collapse

Reklama


Autor Wątek: Przedsiebiorstwo  (Przeczytany 4144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Przedsiebiorstwo
« dnia: Lutego 09, 2017, 11:43:22 am »
Witam czy na szoi w zakładce przedsiębiorstwo trzeba do niego przypisac jednostki i komórki bo po wczytaniu profilu do nfz-ko pojawia sie monit , że trzeba to zrobic?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Przedsiebiorstwo
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 09, 2017, 12:31:36 pm »
Pytanie, a czy pomimo tego że w nfz-ko pojawia się taki monit a ktoś z nas napisze że nie trzeba to dla Ciebie będzie to ważniejsze? ;)

Rozumiem, że przygotowujesz ofertę dla nowego świadczeniodawcy? Na SZOI musisz uzupełnić całą strukturę zgodną z RPWDL (podmiot, przedsiębiorstwo, jednostki, komórki - ew. bez komórek na które nie kontraktujesz), miejsca i lokalizacje, personel wraz z harmonogramami, sprzęt i poczekać aż podwykonawcy dodadzą do Twojego konta umowy o podwykonawstwo a następnie dopiero wygenerować profil i wgrać do nfz-ko

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Przedsiebiorstwo
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 09, 2017, 13:18:30 pm »
to nie nowy swiadczeniodawca uzupełnione z rpwdl ma tylko po wczytaniu do nfz-ko pojawił sie taki komunikat , że do przedsiebiorsta nie sa przypisane e komorki , sprawdziłem w szoi w zakładce przedsiebiortswo -jednostki-komórki i tam jest pusto tak tylko pytam, przypisac to nie problem ale wiadomo jak z ofertami lepiej miec pewnosc na 100%natomiast w strukturze jednostkom są przypisane komórki i miejscca udzielania swiadczen.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Przedsiebiorstwo
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 09, 2017, 15:01:29 pm »
Jeśli nie nowy to trochę nie rozumiem jak to działało do tej pory. Generalnie ofertę składasz na miejsce udzielania świadczeń, pod miejsce musi być podpięta komórka (oczywiście opisuję standardowy podmiot). Do miejsca przyporządkowujesz personel i sprzęt.
Jeśli nie masz komórek to i nie masz miejsc, jeśli nie masz miejsc to fizycznie nie przygotujesz oferty. Program nie pozwoli Ci przejść dalej jeśli nie wskażesz miejsca wykonywania świadczeń.

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Przedsiebiorstwo
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 09, 2017, 15:12:28 pm »
na szoi w strukturze potencjału sa teraz 3 zakładki Przedsiębiorstwo, jednostki i komórki  i wtych jest jak po staremu do jednostek przypisane komórki a do nich miejsca, natomiast w przedsiebiorstwach jak sie rozwinie zakładke to tez sa dopiete zakładki jednostki i komórki ale na szoi sa one puste przynajmniej u mnie , mozna je pewnie dopiac do przedsiebiorstwa....natomiast moje pytanie wzieło się stad ze poprostu wygenerowałem profil swiadczeniodawcy i po zaczytaniu do nfz-ko chcac zrobic oferte po klinkieciu na dodanie miejsca wyskakuje monit : "Brak przypisania komórki/jednostki do przedsiębiorstwa w profilu świadczeniodawcy.Prosze uzupelnic informacje i wczytac profil ponownie" sprawdzałem u kilku swiadczeniodawców i na szoi w zakladce przedsiebiorstwa (pewnie domyslnie) nie maja przypisanych komorek i jednostek...

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Przedsiebiorstwo
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 09, 2017, 15:15:07 pm »
w nfzko miejsce udzielania sie wczytuje mimo tego monitu i idzie normalnie zrobic oferte, jednak własnie pytanie czy jak program podpowiada to trzeba to uaktulnic.....zeby pozniej ktos mily nie zadzwonile ze odrzucaja oferte bo nie przypisalismy do przedsiebiorstwa komorek....

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Przedsiebiorstwo
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 09, 2017, 16:26:34 pm »
No rzeczywiście jest tak jak piszesz. Dlaczego? Nie wiem :)
Jest tak nawet w przypadku podmiotu, który zakładałem w ubiegłym roku i na który robiłem wniosek. Nie pamiętam jak wtedy robiłem - czy komórki przypisywałem pod przedsiębiorstwem czy robiłem je oddzielnie, ale wtedy NFZ-KO na pewno nic takiego nie zgłaszał.

Myślę że przyjaciel (najlepiej informatyczny) z NFZ odpowie.

Bardziej bym obstawiał że jest wszystko ok, ponieważ gdyby jakieś zmiany na SZOI zrobiono "masowo" i świadczeniodawcy by mieli ręcznie podpinać komórki to już by był komunikat.

Ale na 100% ja bym atakował NFZ z pytaniami.

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Przedsiebiorstwo
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 09, 2017, 17:03:40 pm »
W wielkopolskimtydzien temu  bylo szkolenie odnosnie ofert w Długoterminówce moze ktos był i pamieta co tam informatycy mówili..?

Offline whois

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 0
Odp: Przedsiebiorstwo
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 10, 2017, 23:27:37 pm »
Czy ma ktoś aktualne info odnośnie tego problemu ?

Jestem w trakcie przygotowywania oferty (WLKP) i mam taką samą sytuację.

Offline Dariusz Pawłowski

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Pomógł? -2
  • w: Podkarpacki OW
    • Biurko Przeciwpancerne
Odp: Przedsiebiorstwo
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 07, 2018, 10:19:37 am »
Przy okazji kolejnego ofertowania wyjaśniam. Struktura podmiotu wg RPWDL to:

DZIAŁ I
OZNACZENIE PODMIOTU LECZNICZEGO I LISTA ZAKŁADÓW LECZNICZYCH
- po danych podstawowych następuje lista ZAKŁADÓW LECZNICZYCH czyli wg NFZ przedsiębiorstw

DZIAŁ II
JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE ZAKŁADÓW LECZNICZYCH
- tu następuje wyliczenie jednostek z przypisaniem do zakładów

DZIAŁ III
KOMÓRKI ORGANIZACYJNE ZAKŁADU LECZNICZEGO I ICH PROFILE
- wyliczenie komórek z podaniem powiązania ich z jednostkami organizacyjnymi

Przypisanie jednostki do zakładu leczniczego odbywa się poprzez 14 znakowy nr REGON zakładu.
Struktura jest więc wbrew pozorom spójna i jednoznaczna.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 112
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]