie do excela.. :-/


--- Cytuj ---3. Czy wystarczy, że w dniu pierwszej wizyty sprawdzę w eWUŚ za pomocą PPSa uprawnienie pacjenta do świadczeń, tak aby mógł dopiero w innym dniu wprowadzić wizytę do SIMP?

--- Koniec cytatu ---

W przypadku cytologii to działa tak, że w dniu wizyty jak dodajemy badanie i wypełniamy ankietę to ewuś się sprawdza w SIMPie automagicznie.
Jeżeli się okaże, że było czerwone albo sprawdzenie się nie powiodło (z powodu błędu połączenia np) to trzeba dopisać jakąś podstawę uprawnienia.
Mi się zdarzyło, że dopisywałem ewusia sprawdzonego w PPSie bodajże jako inny dokument w nazwie - sprawdzenie ewuś w programie świadczeniodawcy i podałem kod autoryzacji i przeszło to przez rozliczenia.
Same ułatwienia jak widzisz ;-)

Pozdrawiam

Michał:
Nie wierzę, że to się dzieje naprawdę.
Jak wygenerujemy listę objętych wszystkimi programami profilaktyki a nie tylko CHUK to ta lista zawiera pesel a nawet numer telefonu (ale nie wiem skąd go bierze bo jest ich niewiele a poza tym ja znajduje się na tej liście a mojego numeru nie ma a w PPSie jest wpisany), ale już bez danych adresowych :)

wojciech.re:
Bardzo proszę.

Edward_B:
Potwierdzam, że z tą listą to kiepsko bo nie ma PESEL-u

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej