Społecznościowe forum użytkowników KSSWD/KSPPS

Rozliczenia świadczeń => SZP => Wątek zaczęty przez: natalia94 w Marzec 12, 2019, 14:33:30 pm

Tytuł: Operacja dziecka na oddziale bez profilu dziecięcego.
Wiadomość wysłana przez: natalia94 w Marzec 12, 2019, 14:33:30 pm
Dzień dobry :)
W skrócie - potrzebuję twardego przepisu, że możemy zoperować dziecko w oddziale chirurgi szczękowo-twarzowej, nie posiadając oddziału chirurgii szczekowo - twarzowej DLA DZIECI. Póki co, widzę, że taki oddział ma tylko jeden szpital w Polsce :D
Tytuł: Odp: Operacja dziecka na oddziale bez profilu dziecięcego.
Wiadomość wysłana przez: karolweksler w Marzec 12, 2019, 17:51:32 pm
SZOI - zakładka Pacjent - Świadczenia stand. rozliczane indywidualnie - Lista wniosków - Dodawanie wniosku standardowego - Wniosek w sprawie 100: sprawozdania lub rozliczenia świadczeń udzielonych niezgodnie z wiekiem świadczeniobiorcy. Wniosek zatwierdzasz, drukujesz, podpisujesz i niesiesz do NFZ a potem obserwujesz SZOI w oczekiwaniu na decyzję. Jeżeli jesteś z oddziału NFZ gdzie jest Portal a nie SZOI, to poszukaj analogicznej opcji.
Tytuł: Odp: Operacja dziecka na oddziale bez profilu dziecięcego.
Wiadomość wysłana przez: Paweł w Marzec 12, 2019, 19:54:46 pm
Ale ten wniosek to raczej nie dla takiej sytuacji. Raczej do odwrotnej.
Nie wiem czy są jakieś jasne, twarde paragrafy ale na pewno nie ma żadnych przeciwwskazań. Tym bardziej, że mimo wszystko zakresy typowo dziecięce to jednak rzadkość jest.
Tytuł: Odp: Operacja dziecka na oddziale bez profilu dziecięcego.
Wiadomość wysłana przez: natalia94 w Marzec 13, 2019, 12:27:39 pm
W zasadzie znalazłam dziś odpowiedź na to pytanie w uzasadnieniu do 24/2019/DSOZ.
Cytuję.
Cytuj
Dodatkowo w katalogu grup, na wniosek świadczeniodawców w zakresie rozliczania zabiegów usunięcia migdałków u dzieci wykonywanych w oddziale otolaryngologicznym dla dorosłych, zwiększono wartość punktową grupy C14 Średnie zabiegi jamy ustnej gardła i krtani, do wysokości 1 282 zł.

Co do uznania świadczenia na wniosek. No niestety, jest to odwrotna sytuacja. Dotyczy to świadczeń wykonanych świadczeniobiorcy pełnoletniemu w ramach zakresów świadczeń udzielanych dzieciom.

Bardzo dziękuję za odpowiedź.