Społecznościowe forum użytkowników drw.pl oraz produktów Kamsoftu

Aplikacje NFZ => SNRL => Wątek zaczęty przez: thecla w Styczeń 31, 2011, 15:13:59 pm

Tytuł: nowy lekarz w poradni- co z receptami?
Wiadomość wysłana przez: thecla w Styczeń 31, 2011, 15:13:59 pm
Witam,

Poradnia zatrudniła nowego lekarza od nowego roku. Został zgłoszony w formularzy aktualizacyjnym, dokumenty poświadczające kwalifikacje wysłano do NFZ, i nie wiem czy to już wszystko? Umowy jeszcze nie dostaliśmy do podpisania, nowy lekarz nie jest dodany w SNRL. Czy po podpisaniu umowy "NFZ" sam go doda do SNRL i będę mogła zamówić w końcu recepty, czy mam jeszcze fakt zatrudnienia gdzieś jeszcze zgłosić?

Pytam, bo wcześniej nie byłam w takiej sytuacji.  :-\
Tytuł: Odp: nowy lekarz w poradni- co z receptami?
Wiadomość wysłana przez: Jarasz w Styczeń 31, 2011, 15:43:01 pm
Wejdź w SNRL i wpisz go samemu i już możesz rezerwować dla niego recepty.
Tytuł: Odp: nowy lekarz w poradni- co z receptami?
Wiadomość wysłana przez: thecla w Luty 01, 2011, 01:13:19 am
Aha, dzięki.  :) Poszukałam jeszcze raz i faktycznie znalazłam opcję "Dodawanie lekarza".
Tytuł: Odp: nowy lekarz w poradni- co z receptami?
Wiadomość wysłana przez: Danek w Listopad 10, 2012, 13:35:16 pm
Mam Nowego świadczeniodawce. Zatrudnił lekarza, który wcześniej miał własną umowę z NFZ,rozwiązał ją ok. miesiąc temu. Nasza umowa rozpoczęła się od dziś, oczywiście jeszcze nie podpisana ale od poniedziałku będziemy już przyjmować na fundusz. Próbowałam go dodać do SNRL wczoraj i dzisiaj ale mam komunikat - błąd, lekarz o takich danych istnieje. Ale nie u nas?! Proszę o podpowiedź   :)
Tytuł: Odp: nowy lekarz w poradni- co z receptami?
Wiadomość wysłana przez: Paweł w Listopad 10, 2012, 15:09:15 pm
A do SZOI dodany jest ten lekarz?
Tytuł: Odp: nowy lekarz w poradni- co z receptami?
Wiadomość wysłana przez: Danek w Listopad 10, 2012, 16:09:33 pm
Znalazłam przyczyne. w szoi lekarz miał zatrudnienie deklarowane, zmieniłam na zatrudniony i mogłam go dodać w naszym snrl. Ale puli nie moge przydzielić bo wyskakuje że brak aktywnej umowy. Czy to znaczy, że nie bedzie można drukować recept dopóki nie będzie umowy do pobrania z szoi. To jakich recept ma używać lekarz w tym czasie (umowa pewnie bedzie na szoi za jakiś tydzień a może dwa)
Tytuł: Odp: nowy lekarz w poradni- co z receptami?
Wiadomość wysłana przez: PiotrSz w Listopad 15, 2012, 10:49:54 am
Witam

Nie wiem jak to wygląda na SZOI bo my w Małopolsce mamy Portal Świadczeniodawcy i nie wiem też czy sam drukujesz recepty (czy też lekarz z systemu w trakcie wizyty) czy zamawiasz z drukarni.
W Portalu Świadczeniodawcy mam opcję generowania numerów recept i te uzyskane numery przekazujemy drukarni do przygotowania. Znalazłem jednak niedawno opcje na Portalu pozwalającą wygenerować PDFa z gotowymi do wydruku na drukarce receptami i myślę, że jeżeli macie podobną możliwość to można się tym podeprzeć zanim nie otrzymacie recept z drukarni. No chyba, że drukujecie recepty z programu to wystarczy poczekać na aktywację umowy, wygenerować numerację, wstawić do programu i powinno działać ..
Umowę będziecie mieli aktywną od tego samego dnia co zaczynacie przyjmować ?

pozdrawiam
Tytuł: Odp: nowy lekarz w poradni- co z receptami?
Wiadomość wysłana przez: Danek w Listopad 15, 2012, 20:39:15 pm
Na Szoi wygląda to tak samo jak w waszym portalu. Pisząc, że mam nowego świadczeniodawcę nie dodałam, że jest to nowy podmiot, który otrzymał właśnie po raz pierwszy umowę z funduszem. Ostatni raz miałam takiego nowicjusza 8 lat temu. Teraz mam kolejne doświadczenie: że u dziewiczych podmiotów można pobierać recepty dopiero z aktywną umową na szoi (moja wina, że nie wpadłam na to sama). Trzeba swoje odczekać. dziękuje za pomoc :)