collapse

Reklama


Autor Wątek: PPS i ADMED  (Przeczytany 5313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
PPS i ADMED
« dnia: Lutego 23, 2017, 17:53:41 pm »
Witam
Mam takie pytanie
Czy jest możliwe zainstalowanie PPsa i Admeda na jednym komputerze. Tak wiem ,że zalecają na dwóch różnych ze względów bezpieczeństwa(Chcę mieć te programy na jednym w celach testowych)  Czy technicznie da się to zrobić. W wątkach z forum doczytałem ,że na bazie Oracle jest to możliwe .A jak to jest z bazą Firebird.  Najpierw instalacja PPsa a potem Admed. Czy nie ma kolejność znaczenia. Problem w tym ,że po instalacji  Admeda, PPs nie widzi bazy danych i nie można go uruchomić.
Pozdrawiam

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: PPS i ADMED
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 23, 2017, 19:05:10 pm »
A virtualka nie rozwiąże sprawy?

Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: PPS i ADMED
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 23, 2017, 19:09:16 pm »
Wg mnie może stać to na jednej maszynie - patrząc oczywiście technicznie. W przypadku Firebirda są to po prostu dwa oddzielne katalogi, wewnątrz nich oddzielne pliki baz dla PPSa i Admeda. PPS z Admedem komunikuje się przez kspltunel czyli nie powinno być raczej problemu. Sprawdź czy przy instalacji Admeda nie przeinstalowuje Ci się Firebird albo nie zostaje z jakiegoś powodu skasowany użytkownik PPSa w Firebirdzie (program gsec). Tylko to mi przychodzi do głowy, że może coś psuć.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Kor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
Odp: PPS i ADMED
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 23, 2017, 19:29:16 pm »
Dzięki bardzo za informację.
Udało się to zainstalować. Pierwszy Admed  ,PPs jako drugi (inaczej nie dałem rady) I teraz pytanie jak to razem zsynchronizować. W module EDM PPsa jest taka zakładka "konfiguracja modułu EDM "  - archiwizacja dokumentów . Co tam konkretnie wpisać . Jeśli byłoby to w sieci, to pewnie adres IP komputera z admedem.  Jest tam też zakładka "inne" w której można wpisać ścieżkę do konkretnego katalogu. Tylko którego ? W admedzie nie ma zbyt dużo możliwości konfiguracji.Co prawda podaje się tam źródła danych,ale bez szczegółów ,tylko nazwa w stylu : PPs . A ten programik: kspltunel działa automatycznie czy też wymaga konfiguracji?
Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: PPS i ADMED
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 23, 2017, 21:26:17 pm »
O ile pamiętam w tunelu podać można port na którym działa i zainstalować go ewentualnie jako usługę. Później w module EDM podajesz ten port i IP komputera, na którym on słucha - jak jest jeden komputer, to dajesz IP tego komputera (localhost powinno też zadziałać).
W PPSowej instrukcji do EDMa jest napisane, że "Szczegóły instalacji programu KS-ADMED oraz KSPLTunel zawiera osobna instrukcja". Chyba chodzi im o pdfa, który jest w katalogu Admeda już po jego zainstalowaniu, ale w nim nie ma na temat tunela praktycznie nic.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Kor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
Odp: PPS i ADMED
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 23, 2017, 23:12:16 pm »
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Mam jeszcze jeden problem. Plik licencji który otrzymałem od Kamsoftu wrzucam bezpośrednio do katalogu z admedem. (plik .ktl ) Niestety wyświetla komunikat :dane nie zostały przesłane do archiwizacji - brak pliku licencji w katalogu Admed. Czy ten plik ma być umieszczony w jakimś specjalnym katalogu.
Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: PPS i ADMED
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 23, 2017, 23:46:29 pm »
Ten plik ma siedzieć w głównym katalogu Admeda - tam gdzie plik wykonywalny programu. Sprawdź czy w tej licencji masz wpis na admeda (kolumna SBPR powinna mieć wartość KS-ADMED w jednym z wierszy) i czy data asysty jest obowiązująca (dla tego wiersza kolumna DTAS). Mi się zdarzyło już z dwa razy przy przedłużaniu licencji na admeda, ale w przypadku Somedu, dostać tylko licencję na Somed.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Kor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
Odp: PPS i ADMED
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 24, 2017, 15:19:57 pm »
Programy działają, widzą się nawzajem. Licencja też już na miejscu ( wystarczył tradycyjny restart kompa ,mój błąd) .Napotkałem jednak na kolejny problem. Z modułu EDM, nie wysyła  do Admeda pacjentów którzy mają w dokumentacji zeskanowane pliki np.wyniki badań czy skierowanie. Pacjentów u których nie ma dodatkowych załączników . Czyli mają samą historię choroby czy wykonane zabiegi wysyła bez problemu. Z poziomu Admeda można to ładnie zobaczyć i wygenerować plik xml. Ogólnie moduł EDM coś kiepsko odsługuje skaner ,nie widzę możliwości skanowania dwustronnego itp. Próbowałem na plikach jpg pdf i nic.Jak tylko dołożę dokumentację zewnętrzną to nie wysyła mi pacjenta do archiwizacji. Może pliki za duże? Ale PDF mają 460kb. To chyba nie jest tak dużo.
Pozdrawiam

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: PPS i ADMED
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 19, 2017, 19:24:48 pm »
W końcu dostałem licencję ale przy próbie archiwizacji z PPSa, pojawia się komunikat: Wystąpił problem z odczytem licencji programu KS-ADMED.
U mnie licencja ma nazwę K_nr klienta_.ktl może trzeba zmienić jej nazwę? W samej licencji kolumna SBPR i DTAS wyglądają na prawidłowe. Restart nie pomógł.

Offline artstom

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 351
  • Pomógł? 12
  • Lubelski Oddział Wojewódzki
Odp: PPS i ADMED
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 20, 2017, 10:21:19 am »
nie wiem czy to ma znaczenie ale a pps plik licencji ma .xml a nie ktl

Offline artstom

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 351
  • Pomógł? 12
  • Lubelski Oddział Wojewódzki
Odp: PPS i ADMED
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 20, 2017, 10:22:54 am »
i spróbuj zaimportować plik licencji a nie wrzucać go do katalogu

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: PPS i ADMED
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 21, 2017, 09:24:08 am »
nie wiem czy to ma znaczenie ale a pps plik licencji ma .xml a nie ktl

Licka do ADMEDa to KTL!
Plik z nazwą jaką ma nalezy skopiować do katalogu w którym zainstalowany jest ADMED na serwerze
U mnie to zadziałało! Wcześniej był komunikat jak u kolegi.

Pozdrawiam

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: PPS i ADMED
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 22, 2017, 19:36:48 pm »
Gdy nie ma pliku licencji w katalogu ADMEDa to pojawia błąd o braku licencji, jak wrzucę plik to jest inny komunikat o problemie z odczytem pliku licencji, czyli sam plik widzi.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 87
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]