collapse

Reklama


Autor Wątek: co do ZPO zamiast PPS'a?  (Przeczytany 13156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: co do ZPO zamiast PPS'a?
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 21, 2017, 00:58:11 am »
Proszę bardzo!
login: demo@infofarm.pl
hasło:demo
Na przykładzie umowy salonu medycznego. Chociaż uważam, że by poznać zalety programu, trzeba zrobić korektę... ;)
Tak na szybko, to.... uBlock włączony i formatka dodawania pozycji nie działa (oprócz miejsca wykonania nie jest zasilona przez dane, np. nie ma kodu środka) :) Chwilę zeszło zanim trafiłem.
-> Dodanie nowej umowy - nie pokazały się nowe kody (na szkła) dopóki się nie przelogowałem (też mnie zmyliło trochę).
-> Wyszukiwanie środków - po nazwie fajnie szuka, bo po jej wycinku, ale brak innych możliwości, np. kod nadany przez NFZ lub skrót nadany przez użytkownika dla produktu (tylko przy dużej liczbie produktów w ramach kodu środka przydatne).
-> PESEL uważam, że powinien być możliwy do zblokowania jako wymagany (wg specyfikacji ZPOSP nie ma info, że jest on opcjonalny). Na pacjentów powinien być jednak jakiś słownik - jak się pacjent powtórzy, to przy niewyraźnie wpisanych danych można już coś w aplikacji mieć.
-> dla środków, których nie dotyczy umiejscowienie zakładam, że nieważne co jest wpisane w formatkę, do xmla zapewne nie idzie nic.
-> nie doszedłem do tego, bo się nie da, ale chyba wg instrukcji nie jest nic wspomniane o fakturze w sensie faktury vat (rachunek w tym momencie nie jest już ważny). W instrukcji jest wspomniana tylko nota (czy rfx czy eDokument to jest kwestia wtórna). Pytanie czy program fakturę obsługuje.
Niektóre powyższe to moje spostrzeżenia tylko, spaczone użytkowaniem PPSa trochę :)
Odpłatność na szkłach poprawnie, ale tutaj ciężko, żeby tak nie było. Do pieluch głowy na razie nie mam, jutro się może uda.

Jeszcze jedno takie hasło w formie zajawki, które będzie dotyczyć wielu systemów z racji braku lub bardzo szczątkowego mechanizmu (PPS się też do tego grona zalicza) - jak jest możliwość wpisania danych osobowych (sam PESEL wystarczy), to system przetwarzający takie dane powinien umożliwiać udostępnienie na żądanie właściciela danych wydruku historii przetwarzania danych. Tutaj nie za bardzo coś takiego zauważyłem.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: co do ZPO zamiast PPS'a?
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 21, 2017, 01:00:39 am »
polecamy zapoznanie się z naszym produktem http://www.sqlmed.pl/
kilka opinii uzytkowników tutaj http://www.sqlmed.pl/rekomendacje.html
Wersja demo - trochę patrząc na wersję stara. Czy samo wprowadzanie jest jak w aktualnej? Czy wersja demo jest z danymi przykładowymi?
Program za darmo - gdzie jest haczyk? Reklamy? I jak z szybkością poprawy ewentualnych błędów i kontakt?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: co do ZPO zamiast PPS'a?
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 21, 2017, 11:53:24 am »
Proszę bardzo!
login: demo@infofarm.pl
hasło:demo
Na przykładzie umowy salonu medycznego. Chociaż uważam, że by poznać zalety programu, trzeba zrobić korektę... ;)
(...)
Tak na szybko v2 -> jeszcze wyliczenia odpłatności nie wyłożyłem - wszystkich możliwości rozliczeń nie ogarnąłem sprawdziłem pewnie, ale kilka wariacji poszło i nie było problemów - czyli duży pozytyw.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline sqlmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Pomógł? 0
    • www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze
Odp: co do ZPO zamiast PPS'a?
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 21, 2017, 20:21:12 pm »
Wersja demo - trochę patrząc na wersję stara. Czy samo wprowadzanie jest jak w aktualnej?
Tak, mamy zaległości z wersją demo, spróbujemy ją na dniach zaktualizować

Czy wersja demo jest z danymi przykładowymi?
Tak

Program za darmo - gdzie jest haczyk? Reklamy?
Program od wielu lat udostępniamy nieodpłatnie i nie zawiera reklam

I jak z szybkością poprawy ewentualnych błędów i kontakt?
Na każde zgłoszenie mailowe bo tylko tym kanałem obsługujemy zgłoszenia odpowiadamy w czasie nie przekraczającym 24h.
http://www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: co do ZPO zamiast PPS'a?
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 06, 2017, 21:12:04 pm »
SQLMED przetrenowany - głównie pod kątem wyliczania refundacji przy wydaniach wielopozycyjnych. I teraz pytania mam takie:
- czy da się zmienić cenę jednostkową do danego wydania produktu? (pole cena jedn. jest zblokowane - rozumiem, że jest to maks. cena brutto pobrana z umowy, ale gdzie mogę wprowadzić cenę za sztukę, bo za niższą cenę zawsze mogę sprzedać produkt)
- czy program przy realizacji wniosku do karty w dwóch pozycjach np. 30szt. produktu1 i 30szt. produktu2 poprawnie wyliczy mi refundację dla obydwu pozycji realizacji danego wniosku? Niestety przy moim podejściu (ale oczywiście mogłem coś źle zrobić) o ile program poprawnie policzył wydanie pierwszego produktu (przy wariancie2 wyliczania refundacji; jednak to jest sprawa prosta), o tyle wydanie drugiego produktu potraktował jakby było to wydanie jednego produktu do tego wniosku - założył, że dalej jest dostępna pełna refundacja w limicie dla wniosku pomimo wydania już produktu1. Czy program jest w stanie takie coś takiego policzyć?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Bogdanus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 1
Odp: co do ZPO zamiast PPS'a?
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 07, 2017, 10:21:47 am »
Witam!
 Krótko chciałbym odnieść się do posta z 20 lutego ( przeoczyłem, że wątek wciąż żyje).
1. PESEL - w naszej opinii, literalnie trzymając się zarządzenia Prezesa NFZ i elementarnej logiki, PESEL jest niepotrzebny. NFZ zatwierdza i ewidencjonuje każde zlecenie i jest w stanie zidentyfikować numer PESEL po numerze zlecenia. Niestety nie potrafiliśmy się przebić z tymi argumentami w niektórych oddziałach NFZ. Argument strony przeciwnej był prosty - "wszystkie inne programy raportują PESEL" :(. Niechętnie dodaliśmy ten PESEL. Jest on dlatego opcjonalny.
2. Nie utrzymujemy żadnych słowników, natomiast słowniki numerów (pesel. lekarza, itp.)  tworzą się same. Jeśli Pan wpisze więcej zleceń, to powtarzające się numery będą się Panu podpowiadać. Generalnie postawiliśmy na prostotę.
3. Gdy Pan wczytuje więcej niż jedną umowę, przed wpisywaniem zleceń musi Pan wskazać umowę i okres rozliczany. To pewnie dlatego nie widział Pan produktów z drugiej umowy

Offline sqlmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Pomógł? 0
    • www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze
Odp: co do ZPO zamiast PPS'a?
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 08, 2017, 18:15:46 pm »
czy da się zmienić cenę jednostkową do danego wydania produktu? (pole cena jedn. jest zblokowane - rozumiem, że jest to maks. cena brutto pobrana z umowy, ale gdzie mogę wprowadzić cenę za sztukę, bo za niższą cenę zawsze mogę sprzedać produkt)
Cena pochodzi z umowy i najczęściej faktycznie jest maksymalną, program teraz nie pozwala na zmianę ceny bo do tej pory użytkownicy nie zgłaszali potrzeby jej korygowania. Odblokowanie edycji pola ceny na formularzu "Pozycja Wniosek / Karta" nie wymaga wielkich zmian, rozważymy możliwość wprowadzenia zmiany w aktualizacji planowanej pod koniec miesiąca.

- czy program przy realizacji wniosku do karty w dwóch pozycjach np. 30szt. produktu1 i 30szt. produktu2 poprawnie wyliczy mi refundację dla obydwu pozycji realizacji danego wniosku? Niestety przy moim podejściu (ale oczywiście mogłem coś źle zrobić) o ile program poprawnie policzył wydanie pierwszego produktu (przy wariancie2 wyliczania refundacji; jednak to jest sprawa prosta), o tyle wydanie drugiego produktu potraktował jakby było to wydanie jednego produktu do tego wniosku - założył, że dalej jest dostępna pełna refundacja w limicie dla wniosku pomimo wydania już produktu1. Czy program jest w stanie takie coś takiego policzyć?
Teraz przeliczenie refundacji odbywa się nie w obrębie wniosku tylko jego pozycji, dziś program nie jest wstanie refundacji obliczyć zgodnie z oczekiwaniem. Bardzo duża ilości funkcji programu powstała w odpowiedzi na oczekiwania użytkowników. Wprowadzenie dodatkowego algorytmu przeliczania refundacji jest możliwe, zapraszamy do kontaktu mailowego w ramach którego dokonamy wypracowania założeń algorytmu i przeprowadzenia testów poprawności jego działa.
http://www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: co do ZPO zamiast PPS'a?
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 01, 2020, 18:16:41 pm »
Witam, mam pytanie do pracujących na nfz.infofarm.pl
Pierwszy miesiąc zacząłem w tej aplikacji rozliczenie sklepu medycznego, jakoś wklepałem zlecenia na różne
przygotowałem raport *zpx ale nie można go wczytać do SZOI wywala błąd. Napisałem do firmy ale może ktoś ma jakiegoś pomysł.
Taki błąd się wyświetla:
Błąd operacji importu (Środki pomocnicze [ZPX])
(E)B001 ? Brak pliku z raportem lub nierozpoznany format.
Blad parsowania: linia: 2 kol: 7984 cvc-totalDigits-valid: Wartość '10' z totalDigits = '2' jest niepoprawna ze względu na totalDigits '1'.
Edward z Kętrzyna

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: co do ZPO zamiast PPS'a?
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 01, 2020, 21:06:38 pm »
Znalazłem błąd źle był podany okres przy jednej pozycji zamiast "1" było "10"
Edward z Kętrzyna

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 98
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]