Społecznościowe forum użytkowników KSSWD/KSPPS

Aplikacje NFZ => SZOI => Wątek zaczęty przez: Robinson w Sierpień 16, 2018, 12:06:05 pm

Tytuł: SZOI statystyka sprawdzana automatem po stronie NFZ
Wiadomość wysłana przez: Robinson w Sierpień 16, 2018, 12:06:05 pm
witam,
czy ktoś wie dlaczego w niektórych oddziałach NFZ raporty statystyczne są sprawdzane przez system automatem a w niektórych NFZ łaskawa pani musi kliknąć? W okresie wakacji i urlopów trwa to koszmarnie długo a w województwie obok w kilka minut.
Oczywiście automat zabiera ludziom pracę ale czy jakiś inny powód?
Tytuł: Odp: SZOI statystyka sprawdzana automatem po stronie NFZ
Wiadomość wysłana przez: Nyahaha w Wrzesień 10, 2018, 10:40:40 am
Nie zawsze wszystko musi być automatem. Część raportów musi niestety tzw. łaskawa pani przeklikać i sprawdzić i ew. jeśli coś jest błędem ale faktycznie nie jest bo wszystko się zgadza, czasem byki ten automat potrafi zrobić więc łaskawa pani może go zrobić z informacją zamiast błędem(bo to jest błąd po stronie funduszu że źle sprawdza) i wtedy będzie rozliczone.
Tytuł: Odp: SZOI statystyka sprawdzana automatem po stronie NFZ
Wiadomość wysłana przez: karolweksler w Wrzesień 10, 2018, 20:58:23 pm
Ja rozumiem, jakby był system taki a nie inny i każdy OW NFZ działał tak, że np. zawsze leczenie stomatologiczne wymaga weryfikacji po stronie pracownika, ale to działa tak, że w jednym OW wymaga, a w drugim OW nie wymaga i chodzi o ten sam rodzaj świadczeń. Więc jak, w jednym OW system wywala błędy i pracownik NFZ musi je pozmieniać na informacje (zwykle bezsensowne i nie sprawdzone), a w drugim OW system nie wywala błędów przy tych samych świadczeniach i wyniki weryfikacji może zwracać automat?
Tytuł: Odp: SZOI statystyka sprawdzana automatem po stronie NFZ
Wiadomość wysłana przez: Paweł w Wrzesień 10, 2018, 21:30:59 pm
U nas wreszcie po wielu latach oczekiwania włączyli częściowy automat. Jeżeli nie ma centralnych błędów to weryfikuje prawie od ręki  :P
Szkoda tylko, że z powodów "kadrowych" tradycyjne pięć dni roboczych poszło w ch*j i teraz nie wiesz kiedy zakończy się weryfikacja ale kto by się tym przejmował...