Komunikaty i informacje > Narodowy Fundusz Zdrowia

Weryfikacje - 10 lat?

(1/2) > >>

bonux86:
Witam, szukam przepisu, który mówi o możliwości weryfikowania świadczeń przez NFZ przez 10 lat.

Z góry dziękuje
Krzysiek

marek_piw:
Skoro korygują 10 lat to może zapłacą za nadwykonania z 10 lat

mpi:
Kodeks Cywilny Art. 118

09061303:

--- Cytat: marek_piw w Lutego 21, 2017, 14:23:17 pm ---Skoro korygują 10 lat to może zapłacą za nadwykonania z 10 lat

--- Koniec cytatu ---
Po wejściu ZIPa zgłosił się gabinet, który wykazał nie tego pacjenta do rozliczenia - jakaś pomyłka w PESELu i okazało się, że pacjent z Warszawy (sprawdził to w ZIPie) był leczony na drugim końcu Polski, co było nieprawdą. NFZ zwrócił się do świadczeniodawcy o korektę (podmianę pacjenta) minus plus na zasadzie 1 do 1 (też z 7 lat wstecz pierwsza porada poszła i pacjent na złym PESELu leczony na bieżąco). Wszystko było ok dopóki nie weszliśmy w okres naliczania umów po stronie NFZ. W tym przypadku okazało się, że w jednym roku z jakiegoś powodu gabinet nie rozliczył ok. 1000zł, NFZ nie zmniejszył mu limitu, i naliczył się w szablonie ten tysiak. Zrobiłem oczy, zadzwoniłem do NFZ - pani się zdziwiła i powiedziała, że popyta w finansowym. Po godzinie dostałem info, żeby wystawić rachunek, że zapłacą. Jednak dziwne rzeczy na świecie istnieją.

mpi:
A w tym przypadku to nie wiem czemu się zgodzili. Roszczenia majątkowe przedawniają się po 10 latach ale nie dotyczy to roszczeń wynikających z prowadzenia działalności gospodarczej - w tym przypadku jest 3 lata. Więc myślałem że w drugą stronę już jest tylko 3 lata :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej