collapse

Reklama


Autor Wątek: EDM w KSPPSW- brak imiennego certyfikatu  (Przeczytany 4430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gabinet2013

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Pomógł? 0
EDM w KSPPSW- brak imiennego certyfikatu
« dnia: Lutego 16, 2017, 23:00:31 pm »
Witam!
Uprzedzam,iz z informatyka jestem na bakier,także trzeba do mnie mówić(pisać) jak do dziecka,prosto jak sie da:)
Podczas konfiguracji modułu EDM w KSPPSie  udało mi sie dodać głowny certyfikat,określe go certyfikatem na "Gabinet", natomiast jakoś zupełnie umknęło mi dołączenie certyfikatu spersonalizowanego dla pracownika (tak,że do rozwinięciu mam nadrzędnie "Gabinet" a pod nim "System administrator")...jak można dodac ten certyfikat mając już wszystko zatwierdzone?Dodam tylko,że mam 1 lekarza,więc nie ma tu możliwości o podpisywaniu dokumentów prezez kogoś innego,czy w takim układzie mozę to tak zostać czy trzeba  to zmienić i jeśli tak to w jaki sposób....Wielkie dzięki za pomoc

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: EDM w KSPPSW- brak imiennego certyfikatu
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 17, 2017, 00:23:09 am »
W katalogu instalacji PPSa znajdź plik EDM.pdf - tam od strony 6 do 9 opisane jest generowanie certyfikatów, zarówno głównego jak i personalnych na pracownika.
Skoro na poziomie niżej jak certyfikat główny masz już coś dla system administrator, tzn. że certyfikat personalizowany już jeden masz właśnie dla tego operatora. Pytanie czy masz jeszcze innych operatorów czy operator system administrator jest jedynym w systemie i za jego pomocą odbywa się praca w aplikacji (pracownik a operator w PPSie to są dwie różne rzeczy i trzeba mieć to na uwadze). Ogólnie ja uważam, że w przypadku EDMa (i nie tylko) operator powinien być identyfikowany przez imię i nazwisko danej osoby - chodzi o jasność w prowadzeniu dokumentacji.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline kasienka9

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 143
  • Pomógł? 3
Odp: EDM w KSPPSW- brak imiennego certyfikatu
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 29, 2017, 23:18:39 pm »
Czy takie podpisywanie dokumentacji wystarczy czy jednak powinien być to podpis lub też certyfikat kwalifikowany ze znacznikiem czasu? Mam problem z ustawieniem someda na taka formę podpisu a certyfikat kamsoftowy chodzi bez problemu. Wymogi prawne chyba są jednak inne. Jak wprowadzić poprawnie inne obce certyfikaty?  Wg instrukcji nie idzie...wwyrzuca błąd połączenia dde cokolwiek to znaczy. Help

Offline kozioler

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: EDM w KSPPSW- brak imiennego certyfikatu
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 30, 2017, 14:50:48 pm »
albo certyfikat wewnętrzny albo kwalifikowany, różnica taka że na wewnętrznym nie można wydawać dokumentacji w formie elektronicznej na zewnątrz, wtedy trzeba wydrukować i podpisać

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: EDM w KSPPSW- brak imiennego certyfikatu
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 30, 2017, 20:43:08 pm »
albo certyfikat wewnętrzny albo kwalifikowany, różnica taka że na wewnętrznym nie można wydawać dokumentacji w formie elektronicznej na zewnątrz, wtedy trzeba wydrukować i podpisać
z tym certyfikatem wewnętrznym to już nie jest wcale takie oczywiste (w nowej ustawie zmieniającej... już nie ma mowy o certyfikacie) - chyba, że ja źle to interpretuję, to poprawcie mnie :

USTAWA

z dnia 20 lipca 2017 r.

o zmianie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia
oraz niektórych innych ustaw[1])

Art. 1. W ustawie z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia (Dz. U. z 2016 r. poz. 1535, 1579 i 2020 oraz z 2017 r. poz. 599) wprowadza się następujące zmiany:

1)     w art. 2:

a)     pkt 6 otrzymuje brzmienie:

?6)   elektroniczna dokumentacja medyczna ? dokumenty wytworzone w postaci elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP:

a)     umożliwiające usługobiorcy uzyskanie od usługodawcy świadczenia opieki zdrowotnej określonego rodzaju, z wyłączeniem zleceń na wyroby medyczne,

b)    określone w przepisach wydanych na podstawie art. 13a;?,

Offline kozioler

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: EDM w KSPPSW- brak imiennego certyfikatu
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 31, 2017, 09:16:31 am »
w poprzedniej ustawie też nie było mowy o certyfikacie, chodzi o sam fakt prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej. nowa ustawa wymienia podpis kwalifikowany lub epuap z powodu komunikacji z systemem informacji medycznej SIM - w momencie kiedy ten system ruszy i będzie możliwość udostępniania dokumentacji innym podmiotom w formie elektronicznej podpis kwalifikowany lub epuap będzie wymagany. moim zdaniem bardziej epuap, którego nowa wersja właśnie się buduje.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 133
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]