collapse

Reklama


Autor Wątek: rehabilitacja dziecka - kilka pytań  (Przeczytany 2352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
rehabilitacja dziecka - kilka pytań
« dnia: Stycznia 24, 2017, 10:30:55 am »
Hej,

mam kilka pytań do osób, które się zajmują rehabilitacją.
Krótki opis sytuacji:
Dziecko (kilkumiesięczne) jest w trakcie codziennej rehabilitacji NDT bobath na podstawie skierowania od lekarza rodzinnego. Wiadomo, że konieczna będzie dalsza rehabilitacja 2-3 razy w tygodniu. Lekarz rodzinny wystawi skierowanie na zabiegi.

1. Czy jest jakiś przepis, który uniemożliwia zapisanie dziecka na dalszą część rehabilitacji (nowe skierowanie) w trakcie trwania obecnego cyklu zabiegów (jeżeli tak to jaki?)? W rejestracji poinformowano mnie, że nie mogą zapisać dziecka na rehabilitację dopóki nie skończy obecnego cyklu.
2. Czy jest jakiś przepis, który ogranicza liczbę zabiegów na jaką może wystawić skierowanie lekarz rodzinny (podobno maks to 10)?
3. Jeżeli na skierowaniu będzie napisane, że zabiegi mają odbywać się dwa razy w tygodniu to czy pacjent może wybrać dni w jakie mają się odbywać (np. poniedziałek i piątek)?

Wiem, że docelowo to powinno wyglądać tak, że dziecko na podstawie lekarza rehabilitacji powinno mieć zajęcia 2-3 razy w tygodniu w dziennym oddziale rehabilitacji dla dzieci. Niestety najbliższy oddział jest kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania a dziecko w samochodzie wytrzyma maksymalnie 10 minut.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: rehabilitacja dziecka - kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 24, 2017, 18:57:21 pm »
Michał więc tak:

1. Ja takiego przepisu nie znam przecież dziecko będzie kontynuowało rehabilitację więc czemu Go nie zapisać, mam pacjentów którzy przynoszą skierowania od lekarzy 5 specjalności ortopeda, reumatolog, neurolog, rehabilitacji, ogólny i normalnie Ich zapisujemy na kolejne terminy.
2. Nie ma podziału na lekarz ogólny i specjalista mowa jest o lekarzu ubezpieczenia zdrowotnego, który w przypadkach medycznie uzasadnionych może wystawić skierowania na 2 cykle terapeutyczne a więc 2 skierowania po max 5 zabiegów dziennie przez 10 dni każde.
3. Ne ma na to przepisu a więc jest to już kwestia dogadania z daną przychodnia, mam tu na myśli zasadę tzw. "chciejstwa"  ;)

Link do zarządzenia:
http://www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-1302016dsoz,6553.html

Link do świadczeń gwarantowanych:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20130001522
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2017, 19:01:04 pm wysłana przez maciek777 »
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: rehabilitacja dziecka - kilka pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 25, 2017, 20:40:30 pm »
Dzięki maciek777 za kompletną odpowiedź :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 92
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9303 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]