collapse

Reklama


Autor Wątek: Fizjoterapia amblatoryjna a harmonogram wizyt domowych  (Przeczytany 4480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Fizjoterapia amblatoryjna a harmonogram wizyt domowych
« dnia: Lutego 15, 2017, 18:03:36 pm »
Czy mieliście przypadek osoby, która miała w fizjoterapii ambulatoryjnej (VIII cz. k.res. 1310, gdzie wizyty domowe to min. 3%) wykonywać tylko wizyty domowe (bo tak ktoś sobie zaplanował)? Jak taką osobę wykazać na portalu - tzn czy harmonogram wizyt domowych wystarczy jako wyznacznik etatu lu jego części czy muszi zawsze  być wykazany czas pracy na miejscu?

Teraz sprawa, w przypadku której wnioski chyba są jasne, ale może ktoś miałby podobne doświadczenia. Powyższa osoba, która ma być dedykowana do wizyt domowych w jednotce2 (to jest temat na razie przyszłości, dlatego w ogóle pytania) pracuje w innej jednostce - jednostce1. W jednostce2 ma być wykazana na część etatu, ale i tak taka ilość czasu pracy jaka nie koliduje z pracą w jednostce1 zawierająca się w harmonogramie pracy komórki w ramach jednostki2 jest zbyt mała (nawet nie licząc czasu na przemieszczanie się między jednostkami). Portal przyblokuje mnie jakbym miał wykazać czas pracy pracownika poza harmonogramem komórki. Nie wiem czy rozszerzenie czasu pracy komórki wchodzi w grę, bo w miejscu udzielania świadczeń byłoby zamknięte na klucz - NFZ się czepiał ostatnio dość mocno harmonogramów w AOSach i nie wiem czy dotyczy to też fizjo. Mieliście może podobny przypadek?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Fizjoterapia amblatoryjna a harmonogram wizyt domowych
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 15, 2017, 21:43:08 pm »
W Mazowieckim harmonogramów w fizjoterapii się jak na razie nie czepiają ja osobiście nie wykazuję dodatkowych wizyt domowych mam tylko w miejscu ale sam wiesz że co księstwo to inna bajka ;) proponuję tel do przyjaciela  :)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Fizjoterapia amblatoryjna a harmonogram wizyt domowych
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 15, 2017, 22:00:42 pm »
W Mazowieckim harmonogramów w fizjoterapii się jak na razie nie czepiają ja osobiście nie wykazuję dodatkowych wizyt domowych mam tylko w miejscu (..)
Potwierdziłeś to co ja myślę i robiłem do tej pory i potwierdziła mi jeszcze jedna osoba, która często ofertuje - wystarczą harmonogramy w miejscu. Problemem jest w tym temacie to, że jednostka chce mieć specjalistę fizjo pod kątem ewentualnego ofertowania i - jak wcześniej napisałem w przykładzie - nie ma go jak wcisnąć bezkolizyjnie w harmonogram. No ale na to harmonogram domowych raczej nie pomoże. Bez telefonu raczej się nie obejdzie, tylko żeby po drugiej stronie słuchawki był przyjaciel, a nie osoba zmęczona dniem czy też czym innym :)
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Fizjoterapia amblatoryjna a harmonogram wizyt domowych
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 15, 2017, 22:01:44 pm »
Dzwoń od 8 piją kawę wtedy  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: Fizjoterapia amblatoryjna a harmonogram wizyt domowych
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 16, 2017, 09:00:25 am »
Czy ogłoszono konkursy na fizjo ??
Monika

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Fizjoterapia amblatoryjna a harmonogram wizyt domowych
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 16, 2017, 09:42:09 am »
Nie jeszcze, przynajmniej w podkarpackim, ale temat dotyczy nowego tworu (podmiotu) i jest trochę podenerwowania z ich strony, więc portal chcą mieć jak najszybciej jak najlepszy.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline patrykjj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 0
Odp: Fizjoterapia amblatoryjna a harmonogram wizyt domowych
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 20, 2017, 13:30:37 pm »
czy ktoś rozliczał już  pacjentów w systemie jgp
i bez błędu przyszedł raport zwrotny chodzi o rehabilitację stacjonarna
bo nie mogę tego ogarnąć

Offline pieszyce

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Pomógł? 0
Odp: Fizjoterapia amblatoryjna a harmonogram wizyt domowych
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 23, 2017, 13:54:15 pm »
Pisze tutaj poniewaz dotyczy fizjo ambu oraz domowek :)

Pytanie o wymagany sprzęt w fizjoterapii ambulatoryjnej. Kiedyś był wymagany w lokalizacji:

1) przenośny zestaw do elektroterapii z osprzętem
2) przenośny zestaw do biostymulacji laserowej.
Trzeba było wykonywać minimum 3 % kontraktu "domówkami"

W Zarządzeniu NR 130/2016/DSOZ nie ma tych przenośnych zestawów w wymogach sprzętowych przy fizjoterapii ambulatoryjnej. Natomiast sa wymagane w realizowaniu w warunkach domowych (fizjoterapia domowa - inny zakres)

Nadala trzeba mieć ten sprzet i realizowac 3 % kontraktu domówkami w fizjo ambulatoryjnej ??


 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 95
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]